Dolnośląskie sprinty dla lubinianek

170

W Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów i Młodszych Juniorów w Lekkiej Atletyce. W imprezie tej lubinianki zdominowały w sprintach, kategorię U-18 juniorek młodszych.

Nikola Tarnowska, podopieczna trenera Mariusza Knulla, zwyciężyła w biegu na dystansie 100 metrów doskonałym wynikiem 11,99, który jest najlepszym w tym roku rezultatem w Polsce na tym dystansie.

Pierwsze miejsce zajęła również druga podopieczna trenera Knulla, Emilia Wawrowska, która zwyciężyła w skoku w dal wynikiem 5,55, który to wynik jest trzecim rezultatem w ogólnopolskich zestawieniach wyników.

Na pierwszym stopniu podium stanęła również podopieczna trenera Andrzeja Szczupaka, Julia Góreczna, która wynikiem 14,58 (piąty wynik w Polsce) zwyciężyła w biegu na 100 metrów przez płotki.

Lubinianki zwyciężyły również w sztafecie 4 x 100 metrów wynikiem 49,14 (drugi wynik w krajowych zestawieniach). Sztafeta startowała w składzie: Maja Makarowska, Emilia Wawrowska, Nikola Tarnowska, Julia Góreczna.

Na podium w Jeleniej Górze stawali również: Kacper Szkrapko, który zwyciężył w skoku w dal (6,24) starszych juniorów U-20 oraz Martyna Tylak, podopieczna trenera Jarosława Szeremety, która zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki (15,05).

Na uwagę zasługują również rekordy życiowe naszych reprezentantów: VII miejsce Mai Makarowskiej w biegu na 100 metrów (12,82), IV miejsce Joanny Zoły w biegu na 100 metrów przez płotki (15,05), IV miejsce w skoku w dal Szymona Daty (5,81), VIII miejsce w biegu na 100 metrów Martyny Tylak (12,87), Kacper Szkrapko na 200 metrów (23,34), Adama Karim na 200 metrów (24,31) oraz Kacper Kierski na 100 metrów (11,97).