Dolnośląska policja, harcerze i niepełnosprawne dzieci

Za nami kolejna edycja projektu dla dzieci z niepełnosprawnością, prowadzonego przez ZHP Chorągiew Dolnośląska pod nazwą „4 Pory Roku”. W spotkaniu po raz kolejny wzięli też udział dolnośląscy mundurowi. Policjanci za każdym razem poruszają ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa tematy m.in. zasady prawidłowego poruszania się po drodze, zachowania w kontakcie osobą obcą lub agresywnym zwierzęciem.

Tym razem w spotkaniu profilaktycznym z harcerkami i harcerzami z drużyn Nieprzetartego Szlaku, który jest określeniem działalności związku na rzecz osób z niepełnosprawnością, uczestniczyło ponad 90 osób. Mianem tym nazywane są wszystkie drużyny działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. Nieprzetarty Szlak skupia dzieci od 6 roku życia i młodzież, bez względu na rodzaj oraz stopień niepełnosprawności.

Na spotkanie do stolicy Dolnego Śląska przyjechali harcerze z terenu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oprócz rozmów na temat różnych spraw, które nurtują dzieci w tym wieku, przypominali im też m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowań w kontakcie z agresywnym zwierzęciem i osobą obcą. Przekazali także wiele innych, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, informacji.

Atrakcją tego wydarzenia niewątpliwie stał się obecny na spotkaniu pies służbowy wraz z przewodnikiem z dolnośląskiej komendy.

Na koniec harcerze otrzymali ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów KWP we Wrocławiu, opaski odblaskowe, które jak wiemy w wielu sytuacjach przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: dolnośląska policja

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz