Dodatkowa szansa na zgłoszenie inicjatywy społecznej

0

Dodatkowa szansa na zgłoszenie inicjatywy społecznej do programu „Decydujesz, pomagamy!” – zbieranie zgłoszeń zostało przedłużone do 10 kwietnia. To ostatnia okazja na podjęcie walki o granty o łącznej puli 1.125.000 złotych.

Aktywni mieszkańcy Polski, w tym również lubinianie, mają jeszcze kilka dodatkowych dni na zgłoszenie pomysłów do IV edycji programu. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie wwww.tesco.pl/pomagamy aktywny będzie do północy 10 kwietnia 2018 roku.

Do programu zgłosić się mogą niemalże wszyscy: organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, spółdzielnie socjalne oraz instytucje publiczne, takie jak: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania klientów hipermarketów. To mieszkańcy poszczególnych regionów zdecydują, co w ich otoczeniu jest najpotrzebniejsze. Lista projektów, które przeszły do etapu głosowania ogłoszona zostanie 27 kwietnia. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów hipermarketów, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

„Decydujesz, pomagamy” to program, wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz otoczenia. Od 2016 roku w całej Polsce w ramach programu mieszkańcy zrealizowali ponad 400 projektów społecznych, na które otrzymali od Tesco i Fundacji Tesco łącznie 2,15 mln złotych.

informacja prasowa

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość