Derby Lubina dla rezerw Zagłębia

51

Nie było niespodzianki w meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. ZZPD Górnik Lubin przegrał z rezerwami Zagłębia Lubin 0:4 (0:1). Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem kibiców.

Lubińscy fani piłki nożnej ugadali widowisko, w którym walki nie brakowało. Gospodarze starali się dorównać wyżej notowany rywalom, jednak to rezerwy Zagłębia awansowały do dalszej fazy rozgrywek. Kibice oprócz derbowego meczu mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy kibica. Na dzisiejszym meczu pojawiło się kilkaset kibiców – Frekwencja pokazała, że mecze derbowe zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ze strefy kibica skorzystało wiele osób, co pokazuje, że jest zainteresowanie tego typu dodatkowymi atrakcjami na meczach Górnika Lubin – mówi Tomasz Górzyński, pomysłodawca strefy kibica na derbowym spotkaniu.

Samo spotkanie, pomimo pewnej wygranej rezerw Zagłębia mogło się podobać kibicom. Górnicy zostawili na boisku wiele zdrowia i serca, walcząc o każdą piłkę. To jednak wyżej notowani młodzi zawodnicy Zagłębia zaliczyli awans do kolejnej rundy, a szybko strzelona bramka przez Jakuba Brzeżowskiego ułatwiła im zadanie.

Do przerwy było tylko 0:1 i górnicy mieli jeszcze nadzieję na korzystny wynik. Tymczasem na 2:0 podwyższył Brzeżowski, a kolejne dwie bramki dołożył Eryk Sobków i Miedziowi zanotowali wyraźną wygraną – Drugą połowę zagraliśmy lepiej niż pierwszą. W tej pierwszej może mieliśmy duże posiadane piłki, ale tych akcji bramkowych tak naprawdę nie było zbyt wiele. W drugiej połowie przyśpieszyliśmy i padły kolejne bramki. Wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie łatwy i tak naprawdę nie był on łatwy. Drużyna Górnika naprawdę gra przyzwoitą piłkę. To było dobre widowisko i myślę, że wszyscy kibice, którzy dziś licznie przyszli na mecz nie zawiedli się – mówił po meczu Adam Buczek, trener rezerw Zagłębia.

Pomimo porażki gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony – Moim zawodnikom ambicji i walki odmówić nie można. Walczyliśmy jednak rywale okazali się lepsi i gratuluje im awansu do kolejnej rundy – powiedział trener Górnika, Przemysław Cielewicz.

Górnik Lubin – Zagłębie II Lubin 0:4 (0:1)

Bramki: Brzeżowski x2, Sobków x2

Górnik: Kisiel, Roziński, Gracz, Strzelczyk, Błąd, Sychów, Dziaszyk, Chmurowski, Michalak, Kusztal, Wingert.

Zagłębie II: Matoga, Borkowski, Patkowski, Oko, Witsanko, Soszyński, Gołębiowski, Więcek, Sobków, Ryś, Brzeżowski.