Cuprum Lubin bez punktów

79

W ramach 24. kolejki PlusLigi, ekipa Cuprum Lubin zmierzyła się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. „Miedziowi” walczyli ambitnie, ale nie zdołali wyrwać choćby seta.

Grzegorz Kosok ze środkowej strefy celnym atakiem otworzył wynik meczu. Pierwszy punkt dla przyjezdnych zdobył Australijczyk Luke Smith. Skuteczna zagrywka gospodarzy wybiła nieco z rytmu gości i Jastrzębski Węgiel po chwili prowadził 4:2. Ekipa Roberto Santilli’ego kontrolowała przebieg meczu wygrywając 25:19. Drugi set początkowo był bardziej wyrównany. Pierwsze punkty dla „Miedziowych” zdobywał przyjmujący Jakub Wachnik. Dobra zagrywka Cuprum i błędy własne gospodarzy dały ekipie Marcelo Fronckowiaka wynik 2:7!

Przez większość seta to goście dyktowali swoje warunki, jednak pod koniec wkradła się nieskuteczność, co wykorzystali miejscowi, wygrywając 25:20. Trzecia część meczu odbywała się w rytmie punkt za punkt, ale zagrywki w aut gości dały rywalom prowadzenie. Dodatkowo Christian Fromm skutecznie atakował skrzydłami, czym zaskakiwał przyjezdnych. Dobry akcent dał Jakub Ziobrowski, który kilkakrotnie aplikował gospodarzom solidną zagrywkę, ale Jastrzębski Węgiel sukcesywnie dążył do zwycięstwa w tej części meczu, ostatecznie wygrywając 25:17 i cały mecz 3:0.

24.kolejka PlusLigi, Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój
Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czymiański, Kosok, Bucki, Konarski, Rusek, Gunia, Błażej, Wolański, Hain, Szwed, Ferens, Libero: Popiwczak, Turski.

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Smith, Zawalski, Ziobrowski, Libero: Gruszczyński, Makoś.