Czwarty tryumf siatkarzy Patricka Duflosa

33

Kolejny mecz w wykonaniu Cuprum Lubin udowodnił, że ekipa francuskiego szkoleniowca stanowi zgrany monolit. Miedziowi w Bielsku-Białej pokonali tamtejszy BBTS, 3:1.

Od pierwszych minut to goście narzucali swoje tempo, jednak szybko BBTS dogonił rywali i nawiązał równorzędną walkę. W tym secie byliśmy świadkami niesamowitej walki przy siatce w wykonaniu Keitha Puparta, Łukasza Kaczmarka czy kapitana Michala Masnego. Miedziowi wygrali 17:25.

Drugiego seta otworzył Dawid Gunia. Przez pewien czas goście wiedli prym na parkiecie, ale ekipa BBTS-u szybko zniwelowała straty. Niemniej jednak podopieczni Patricka Duflosa wygrali 22:25. Trzeciego seta wygrali miejscowi, 25:23.

Czwarty set okazał się tym ostatnim. Z początku wyrównana konfrontacja ostatecznie została rozstrzygnięta na korzyść Cuprum Lubin, które wygrało 20:25 i cały mecz 1:3. MVP meczu został wybrany Łukasz Kaczmarek.

PlusLiga, 4.kolejka, Hala pod Dębowcem
BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 20:25)

BBTS Bielsko-Biała: Maciończyk, Tarasow, Siek, Bucki, Łukasik, Janeczek, Skrowroński, Gaca, Piorowski, Cedzynski, Peacock, Krikun, Libero: Czauderna, Marek.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Libero: Kryś, Makoś.