Derby coraz bliżej

7

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie mogą wręcz doczekać się kolejnego spotkania. W meczu ze Śląskiem Wrocław chcą, choć w małym stopniu zatrzeć plamę po porażce w Legnicy. Co prawda osłabieni, bo bez prawego obrońcy, ale pełni werwy, miedziowi zapraszają na derby w najbliższy piątek, o godzinie 18.00.

Wspomniane osłabienie to poważna kwestia. W meczu kontrolnym z RB Lipsk, Alan Czerwiński zerwał więzadło krzyżowe przednie. Uraz ten wykluczył zawodnika na pewno do końca rundy jesiennej.

– To bardzo mocna strata. Powiedziałbym nawet, że jeden z najlepszych zawodników naszego zespołu. Jego pozycję ciężko tak od razu zastąpić. Dużo naszych ataków szło właśnie przez Alana. Mamy jakiś wariant zastępczy, który mam nadzieję, że w jakimś stopniu zabezpieczy nam prawą stronę, a także w ataku będziemy wyglądać dobrze. Szkoda tej kontuzji, ale życie idzie dalej. Jestem przekonany, że zawodnik, który zagra na tej pozycji da z siebie wszystko i nie będzie to ze stratą dla drużyny – komentuje Mariusz Lewandowski, trener KGHM Zagłębia Lubin.

Miedziowi patrzą z optymizmem na najbliższe spotkanie. Dobrze prezentuje się młodzież. W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy dobrze wypadł Filip Jagiełło, natomiast w Elite League U-21 przez 90. minut w meczu przeciwko Szwajcarii oglądaliśmy Bartosza Slisza i Serafin Szota.

– Przed nami kolejny mecz o stawkę. To dobra okazja do rehabilitacji i pokazania swoim kibicom, że jesteśmy zaangażowani i dobry wizerunek klubu – przyznaje Bartłomiej Pawłowski, pomocnik KGHM Zagłębia Lubin.

W zespole Śląska Wrocław także mają swoje problemy. W ostatnim czasie media poinformowały o niemałym rozłamie w klubie ze stolicy Dolnego Śląska. Mowa o podstawowym napastniku Arkadiuszu Piechu, który został cofnięty z pierwszego składu do rezerw Śląska. To kara za podważanie metod treningowych.

Mecz derbowy KGHM Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław odbędzie się 14 września o godzinie 18.00 na Stadionie Zagłębia. Od wielu lat miedziowi solidnie bronią swojej twierdzy przed ekipą ze stolicy Dolnego Śląska. Czy tym razem ta sztuka także im się uda?

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość