Czarni Radom w finale memoriału

67

Inauguracji memoriału im. Jana Rutyńskiego dokonały ekipy Czarnych Radom i Skry Bełchatów. Choć na tym etapie rozgrywek wyniki nie są jeszcze tak bardzo istotne, to zwycięstwo ekipy Roberta Prygla na pewno uskrzydliło zespół. Wszystkie spotkania można śledzić na żywo w TV Regionalna.pl.

Średnia pierwsza połowa radomian, po której Czarni musieli uznać wyższość rywali z Bełchatowa, ale warte odnotowania jest to, że bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze, jak środkowy Norbert Huber czy przyjmujący Tomasz Fornal. Dodatkowo doświadczony Wojciech Żaliński wraz z Dmytro Teryomenko straszyli wielokrotnego mistrza Polski zagrywką, gdzie wykazywali się sporą skutecznością.

Trzy kolejne sety należały już do Radomian. Wspomniani zawodnicy prezentowali się na lubińskim parkiecie wyjątkowo dobrze. Na przewagi, ale ostatecznie drugi set zwyciężyli radomianie 26:24. Trzecią część spotkania zakończył zdobyciem punktu przy siatce Michał Filip i Czarni zwyciężyli 25:19. Trzeci set to dobra zagrywka Teryomenko. Dodatkowo w środku pola dobrze spisywał się Żaliński. W ekipie Bełchatowa mogliśmy stale oglądać Szymona Romacia, który wspierał młodość w postaci Antoniego Piotrowskiego czy Kacpra Piechockiego (Skra II Bełchatów). Dodatkowo Mariusz Wlazły zaskakiwał rywali skutecznym przyjęciem i atakami ze środka pola. Czarni wytrzymali presję i wygrali 26:17 i cały mecz 3:1.

– Zwycięstwa na tym etapie wielkiego znaczenia nie mają, ale jak się gra, to nie ma sportowca, który rywalizuje obojętnie, czy to w sparingu czy o medale, to zawsze chce wygrać. Mamy spory materiał do analizy i powiem, że jest jeszcze bardzo dużo do poprawy – komentuje Robert Prygiel, szkoleniowiec Czarnych Radom.

O godzinie 19:15 w drugiej półfinałowej konfrontacji zobaczymy gospodarzy Cuprum Lubin i Espadon Szczecin.