Dobry występ Miedziowych w Kaliszu

155

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zajęli trzecie miejsce podczas turnieju towarzyskiego Szczypiorno Cup 2019, który odbył się w Kaliszu. Miedziowi przegrali z gospodarzami oraz pewnie wygrali z czołową drużyną PGNiG Superligi, MMTS-em Kwidzyn.

Już ostatnie mecze Zagłębia pokazały, że drużyna się zgrywa i na parkiecie prezentuje się coraz lepiej. Miało to potwierdzenie również w silnie obsadzonym turnieju w Kaliszu. W bardzo wyrównanym spotkaniu z gospodarzami Miedziowi byli o krok od wygranej, jednak nerwową końcówkę lepiej wytrzymali kaliszanie. W ekipie Zagłębia znakomite zawody rozegrali skrzydłowi – w pierwszej połowie skuteczność 7/7 zaliczył Jakub Bogacz, który został MVP, a w drugiej Marcel Sroczyk na osiem rzutów trafił sześciokrotnie.

W meczu o trzecie miejsce Miedziowi zmierzyli się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu, MMTS-em Kwidzyn. Bez wątpienia był to najlepszy mecz kontrolny w wykonaniu Zagłębia w okresie przygotowawczym. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera nie dali najmniejszych szans ekipie z Kwidzyna, prowadząc do przerwy 17:10. W drugiej połowie lubinianie nie zwalniali tempa i ostatecznie wygrali aż 34:17.