Cuprum Lubin utarło nosa rzeszowianom

67

Cuprum Lubin grało dziś jak natchnione, a po spotkaniu brakowało tylko wręczenia złotych medali „Miedziowym” siatkarzom. Atmosfera w Hali RCS podczas pojedynku z Resovią Rzeszów była niczym mecz o mistrzostwo kraju. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze 3:0, którzy przez trzy sety grali równym tempem, odrzucając rywala od siatki.

Gospodarze rozpoczęli z wysokiego „C”, potężną zagrywką atakującego Jakuba Ziobrowskiego. Dodatkowo mocny blok miejscowych w duecie Ziobrowski-Smoliński zaskoczył ekipę Gheorghe Cretu. Cuprum szybko osiągnęło rezultat 7:3! Zebrana na trybunach publiczność gorąco dopingowała „Miedziowych”. Atmosfera jaka panowała w Hali RCS tego dnia udzieliła się siatkarzom, którzy przez trzy sety grali równą siatkówkę. Pierwszą część spotkania zakończyli rezultatem 25:22. W drugim secie wykorzystując błędy rywala i własną znakomitą komunikację na linii blok-obrona, a także zagrzewanie do walki przez kapitana Kerta Toobala, siatkarze Cuprum Lubin dominowali w każdym elemencie gry i wygrali 25:22. Trzeci set przysporzył jeszcze więcej emocji. Resovia zaczęła pokazywać pazury. Zagrywką sytuację przyjezdnych chciał ratować Rafał Buszek czy Damian Shultz. „Miedziowi” byli nieugięci. Pomimo wyrównanej tej części meczu, ręce w geście zwycięstwa unieśli miejscowi, wygrywając 28:26!

– Bardzo dobrze funkcjonowała nasza relacja na linii blok-obrona, było dużo wybloków. Bardzo mało procent mieli na swojej pierwszej akcji. My graliśmy mądrze i nie dawaliśmy im grać – podkreśla Jędrzej Gruszczyński, Libero Cuprum Lubin.

– Cuprum grało przede wszystkim ciężko. My na starcie natychmiast borykaliśmy się z tą kwestią. Już w pierwszym secie nie zadbaliśmy o wynik w ataku. Tu zaczęły się problemy – podkreślił Gheorghe Cretu, szkoleniowiec Resovii Rzeszów.

25.kolejka PlusLigi, Hala RCS
Cuprum Lubin – Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:22, 28:26)
MVP meczu: Kert Toobal (Cuprum Lubin)

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Smith, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, Libero: Gruszczyński, Makoś.

Asseco Resovia Rzeszów: Kozub, Shoji, Lemański, Drzazga, Jarosz, Schulz, Rossard, Szerszeń, Olejnik, Perłowski, Buszek, Mika, Możdżonek, Dryja, Wilkowski, Smith, Krzystanek, Libero: Perry, Masłowski, Czyrek.