Czwarta wygrana z rzędu Ziemi Lubińskiej

44

Lubińskie piłkarki nożne mają za sobą 19 serię spotkań. Założeniem na mecz z Bierutowem było przede wszystkim utrzymanie wysokiego pressingu. Ta sztuka udała się przynajmniej przez pierwszą połowę, gdzie rywalki zostały zupełnie zepchnięte pod własne pole karne. Ziemia Lubińska wygrała 2:0.

Podopiecznie Janusza Przybyło zaczęły spotkanie bardzo pewnie. Szybkie kontry wprowadzały zamęt w ekipie Przemysława Przybylskiego. W 17. minucie wynik otworzyła Amelia Parzyńska po stałym fragmencie gry. Gospodynie miały sporo sytuacji strzeleckich, jednak często piłka lądowała na spojeniu poprzeczki, albo w ręce golkiperki Bierutowa. Do przerwy 1:0.

– Na chwilę obecną jedna bramka, ale mamy nadzieję, że w drugiej połowie strzelimy więcej, a zwłaszcza po stałych fragmentach jak rzuty wolne, które idą nam dobrze. Gramy wysokim pressingiem, aby rywalki miały sporo kłopotów pod własnym polem karnym i to się sprawdza  – komentuje Anna Polewczyk, napastnik Ziemi Lubińskiej Czerniec.

Marzenie lubinianek spełniło się jeszcze raz. W 70. minucie na 2:0 bramkę zdobyła Wiktoria Kocińska i Ziemia Lubińska Czerniec zanotowała czwarte zwycięstwo z rzędu umacniając się na pozycji wicelidera rozgrywek III ligi.