Dopalacze omal nie zabiły czwórki gimnazjalistów

Silne środki odurzające, prawdopodobnie dopalacze, zażyło czworo lubińskich gimnazjalistów. Ich stan był bardzo ciężki, dwoje z uczniów cudem odratowano. Policja zabezpieczyła substancję, którą prawdopodobnie zażyli uczniowie i przesłała ją do badań do laboratorium.

Uczniów Gimnazjum nr 4 w Lubinie – trzech chłopców i jedną dziewczynę – znaleziono w ciężkim stanie na terenie szkoły. Byli na wpół przytomni, dyrekcja natychmiast wezwała pogotowie. – Czworo nastolatków trafiło do naszego szpitala. Dwoje było w ciężkim stanie. Najgorszy był stan dziewczynki, która była hospitalizowana na oddziale intensywnej terapii. Stamtąd, gdy już poczuła się lepiej, trafiła do szpitala w Pieszycach – informuje Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik lubińskiego szpitala. – Jeden z chłopców trafił od nas do szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu, a dwóch pozostałych przebywało na oddziale pediatrii. Zostali już zwolnieni do domu – dodaje.

Uczniowie przeżyli tę przygodę, ale nie wiadomo czy nie będzie miała ona konsekwencji w ich dalszym życiu. Dopiero za jakiś czas okaże się, czy podejrzane substancje nie wyrządziły jakichś poważnych szkód w ich młodych organizmach.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi lubińska policja. – Przy jednym z tych uczniów zabezpieczyliśmy substancję, którą prawdopodobnie zażyli. Została ona przesłana do laboratorium – tłumaczy aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Mundurowi będą teraz sprawdzać w jaki sposób 15- i 16-latkowie weszli w posiadanie narkotyków.

Dyrektor szkoły Anna Słowikowska przyznaje, że ta grupa uczniów już od jakiegoś czasu była obserwowana przez nauczycieli. – Widzieliśmy, że zachowują się podejrzanie, byli ospali. Kiedy pytaliśmy co się dzieje, tłumaczyli to przeziębieniem lub przemęczeniem. Zgłosiliśmy to też rodzicom, bo nie możemy zrobić nic więcej. Nie wolno nam skontrolować plecaka ani kieszeni ucznia – podkreśla dyrektor Słowikowska.

Zdaniem szkoły, uczniowie zażyli te substancje poza murami gimnazjum, na lekcje przyszli już pod wpływem narkotyków i tam źle się poczuli. – Zawsze, kiedy uczniowie gorzej się poczują, wzywamy rodziców, ale tutaj sytuacja była tak poważna, że natychmiast wezwaliśmy pogotowie – dodaje dyrektor.

W Gimnazjum nr 4 to pierwszy taki przypadek, że dopalacze omal nie zabiły uczniów tej szkoły. – Zdajemy sobie sprawę jak niebezpieczne dla dzieci są te substancje, dlatego cały czas prowadzimy akcje profilaktyczne na ten temat. Zawsze organizujemy je dla pierwszych klas, kiedy tylko zaczynają u nas naukę. Teraz dodatkowo ściągnęliśmy terapeutę, który jeszcze przed wakacjami spotkał się z uczniami tych dwóch klas trzecich, których uczniowie sięgnęli po dopalacze – podkreśla Anna Słowikowska.

Dyrektor przyznaje też, że najbardziej obawia się nadchodzących wakacji. Wtedy pokusa jest jeszcze większa, znacznie łatwiej dostać też na rynku dopalacze i inne środki odurzające. – Liczę więc, że media tak długo będą mówić o ich szkodliwym wpływie na młody organizm, aż dotrze to do uczniów – dodaje na koniec.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

60 komentarzy do "Dopalacze omal nie zabiły czwórki gimnazjalistów"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Alumni
Gość
Alumni
10 miesięcy 10 dni temu

Do Jaaa:
O kurde, ale Ty jesteś mądry, mądra, przedmioty ROZSZERZONE. One to wszytko weryfikuja wszystko.
To samo można powiedzieć o tym, że matura to nic, bo egzaminy na studiach dopiero weryfikują. A potem, że one to też nic, bo życie zawodowe zweryfikuje.

Gratulacje dobrych wyników na każdym etapie nauczania. Każdy z nich jest ważny.

Absolwent
Gość
Absolwent
10 miesięcy 22 dni temu

Do Jaaaaaaaaaj: uczniowie z 1Lo chodzą na korki bo szkoła ma wysoki poziom od lat i ciężko jest ja ukończyć bez korków z dobrymi ocenami bo nauczyciele wymagają! Ale absolwenci dostają się później na najlepsze kierunki studiów.

JaaaaaaaaaaaaaaJ
Gość
JaaaaaaaaaaaaaaJ
11 miesięcy 2 dni temu

O I LO też tutaj sporo się już pojawiło. Szkoła, w której uczniowie bez korepetycji nie istnieją.

ja
Gość
ja
11 miesięcy 2 dni temu

Wszystko zależy od tego do jakiej klasy trafi dziecko. Klasy A są rekrutowane z dzieci z najlepszą średnią, pozostałe klasy to zbieranina patologii z Ustronia i okolic. Nauczyciele skupiają się tylko na najlepszych tych dzieciach i na nich tak naprawdę budowana jest renoma szkoły. Sprawdźcie sobie drodzy Państwo wyniki egzaminów gimnazjalnych z ostatnich lat. Gimnazjum nr 4 zawsze bardzo dobrze, mimo zaniżania średniej przez uczniów słabiej się uczących, ale tych które musiały trafić do tej szkoły bo mieszkają w obwodzie. Gdyby szkoła mogła rekrutować sama, wyniki byłyby jeszcze lepsze a szkoła bezpieczniejsza. A tak jest jak jest.

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa
11 miesięcy 2 dni temu

I co maturka zapewne też napisana;) na 90 % ze wszystkich przedmiotów;)
Ojej , pomyliłem się?:)

Zebra
Gość
Zebra
11 miesięcy 2 dni temu

Do Jaaaa
Miałam starsze dziecko w tym Gimnazjum, które już skończyło I LO w Lubinie. I z satysfakcją powiem, ze skończyło go z wyróżnieniem. Więc Twoje złośliwe uwagi pod adresem tej szkoły są zupełnie bezzasadne! Jeżeli ktoś ma wiedzę to i w I LO doskonale sobie poradzi.
Zebra

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa
11 miesięcy 2 dni temu

Do zebra
To, że napisało Twoje dziecko świetnie test gimnazjalny nie ma żadnego znaczenia, bo trzeba być totalnym osłem, żeby tak banalnych rzeczy nie napisać powyżej 50 %.
Pójdzie do liceum to wiedza jego bardzo szybko zostanie zweryfikowana 🙂 zwłaszcza przy przedmiotach rozszerzonych i okaże się, że tak cudownie nauczony nie jest:)

Zebra
Gość
Zebra
11 miesięcy 2 dni temu
Nie jestem nauczycielką, ale mam dziecko w tej szkole. W piątek przyszły wyniki z egzaminów gimnazjalnych. I gdyby to była taka zła szkoła, jak piszą niektórzy, to zapewne nie uzyskaliby takich wysokich rezultatów (powyżej średniej miasta, gminy, województwa ). Cieszę się, że moje dziecko do takiej szkoły chodziło. Bez korepetycji zostało super przygotowane do egzaminów. I za to dziękuję nauczycielom tam uczącym. A co do zagrożeń środkami psychoaktywnymi, faktycznie jest to poważny problem, który pojawił się w lubińskich szkołach! Ale jeżeli ja jako rodzic nie zauważę tego u swojego dziecka, to jak ma to zauważyć nauczyciel, który ma ich 30… Czytaj więcej »
Max
Gość
Max
11 miesięcy 5 dni temu

systematycznie chodzę na zebrania mojego dziecka do tej szkoły. Na zebraniach omawiane były zagrożenia związane z narkotykami i innymi używkami, dopalczami. Ale oczywiście większość rodziców robiła sobie z tego żarty i udawała że ich dzieci ten problem nie dotknie. Rodzice lekceważą to zagrożenie, a potem obwiniają szkołę a nie swoje dzieci. Jeśli rodzice nie współpracują ze szkołą to czego tu wymagać od nauczycieli i szkoły?

K.
Gość
K.
11 miesięcy 5 dni temu

Od szkoły niestety niewiele można wymagać. W Lubinie jest kilkudziesięciu aktywnych dealerów tego świństwa, policja wie gdzie, jak, kto i kiedy. Ale niestety prawo jest tak łagodne, że po 3 miesiącach od schwytania delikwenta przez policję, 99% z nich wychodzi na wolność i dalej kręcą biznes. Gdyby za rozprowadzanie dopalaczy i narkotyków groziło 5 lat bezwzględnego więzienia, to ilość dealerów drastycznie by spadła, ale przecież to jest niehumanitarne i wysoko kosztowe.

Gajowy Marucha
Gość
Gajowy Marucha
11 miesięcy 5 dni temu

Monika- prawisz, że to dobra szkoła, a samobójstwo ucznia należy do kanonu dobrych szkół? Jeżeli tak, to nie krzycz tego głośno, bo zaczną kałamarze w innych szkołach zgłaszać się do pana boga aby podnosić prestiż.

Monika
Gość
Monika
11 miesięcy 6 dni temu

Gimnazjum nr 4 to świetna szkoła! Problemy oczywiście zdarzają się wszędzie, ale w tej szkole natychmiast reaguje się na negatywne zachowania uczniów! Może Ci uczniowie żyją dzięki temu, że nauczyciele tak szybko zareagowali?

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 6 dni temu

O chyba nauczyciele gim 4 dostali rozkaz chwalenia tej szkoły w komentarzach ha ha cyrk

Mario
Gość
Mario
11 miesięcy 6 dni temu
Skoro nie daje się żadnych instrumentów prawnych w ręce szkoły do walki z narkotykami do trudno jest wymagać, aby szkoła mogła odpowiednio reagować. Ktoś te dopalacze produkuje, ktoś rozprowadza ale tym powinny zająć się inne służby. Jak w każdej społeczności zawsze znajdą się czarne owce. Przez pryzmat kilku osób nie można oceniać wszystkich. Gimnazjum nr 4 jest dobrą szkołą. Wielu jej wychowanków uczy się później w renomowanych liceach a ktoś kto „rzucał kamieniami w szkołę” niestety nie będzie miał dobrego zdania o niej . W tym przypadku szkoła nie zaniedbała swoich powinności. Być może dzięki błyskawicznej ocenie i interwencji, tych… Czytaj więcej »
Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 6 dni temu
Osoby, które są ofiarami właśnie takich narkomanskich grup tej szkoły to według ciebie te osoby „rzucajace kamieniami w szkole”? Ta szkola nic nie robi ze stalkingiem i przemocą wobec słabszych pomysł trochę a nie ślepo bronisz tej szkoły bo niektórzy uczniowie dostają się do 1 Lo ha ha w każdym gimnazjum znajdą się osoby, które dostają się do najlepszych szkół. Jak można było nie zareagować jeśli to się stało na lekcji? Ciekawe co by było gdyby zaslabli na korytarzu lub na przerwie w toalecie gdzie uczniowie pala na przerwach i zazywaja narkotyki a nauczyciele „na dyżurze” nie wiadomo co robią.… Czytaj więcej »
Max
Gość
Max
11 miesięcy 5 dni temu

a pokaż mi szkołę w której nie ma problemów – bójek, dopalaczy, wagarów, nękania…? Po prostu tutaj szkoła zareagowała a nie ukryła problemu i stąd ta burza w szklance wody. Oczywiście inne szkoły chcą od razu coś ugrac przy tej okazaji dla siebie 😉

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa
11 miesięcy 6 dni temu
Chodziłem do tej szkoły kiedy była to podstawówka. Szkoła jest mocno przereklamowana tak samo jak i kadra;) Ci sami nauczyciele, którzy kiedyś nieudolnie próbowali czegoś nauczyć teraz będą uczyć w liceum.:) Jedynym godnym uwagi nauczycielem uczącym w tej szkole była ś.p. Genowefa Mróz. To była kobieta, która wiedziała o czym uczy i miała pasję. Reszta kadry niestety mało przyjazna. Co to znaczy, że ucznia nie można przeszukać? Jeśli jest podejrzenie to to powinien być przymus. Przecież nie mają oni 18 lat !!!!! Przecież nie od dziś wiadomo, że można tam kupić niemalże wszystko i podobno każdy uczeń wie od kogo.… Czytaj więcej »
Jaro
Gość
Jaro
11 miesięcy 6 dni temu

Też chodziłem do tej szkoły, ale chyba inni nauczyciele mnie uczyli. Większość potrafiła nauczyc i dobrze wytlumaczyc. Orłem nie byłem, ale udało mi sie dostać do technikum. Pamiętam, że trzymano mas krótko. Jak coś to lądowalo sie u pedagoga, od razu wzywali rodziców. Teraz wiem, ze to było dobre, wyszedlem na ludzi.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 6 dni temu

Uwierz mi, że jeśli byloby to możliwe to nagminnie by ty wykorzystywali,z resztą przeszukać nie ale nie raz zdarzały się sytuacje, że „podejrzane” dla nich osoby pod wpływem groźby wezwania rodziców lub policji musiały same pokazywać plecak i kieszenie,oczywiście nigdy nic nie znaleźli jedna wielka patologia na szczęście ci nauczyciele nigdzie poza tą szkoła na pewno pracy nie znajda,oby Lo nie wypaliło to dopiero zaczną trząść portkami 😉

Łukasz
Gość
Łukasz
11 miesięcy 6 dni temu

Dobrze, że zamykają to gimnazjum

Traso
Gość
Traso
11 miesięcy 6 dni temu

Chodziłem ponad 10 lat temu do tej szkoły i w tamtych czasach nikogo nie dziwiły narkotyki w szkole. Nie było problemów z fajkami, alko, amfetaminą… tak jak wszędzie

Justyna
Gość
Justyna
11 miesięcy 6 dni temu

Też chodziłam do tej szkoły i wiem, że ciężko było nawet ukryć się z papierosem! Pełno nauczycieli na dyżurach. Jak coś się nabroiło, to od razu wyciągano konsekwencje, włącznie z powiadamianiem rodziców i policji. Szkołę wspominam bardzo dobrze. Świetna sympatyczna kadra! Wspaniałe trzy lata!

Paweł
Gość
Paweł
11 miesięcy 7 dni temu

Uczęszczałem do tej szkoły od 2010 do 2013 roku i moim zdaniem wtedy nie było mowy na takie wybryki , fakt faktem czasami udało się wyskoczyć na fajkę na przerwie (bardzo rzadko udawało się wyjść bo drzwi były pilnowane) , w kiblach nie było mowy o jaraniu efajki a co dopiero papierosów , a trawkę? Jaraliśmy ale nie w szkole bo naprawdę nauczyciele wyciągali tam konsekwencje za takie wybryki. Osobiście jako były uczeń bardzo dobrze wspominam to gimnazjum , wiadomo że czasami się coś odwalało ale nigdy nie obeszło się to bez konsekwencji ale ogólnie kozackie wspomnienia 😀

Br
Gość
Br
11 miesięcy 7 dni temu

Prawda jest taka, że nauczyciele mają związane ręce i niewiele mogą (nie mają prawa), zwłaszcza jeśli rodzice nie współpracują tylko atakują. Teraz to uczniowie mają głównie prawa, a niewiele obowiązków. Sądzę, że wina leży po obu stronach.

