Cztery bramki miedziowych

89

Druga reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała drugą reprezentację Austrii 30:26 (12:12). Cztery bramki w spotkaniu zdobyli zawodnicy Zagłębia Lubin. Dwa trafienia zanotował rozgrywający Przemysław Mrozowicz, a po jednym obrotowi: Tomasz Pietruszko i Dawid Dawydzik.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugich trzydziestu minutach inicjatywę przejęli zawodnicy Patryka Rombla. Długo utrzymywała się trzy, czterobramkowa przewaga polskiego zespołu, który kontrolował przebieg spotkania w decydujących fragmentach i ostatecznie pewnie pokonał Austriaków.

W turnieju rozgrywanym w węgierskim Siofok rywalizują trzy zespoły – w sobotę gospodarze zmierzą się z Austriakami, a w niedzielę podejmą Biało-czerwonych.

Polska B – Austria B 30:26 (12:12)

Polska: Wiśniewski, Schodowski, Szczecina – Pietruszko 1, Dawydzik 1, Wróbel 1, Mrozowicz 2, Kawka 2, Majdziński 2, Gogola 1, Ossowski 1, Rogulski 7, Prymlewicz, Czuwara 8, Góralski 2, Moryń, Kondratiuk 1, Siwak 1.