Coraz więcej adeptów pięściarstwa w Boks Lubin

59

Były medale mistrzostw Dolnego Śląska, amatorskich mistrzostw Polski i akademickich. Stowarzyszenie „Boks” Lubin podsumowało rok ciężkiej pracy i już szykuje się do przyszłorocznej rywalizacji.

Działające od 2014 roku stowarzyszenie ciągle się rozwija. W szeregi zawodników ćwiczących w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr2, dołączają kolejni adepci pięściarstwa w każdym wieku. – Naprawdę bardzo dobrze, że uczestnicy tych zajęć ćwiczą boks, a nie stoją pod klatkami, palą papierosy czy sięgają po narkotyki. Jestem z tego bardzo zadowolony i udostępniam salę gimnastyczną z wielką satysfakcją – podkreśla Marian Szagała, dyrektor Zespołu Szkół nr 2. 

Ideą stowarzyszenia jest przekazywanie wiedzy pięściarskiej, a także historii boksu przez legendy tej dyscypliny, trenujące niegdyś pod okiem Mieczysława Massiera czy Pawła Grudzińskiego. – To młode stowarzyszenie, dla którego pozyskanie takich byłych zawodników jak Zenek Świderski, Zbyszek Siwak czy ja, to bardzo przydatna kwestia, aby przekazać młodzieży jak prawidłowo powinno się trenować i pokazać, że coś z tego się w przyszłości wynosi. W naszym okręgu takich klubów powinno być więcej – przyznaje Janusz Zarenkiewicz, brązowy medalista z Seulu, który przekazuje swoją wiedzę zawodniczkom i zawodnikom Stowarzyszenia „Boks” Lubin.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, liceum, a także sami nauczycie i osoby różnych branży mogą przez kilka godzin wspólnie trenować, pograć w koszykówkę i porozmawiać. Klimat panujący w stowarzyszeniu sprzyja pozyskiwaniu znajomości i powoduje, że uczęszczający na zajęcia bardzo utożsamiają się z SBL. – Boks, to wspaniała aktywność ruchowa. Osobiście wybiegam i spalam stresy z moją funkcją jaką pełnię. Jest to godne polecenia. Ilość osób, jaka przychodzi tu na zajęcia, która stale rośnie, to przejaw dużej popularności tego sportu w Lubinie. Wyjątkowe w tej sekcji jest to, że wiek nie ma znaczenia. Ja jestem dyrektorem szkoły, a są na treningu moi uczniowie i tu, jesteśmy kolegami, którzy mogą mnie ograć – mówi Dariusz Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy regularnie biorą udział w walkach rangi krajowej i międzynarodowej, są bardzo podbudowani swoimi sukcesami w tym roku i wierzą, że w 2017 roku będzie jeszcze lepiej. – Rok uważam za udany. Jest dobrze. W następnym liczę na jeszcze więcej startów i po cichu na mistrzostwo Dolnego Śląska, a także powołanie do kadry młodzieżowej – puentuje Błażej Bochenek.

W 2014 roku w stowarzyszenie odniosło kilka sukcesów. Złoty medal Roberta Szczepańskiego w Międzynarodowych Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lubań, brązowy krążek Michała Wojtkiewicza podczas Akademickich Mistrzostw Polski czy złote medale Błażeja Bochenka i Patryka Cytery podczas mistrzostw Dolnego Śląska i wyjazd na Mistrzostwa Polski do Krakowa.

Fot. Mariusz Babicz


POWIĄZANE ARTYKUŁY