Derby coraz bliżej

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie mogą wręcz doczekać się kolejnego spotkania. W meczu ze Śląskiem Wrocław chcą, choć w małym stopniu zatrzeć plamę po porażce w Legnicy. Co prawda osłabieni, bo bez prawego obrońcy, ale pełni werwy, miedziowi zapraszają na derby w najbliższy piątek, o godzinie 18.00.

Wspomniane osłabienie to poważna kwestia. W meczu kontrolnym z RB Lipsk, Alan Czerwiński zerwał więzadło krzyżowe przednie. Uraz ten wykluczył zawodnika na pewno do końca rundy jesiennej.

– To bardzo mocna strata. Powiedziałbym nawet, że jeden z najlepszych zawodników naszego zespołu. Jego pozycję ciężko tak od razu zastąpić. Dużo naszych ataków szło właśnie przez Alana. Mamy jakiś wariant zastępczy, który mam nadzieję, że w jakimś stopniu zabezpieczy nam prawą stronę, a także w ataku będziemy wyglądać dobrze. Szkoda tej kontuzji, ale życie idzie dalej. Jestem przekonany, że zawodnik, który zagra na tej pozycji da z siebie wszystko i nie będzie to ze stratą dla drużyny – komentuje Mariusz Lewandowski, trener KGHM Zagłębia Lubin.

Miedziowi patrzą z optymizmem na najbliższe spotkanie. Dobrze prezentuje się młodzież. W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy dobrze wypadł Filip Jagiełło, natomiast w Elite League U-21 przez 90. minut w meczu przeciwko Szwajcarii oglądaliśmy Bartosza Slisza i Serafin Szota.

– Przed nami kolejny mecz o stawkę. To dobra okazja do rehabilitacji i pokazania swoim kibicom, że jesteśmy zaangażowani i dobry wizerunek klubu – przyznaje Bartłomiej Pawłowski, pomocnik KGHM Zagłębia Lubin.

W zespole Śląska Wrocław także mają swoje problemy. W ostatnim czasie media poinformowały o niemałym rozłamie w klubie ze stolicy Dolnego Śląska. Mowa o podstawowym napastniku Arkadiuszu Piechu, który został cofnięty z pierwszego składu do rezerw Śląska. To kara za podważanie metod treningowych.

Mecz derbowy KGHM Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław odbędzie się 14 września o godzinie 18.00 na Stadionie Zagłębia. Od wielu lat miedziowi solidnie bronią swojej twierdzy przed ekipą ze stolicy Dolnego Śląska. Czy tym razem ta sztuka także im się uda?

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Derby coraz bliżej"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ojoj
Gość
Ojoj
4 dni 17 godzin temu

Dziś Krety napier..ą się tanim winiaczem Malinowym he he

Szarki
Gość
Szarki
5 dni 11 godzin temu

Cała Polska w cieniu Śląska !!!

Horacyś
Gość
Horacyś
5 dni 22 godzin temu

Dopiero były derby z Miedzia i wyszło jak wyszło, wszyscy widzieli a napinali się mało im zyłka nie pękła! ze Slaskiem oklep będzie taki sam, niech miasto przejmie ten klub i zrobi z tym porządek!

Eryk
Gość
Eryk
5 dni 22 godzin temu

Maliniaki przyjadą czy mają zakaz?

wpDiscuz