Czy wykorzystają szansę na europejskie puchary?

491

Coraz mniej czasu zostało do wywalczenia upragnionego przez „Miedziowych” czwartego miejsca w Grupie Mistrzowskiej. Im mniej spotkań, tym rywalizacja o punkty jest coraz bardziej zacięta. Przed nami 36. kolejka, od której może wiele zależeć w kwestii końcowego miejsca.

Czy Zagłębie wykorzysta swoją szansę i zagra w europejskich pucharach jak za trenera Piotr Stokowca?

Rywalizacja w Grupie Mistrzowskiej dla Zagłębia Lubin to do tej pory dwie porażki, dwa remisy i jedno zwycięstwo z Jagiellonią Białystok 2:0. Obecnie zespół Bena van Daela zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 52 punktów. Tuż nad Zagłębiem na 5. miejscu znajduje się „Jaga”, a na 4 pozycji premiowanej europejskimi pucharami – Cracovia z 54 punktami. Ostatnia prosta w Grupie Mistrzowskiej będzie na pewno pełna emocji. Już jutro „Miedziowi” rozegrają ostatni mecz na własnym terenie w tym sezonie. Ich rywalem będzie wspomniana Cracovia, której również zależy na rozgrywkach Starego Kontynentu.

– Wydaje mi się, że z Cracovią będzie bardzo ciekawy mecz, bo obie drużyny będą walczyły o czwarte miejsce w tabeli i wydaje mi się, że może to być jeden z ważniejszych meczów w sezonie – przyznaje dla klubowej telewizji Alan Czerwiński, obrońca KGHM Zagłębia Lubin.

Mecz 36. kolejki Lotto Ekstraklasy zostanie rozegrany 15 maja o godzinie 20.30 na Stadionie Zagłębia.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość