Czwarta sparingowa wygrana

53

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin odnotowali czwarte zwycięstwo w meczu sparingowym, rozegranym w ramach przygotowań do nowego sezonu. Dziś miedziowi pokonali beniaminka PGNiG Superligi MKS Kalisz 28:25 (15:14).

Lubinianie na pierwsze prowadzenie wyszli w 13. minucie, wcześniej na prowadzeniu byli goście. Miedziowi włączyli piąty bieg przy wyniku 3:5, zdobywając pięć bramek z rzędu. Później kaliszanie dorzucili kilka bramek i gra się wyrównała. Do przerwy podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera prowadzili jedną bramką. Na początku drugiej połowy zawodnicy Zagłębia wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, którą utrzymali do końca meczu. Dwie bramki w spotkaniu zdobył Bartłomiej Jaszka, dla którego był to drugi mecz w roli grającego trenera (wcześniej w Kaliszu z Azotami).

MKS Zagłębie Lubin – MKS Kalisz 28:25 (15:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior, Przysiek 2, Kużdeba 2, Pawlczyk 2, Mrozowicz 2 Szymyślik 3, Czuwara 3, Pietruszko, Mollino 1, Moryto 6, Jaszka 2.

MKS: Jarosz, Tarat, Zakreta – Kwiatkowski, Galewski 2, Krystkij 1, Adamczak 3, Drej 2, Klopsteg 1, Misiejuk 1, Grozdek 9, Kniazieu 4, Czerwiński 2.