Czuwara/Moryto show w Legionowie!

28

Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto zdobyli dla Zagłębia Lubin 20 bramek bramek, a ich zespół w 1. kolejce PGNiG Superligi pokonał KPR Legionowo 23:21. Miedziowi objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Lubinianie weszli lepiej w mecz i po kilku minutach prowadzili 4:2. Gospodarze mieli przebłysk i po serii bramek wyszli na prowadzenie. Później trwała walka bramka za bramkę z lekkim wskazaniem na miedziowych, którzy do przerwy prowadzili minimalnie 11:10. Jakub Skrzyniarz w bramce w pierwszej połowie bronił na poziomie ponad 40%, a z jedenastu bramek dla Zagłębia aż osiem było autorstwa Jana Czuwary i Arkadiusza Moryto.

Skrzydłowi lubińskiej ekipy nie zwalniali tempa po przerwie i raz po raz nękali defensywę Legionowa. Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto zdobyli po dziesięć bramek! Dwa trafienia dołożył Dawid Przysiek, a jedno Przemysław Mrozowicz. W obronie, którą kierował Tomasz Pietruszko Zagłębie było nie do przejścia, w bramce świetnie radził sobie Patryk Małecki. W drugiej części spotkania miedziowi prowadzili niemal przez cały czas i wygrali za cztery punkty!

KPR Legionowo – MKS Zagłębie Lubin 21:23 (10:11)

KPR: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski 8, Jędrzejewski, Prątnicki 2, Suliński 1, Fugiel 1, Kowalik, Ignasiak 3, Brinovec, Niedziółka 1, Ciok 1, Rutkowski 1

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek 2, Kużdeba, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik, Czuwara 10, Pietruszko, Jaszka, Moryto 10, Mollino.