Sonny Corleone
Gość
Sonny Corleone
11 miesięcy 7 dni temu

Dzisiejsza młodzież to dno,kompletne debile i lansujące się pajace.Przykro,ale tak jest ! Czekam na wasze minusy lamusy. Pozdro

Emilia
Gość
Emilia
11 miesięcy 7 dni temu
Uczniowie znają nazwiska i dobrze wiedzą co i od kogo można kupić. Zaczynając od alkoholu i papierosów a kończąc na narkotykach. dilerka kwitnie. ale o szkole mówi się tylko jaka jest wspaniała bo liczy się opinia a nie problem. Ne wolno mówić o problemach bo przecież liczy się dobre imie szkoły. Pani dyrektor mówi o zajęciach profilaktycznych a nie o tym jak rozwiązuje się problem używek w szkole. nie słychać o tym jakie konsekwencje ponoszą uczniowie nie przestrzegający norm i zasad. „wstyd dla uczniów i ich rodziców”- żałosne. wstyd dla pani dyrektor.Na zebraniach z rodzicami też cisza. Nikt na ostatnim… Czytaj więcej »
Rodzic
Gość
Rodzic
11 miesięcy 6 dni temu
Skoro wiesz coś o dilerach, to może sama powinnaś jakoś zareagować? Zgłaszałaś komuś problem? Ja mam dziecko w tym gimnazjum i mam zupełnie inne spostrzeżenia. To, że jest profilaktyka to chyba dobrze. Wiem, że wobec uczniów natychmiast wyciągane są konsekwencje. Opieka wychowawcza jest bardzo dobra. Na ostatnim zebraniu problem dopalaczy i tych 4 osób, które były pod ich wpływem był poruszany. Wiedziałam, że ta sytuacja miała miejsce właśnie od wychowawcy klasy. Uważam, że szkoła nie mogła zrobić nic więcej. Wiem, że rodzice tych uczniów, których zabrało pogotowie dziękowali Dyrekcji za tak szybką reakcję. Przecież to nauczyciele zauważyli, ze coś nie… Czytaj więcej »
XYZ
Gość
XYZ
11 miesięcy 7 dni temu

Gimnazjum nr 4 jest mocno przereklamowane. Liczy sie tylko dobry wizerunek szkoły i wiele spraw zamiata się pod dywan. To nie pierwsza sprawa, za którą powinno się wstydzić to Gimnazjum. Stalting tam jest nagminny, a szkoła udaje, że nie widzi.To nie jest dobra szkoła.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

Racja stalking jest tam no porządku dziennym znam wiele osób nad którymi znecali się tam inni uczniowie a nauczyciele tacy jak A.K (angielski) wf A.P J.H K.P śmiali się z tego zamiast odpowiednio zareagowac i to się nazywają odpowiednie działania.

Gajowy Marucha
Gość
Gajowy Marucha
11 miesięcy 7 dni temu
Rodzic- dobry człowieku nie doszukuj się drugiego dna, tu go nie ma… jeżeli z dzieckiem się rozmawia i jest się jego powiernikiem i kumplem a traktuje się dzieciaka na równych prawach to i dzieciak odpłaca tym samym, skoro dziecko jest wychowywane pod trzepakiem to mamy skutki jakie mamy. I żeby nie było, że tak sobie ględzę. Mam w rodzinie dzieciaka, rówieśnik tych „zagazowanych”, rozmawiam z nim o wielu rzeczach i ćpaniu też, i jestem pewny, że nie popełni błędów które popełnili ci uczniowie. Wie czym to grozi a najważniejsze to, że rozumie skutki takiego zachowania. Nie chciałbym być tu wulgarny… Czytaj więcej »
Martyna
Gość
Martyna
11 miesięcy 7 dni temu

Szkoda, że zapomnieli wspomnieć o wydarzeniach z zeszło rocznej dyskoteki :/ Chodzę do tej szkoły i jak dobrze wiem, że to nie jedyny przypadek kiedy pogotowie przyjeżdża po uczniów. Wszystko zostaje zawsze zamiatane pod dywan. Z tego co wiem to narkotyki zażyli w szkolnej toalecie, w której to często pływają nie dopalone papierosy.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

Jedyna normalna tu osoba,która wie o czym pisze a nie ślepo wierzy w opinie „najlepszej szkoły” w tej szkole jest mnóstwo spraw zamiatanych pod dywan. Przydałaby się porządna kontrola z kuratorium

XYZ
Gość
XYZ
11 miesięcy 7 dni temu

Najwyzszy czas o tym mówić głośno. Kuratorium wie o wielu rzeczach, ale jakoś nic to nie daje. Dyrektor lekceważy problemy, bo chce mieć dobra opinię.

Absolwentka
Gość
Absolwentka
11 miesięcy 7 dni temu

Jednakze poki co nie widze nigdzie winy pedagogow tylko samych uczniow:) a konsekwencje sa wyciagane, sama sie o tym przekonalam:)

rneaj
Gość
rneaj
11 miesięcy 7 dni temu

Coraz durniejsze te dzieciaki, ale co sie dziwić same przyjemności , żadnych obowiązków. Dzisiejszy rodzic to głupi rodzic, kiedyś palnął przez łeb raz i drugi i było dobrze. Teraz krzywo nie można spojrzeć bo zaraz obraza majestatu .

pijanysprzedawca
Gość
pijanysprzedawca
11 miesięcy 7 dni temu

zazyły Zombie? xD rodzice, ogarnijcie się!

Niezrzeszony
Gość
Niezrzeszony
11 miesięcy 7 dni temu
Generalizujecie ludzie. Spektrum osób o różnej „wartości umysłowej” czy jak kto woli inteligencji jest w 4 dość spory. Stwierdzenie że narkotykom winne jest samo gimnazjum, czy też gimnazja jako instytucje szkolne jest dość głupim zabiegiem. Nawet jak przekształcą gimnazja w licea, wprowadzą dłuższe podstawówki to patologia się utrzyma bo zawsze będą ludzie, których będzie do syfu ciągnąć – proste. A odnośnie kadry nauczycielskiej: dyrektorka stojąca murem za pracownikami, jednak unika jakiejkolwiek odpowiedzialności za czyn. Skoro obserwowano tych uczniów mogli podjąć jakieś działania odnośnie zagrożenia substancjami niedozwolonymi np. prelekcje z narkomanami z Monaru, którzy pewnie z chęcią by się zgodzili by… Czytaj więcej »
Rodzic
Gość
Rodzic
11 miesięcy 7 dni temu
Łatwo jest oceniać i wydawać sądy, jednak wszystko ma dwie strony… Co byłoby gdyby sytuacja powyżej opisana miała miejsce w domu, pod nieobecność rodzica, czy gdziekolwiek indziej? Kto pomógłby dzieciakom? Pewnie nikt się nad tym nie zastanawiał, bo przecież karetki przyjechały do szkoły, więc to wina szkoły i nauczycieli. Niestety system jest kulawy (choćby przeszukanie ucznia nie wchodzi w grę) a szkoła zrobiła to, co mogła, reszta leży po stronie rodziców i odpowiednich służb. Problemy dopalaczy i innych używek dotyczą wielu szkół i różnej młodzieży, a to, że akurat sytuacja dotyczy GM4 – pech. Likwidacja gimnazjów nic nie da, bo… Czytaj więcej »
Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

Rozumiem, że uczęszczałes/as do tej szkoły skoro uważasz, że wiesz gdzie leży problem? Nie masz pojęcia jak w tej szkole zachowują się nauczyciele i uczniowie więc proszę nie opowiadać że problem nie leży w szkole

