Cuprum Lubin w warunkach meczowych

Pierwszy mecz podczas okresu przygotowawczego, rozegrali podopieczni Marcelo Fronckowiaka. Siatkarze Cuprum Lubin w ramach Memoriału im. Jana Rutyńskiego podejmowali ekipę Krispolu Września. Przyjezdni wygrali 3:2.

Na parkiecie lubińskiej hali widowiskowo-sportowej kibice mieli po raz pierwszy okazję oglądania zawodników Cuprum  w warunkach meczowych. W drużynie zabrakło co prawda pierwszego trenera Marcelo Fronckowiaka, Igora Grobelnego i Japończyka Masahiro Yanagidy (obaj przyjmujący), ale swoją dyspozycję prezentowali Estończyk Kert Toobal (rozgrywający), Damian Boruch (środkowy), Mariusz Marcyniak (środkowy), Jakub Wachnik (przyjmujący) czy Jędrzej Gruszczyński (Libero). Zespół poprowadził drugi trener Rainer Vassiljev wraz z Norbertem Śronem i Mateuszem Kowalikiem (fizjoterapeuta).

– Jeśli chodzi o samą siatkówkę to dyspozycja może być nienajlepsza, bo dopiero wchodzimy w ten trening na fragmentach, typowo z piłkami. Tak naprawdę mecz z Krispolem to nasze pierwsze przetarcie szlaków – komentuje Bartosz Makoś, Libero Cuprum Lubin.

Drużyna została solidnie przemodelowana, łącznie ze sztabem szkoleniowym. Musimy się na parkiecie dotrzeć. Potrzebujemy zgrania. Niedawno przyłączył się do nas Kert Toobal. Musimy się ograć, aby zobaczyć na czym stoimy – Każdy zaczyna z czystą kartą i będzie walczył o miejsce w pierwszej szóstce i nie stać w kwadracie – podkreśla Libero miedziowych.

Pierwszy sprawdzian to mecz z Krispolem Września, który przyjechał do Lubina prosto z turnieju we Wrocławiu. – Tutaj nie patrzymy na wynik. Przyjechaliśmy po prostu pograć. Trenowaliśmy już przez ostatni miesiąc i chcemy zobaczyć jak to wygląda. Wiadomo wygrana podnosi morale zespołu, ale najważniejsze teraz jest ogranie, bo mamy praktycznie nowy zespół – podkreśla Wojciech Kaźmierczak, środkowy Krispolu Września.

Przed zespołem Cuprum Lubin w dniach 22-23 września turniej w Legnicy, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z zespołami GKS Katowice, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węglem. Krispol Września sprawdzi swoją dyspozycje nieco szybciej. 15 września rozegrają Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego.

Memoriał im. Jana Rutyńskiego
Cuprum Lubin – Krispol Września 2:3

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Wachnik, Biegun, Smoliński, Gruszczyński, Makoś, Zawalski, Ziobrowski.

Krispol Września: Frankowski, Kuś, Krysiak, Troczyński, Lipiński, Zawalski, Lorenc, Narowski, Wierzbicki, Kaźmierczak, Jóźwik, Berwald.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy 5 dni temu

Harpo wszyscy wiemy czemu są puchy na hali na meczach siatki ręcznej a na stadionie na nożnych.Mieszkańcy Lubina najpierw jęczą że nie ma stadionu nie ma hali a ćwoki nie przyłażą tylko doktoryzują się tutaj na tym portalu jaką to oni wiedzę o sporcie mają.Ja uważam że Lubin nie zasługuje na sport w żadnej postaci.Wolą wycieczki do galerii i palić głupa.

Harpo
Harpo
5 miesięcy 6 dni temu

Nie wiem Stadionowiec jakiej dyscyplinie kibicujesz, ale wszędzie są puchy, więc nie wiem czego się czepiasz

XYX
XYX
5 miesięcy 6 dni temu

Fajna ta dyscyplina taki ping pong wieloosobowy 🙂

Harpo
Harpo
5 miesięcy 6 dni temu

na trybunach, a gdzie mieli być

Stadionowiec
Stadionowiec
5 miesięcy 6 dni temu

Ale i tak puste trybuny.Fajną macie prezentacje swojego klubiku.

Stadionowiec
Stadionowiec
5 miesięcy 7 dni temu

Gdzie byli ci wierni wielcy kibice Lubińskiej siatkówki ? O więcej nie pytam.

KK
KK
5 miesięcy 7 dni temu

panstwo T zadowoleni – tylko nie wiadomo z czego…… napiszcie co bierzecie , a gdzie byli prawdziwi zawiadowcy klubem, małżeństwo od wymiany opon??????

Przemo
Przemo
5 miesięcy 7 dni temu

Jak to z czego zadowoleni, moim zdanie:
1. mój mąż jest z zawodu dyrektorem, a ja powiem mu co ma robić
2. inni odwalili czarną robotę a patrzecie to ja jestem prezesem
3. może w końcu pobędę trochu prezesm, bo dotychczasowe dyrektorowanie kończyło się zawsze katastrofą i dosyć szybko 🙂

wpDiscuz