Dostali 1 mln zł dotacji na targowisko

Już niedługo ścinawski bazar zmieni swój wygląd na bardziej estetyczny, funkcjonalny i nowoczesny. Gmina Ścinawa otrzymała na jego modernizację prawie 1 mln zł unijnej dotacji.

Gmina otrzymała pieniądze w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na przedsięwzięcie związane z ulepszaniem i rozwijaniem podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej. Właśnie rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Ścinawa, razem z dwoma innymi samorządami, znalazła się w gronie najwyżej ocenionych projektów, zajmując drugie miejsce na liści rankingowej.

W ramach modernizacji powstaną zadaszone miejsca targowe, podzielone na strefy sprzedażowe, wyznaczony będzie też plac dla handlujących z samochodów, około 100 miejsc parkingowych oraz nowoczesne toalety. Więcej o inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

– Zupełnie nowa jakość tego miejsca, zadaszenia, dużo miejsc postojowych zwiększy bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników targowiska, a w okresie letnim również amatorów pływania i klientów basenu „Wodnik”, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Inwestycja na miejscowym targowisku rozpocznie się wiosną przyszłego roku. W pierwszej kolejności zostanie ogłoszony przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj. Na tym etapie, w momencie przygotowywania szczegółowej dokumentacji, będą uwzględniane możliwe do zrealizowania zgłaszane prośby i uwagi aktualnych użytkowników terenu. Po dokonaniu formalności i uzyskaniu pozwolenia ruszą roboty budowlane.

Finalizację zadania zaplanowano w drugiej połowie 2018 roku. Łączny koszt przedsięwzięcia to prawie 1,9 mln zł.

KuBA

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Dostali 1 mln zł dotacji na targowisko"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 12 dni temu

Powoli powoli bo na zakręcie nie wyrobicie.A Ścinawianie się uśmiechają i na prostej do Las Vegas gnają.

wpDiscuz