Absolwentka
Gość
Absolwentka
11 miesięcy 7 dni temu

Ja uczeszczalam i w 100% sie zgodze z autor komentarza. Wina rodzicow ze tak wychowali dzieci:)

Absolwent
Gość
Absolwent
11 miesięcy 7 dni temu

Do zwolnienia dyrektor, skoro widzieli że coś nie tak z dzieciakami a nie zareagowali.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

To już nie jest pierwszy raz 😉 Dyrektorka jest nieruszalna bo jest radna powiatu.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu
Zgadzam się z negatywnymi opiniami o tej szkole. Moja córka była wyśmiewana na każdej lekcji przez uczniów ze względu na nadwagę przez 2 lata nawet przez nauczycielkę j.angielskiego A.K oraz nauczycieli wychowania fizycznego A.P J.H i K.P, gdy kiedyś nie wytrzymała ciągłych smiechow i wyzwisk od świń (z których śmiali się również nauczyciele) nie wytrzymała i rzuciła piłką w jednego chłopaka, podeszła do niej K.P i powiedziała „pojebało cie?” sprawa była wielokrotnie zglaszana jednak P.dyrektor zrobiła prowodorem zdarzenia moja córke,dopiero sprawa na policji dała jakiś skutek,i przeniesienie do innego gimnazjum gdzie takich problemów nie było. I niech nikt nie opowiada… Czytaj więcej »
Szok
Gość
Szok
11 miesięcy 7 dni temu

Bardzo dobrze, że likwidują tą żałosną szkołę, nikt nie wie co tam się wyprawia, mam nadzieję że liceum również będzie nie wypałem i zlikwidują całkiem. A wszyscy z wyjątkiem kilku nauczycieli z tej szkoły powinni być wywaleni z zakazem pracy w szkole. Z resztą poziom kadry został doskonale zaprezentowany w programie Uwaga po tym jak uczeń tej szkoły popełnił samobójstwo wtedy według Pani dyrektor również wszystko działo się „poza szkołą”.

Absolwentka
Gość
Absolwentka
11 miesięcy 7 dni temu

A przez kogo popelnil samobojstwo? Przez uczniow a nie szkole. Cala patologia lezy w uczniach ktorzy tam przychodza a nie w szkole.

Szok
Gość
Szok
11 miesięcy 7 dni temu

Haha dziewczyno obejrzyj ten program i dopiero później się wypowiadaj,uczniowie którzy są słabsi od innych są w tej szkole gnębieni przez taką patologie czego niejednokrotnie byłem świadkiem więc nie wciakaj ludziom ciemnoty nauczyciele powinni zareagować a chodzą jak cielaki po korytarzu, żrą i odwracają się w drugą stronę a pedagodzy w tej szkole mają wiedzę na zenujacym poziomie i myślą że jedna rozmowa i postraszenie da jakiś skutek. Widać, że jesteś faworyzowanym pupilkiem tego gimnazjum

XYZ
Gość
XYZ
11 miesięcy 7 dni temu

Święta prawda. znam temat osobiście. ta szkoła, to patologia. nikt nie panuje nad sytuacją. Są grupy agresywne, które nekają inne dzieci. Te grupy maja problemy z nauką, nieobecności, a mimo to szkoła nie reaguje. To wina przede wszystkim złego zarzadzania szkołą. problemy sa zamiatane pod dywan. Nad panią dyrektor jest parasol ochronny prezydenta. jest nietykalna.

Absolwentka
Gość
Absolwentka
11 miesięcy 7 dni temu

A Ty widac ze jestes ZASRANYM burakiem. Nie przeszlismy na „Ty” zebys sie tak do mnir zwracal. Ja juz skonczylam liceum, nie bylam w zyciu pupilkiem tej szkoly. Sama narobilam balaganu tam i mialam problem z policja bo jakos szkola nie zamiotla tego pod dywan. Jak gowno wiesz to sie nie wypowiadaj 😉

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

Po twoim poziomie wypowiedzi to widać jakich absolwentów wypuściło gimnazjum nr 4 🙂 Jakoś nikt więcej nie broni tej szkoły tak do policji do oni pierwsi wtedy kiedy nie trzeba, karma już do nich wrocila połowę nauczycieli pozwalniali bo likwidują gimnazjum a do tego ich” lo „będzie mało chętnych, tylko szkoda że jeszcze Pani dyrektor nie zmienili

nope
Gość
nope
11 miesięcy 7 dni temu

Twoja wiedza w tym i pewnie w wielu innych tematach kończy się na materiałach z TVNu, więc nie wypowiadaj się babo z wypranym mózgiem.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

Nie kończy się na materiałach TVNu bo tak się składa że jestem absolwentka tej szkoły i mogę dużo na ten temat powiedzieć amebo umysłowa. A twoja wiedza się na czym?

nope
Gość
nope
11 miesięcy 7 dni temu

Mój komentarz nie był kierowany do ciebie, „amebo”.

Gość
Gość
Gość
11 miesięcy 7 dni temu

A do kogo? Bo tak to wygląda

Artur andrus
Gość
Artur andrus
11 miesięcy 7 dni temu

idealny przykład selekcji naturalnej.

Bk
Gość
Bk
11 miesięcy 7 dni temu

Wreszcie wyszła na jaw patologia tej szkoły,która ma opinie „najlepszej w Lubinie” nie polecam,a pani dyrektor brak słów, Wielka pani radna

Absolwentka
Gość
Absolwentka
11 miesięcy 7 dni temu

Haha rozbawiła mnie Pani/Pana wypowiedz. Jestem absolwentka tego gimnazjum i jakoś nie przypominam sobie żadnego zjawiska patologii. Patologia sa dzieci ktore sa tam przyjmowane ze wzgledu na rejonizacje. To one tworza takie sytuacje w szkole. A kto jest za to odpowiedzialny? Rodzice. Gdyby choc troche interesowali sie swoimi dziecmi i wychowywali je jak nalezy to do takich sytuacji by nie doszlo. Szkola w takim przypadku jest bezradna. Wedlug Pani/a powinno sie przeszukiwac uczniow na wejsciu do szkoly? To tez by oburzalo. Prosze nastepnym razem przemyslec zanim napisze sie cos bezmyslnego 😉 Pozdrawiam 🙂

Realista
Gość
Realista
11 miesięcy 7 dni temu

Ludzie zrozumcie w końcu, że nieważne, czy mowa o Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 1 czy każdym innym! W każdej publicznej szkole zawsze będą występowały zjawiska patologiczne w mniejszym lub większym stopniu. Dopóki będzie istniał przymus edukacji, to sytuacja się nie zmieni i nieważne jest to, że zaprosicie kilku terapeutów, psychologów czy kogokolwiek innego. Skoro dla każdej młodej osoby narzucamy od razu jeden, ten sam schemat nauczania nie sprawdzając predyspozycji indywidualnie, (a nawet nie grupowo!) to nie dziwmy się, że dzieci reagują jak reagują. A kwestia wychowania to akurat osobna sprawa.

Absolwent
Gość
Absolwent
11 miesięcy 7 dni temu

Również jestem absolwentem i wręcz przeciwnie w tej szkole jest bardzo dużo patologii. A winni są i rodzice i nauczyciele, którzy przykładem nie świecą udając, że nie widząc albo reagujac i nękając uczniów wtedy kiedy nie trzeba. Ukończyłem tą szkołę z wieloma nie przyjemnymi sytuacjami i na pewno jest dużo takich osób więc miej swoje zdanie bo nic co by cię mogło rozbawić tu nie ma 😉 pozdrawiam

No i
Gość
No i
11 miesięcy 7 dni temu

W szkole był strażnik, który z przeszukiwaniem nie miał żadnego problemu. Nie każdemu musi się podobać ta żałosna szkoła

eh
Gość
eh
11 miesięcy 7 dni temu

to przecież dopiero szczyt góry lodowej

wpDiscuz