Brunatne widmo powraca (WIDEO)

Wydawało się, że budowa drogi ekspresowej S3 raz na zawsze zamknie temat kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Okazuje się, że nie.

Pretekstem do nowych niepokojów stała się zorganizowana półtora miesiąca temu konferencja naukowa, podczas której rozmawiano o legnickich złożach tego surowca. Współpomysłodawcą spotkania, pod patronatem ministra energii, była gmina wiejska Lubin. Dziś się okazało, że konsekwencją tamtego sympozjum stała się kolejna konferencja, tym razem zorganizowana przez absolutnych przeciwników budowy kopalni. Należą do nich m.in. Fundacja „Rozwój tak – odkrywki nie” oraz szefowie gmin z powiatu.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Brunatne widmo powraca (WIDEO)"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
do fds
Gość
do fds
1 rok 5 miesięcy temu

a teraz kto zaczął od nowa temat kopa;ni znowu wojt gminy lubin

fds
Gość
fds
1 rok 5 miesięcy temu

Pewna Pani Wójt, niczym lokalny Robin Hood, parę lat temu wystraszyła wszystkich. Wg głoszonych informacji kopalnia miałaby już dawno funkcjonować. Kopalni jak nie było tak nie ma, jedynie spadły ceny ziemi, ludzie nie mogli sprzedać domów (na czym niektórzy po prostu zarabiali na swoje rodziny), przerażeni starsi ludzie pamiętający przesiedlenia… Ale najważniejsze – wybory były wygrane 🙂

GOSC
Gość
GOSC
1 rok 5 miesięcy temu

nie dzieki jakiejs tam wojt tylko dzieki ludziom mieszkancom ktorzy w referendum wypowiedzieli sie przeciw kopalni nie zaczela ona dzialac wiec troche szacunku dla nich

Troll
Gość
Troll
1 rok 5 miesięcy temu

To już mnie nie dziwi dlaczego dwa największe domy w osieku są do sprzedania. Sądzę że nie byle kto, z nie byle powodu je sprzedaje.

nocoztakaprawda
Gość
nocoztakaprawda
1 rok 5 miesięcy temu
– robimy spekulacje – zanizamy maksymalnie wartosc ziemi – idziemy do aktualnych mieszkancow, przykro nam tyle mozemy dac (grosze oczywiscie za ktore nowej chalupy nie da sie postawic nie mowiac o znalezieniu nowej pracy itd..) – dramaty calych rodzin, totalna dewastacja srodowiska, dramat ludzi ktorzy zostana zmuszeni mieszkac niedaleko dziury (bo oczywiscie im zadne odszkodowanie nie bedzie przyslugiwalo pomimo ze bedzie od wiosny po pozna jesien dramat z pylami brudem i syfem…) – moze jakis pozew zbiorowy ktore „partyjne i niezalezne” sady odrzuca oczywiscie… po 25 latach walki w sadach europejskich bedzie odszkodowanie (tez marne), ktore ludziom wyplaca z wlasnych… Czytaj więcej »
odkrywkowiec
Gość
odkrywkowiec
1 rok 5 miesięcy temu

Prędzej czy później ta kopalnia ruszy. Lepiej prędzej. Taka kasa jaka tam leży na 100% zostanie zagarnięta. A dla gminy Lubin podatki z takiej kopalni będą o wiele wieksze niż podatki od gruntów. I jak przyjdą do Was i będą chcieli dać więcej niż ziemia jest warta to radze brać bo za drugim razem przyjdą z nakazem i nie będzie zmiłuj.

gosc
Gość
gosc
1 rok 5 miesięcy temu

Nie rozumiem po co gmina Lubin organizowała konferencje o odkrywcę z lobby energetycznym i znów rozpoczęła ten temat , teraz znowu ceny działek zaczną spadać na łeb na szyje, przecież oni maja z tego podatek im wyższa cena tym lepiej dla nich. To jakaś paranoja

krys
Gość
krys
1 rok 5 miesięcy temu
o przesunieciu koryt rzek pierwszy mówił pare lat temu pewien profesor z AGH z Krakowa zwolennik kopalni odpowiadając na pytanie przeciwników czy dziura na 200 metrów nie spowoduje ze okoliczne rzeki wyschną bo woda będzie migrować. a on na to ze nic sie nie stanie rzeką bo koryta rzek mozna przesunąc dalej poza teren odziaływania kopalni. a droga s3 nie jest zadną przeszkodą w chwili obecnej dla kopalni, to najmniejszy z problemów jaki bedzie mogła mieć. zmniejsza się tylko jej teren wyłączając lewą stronę s3 chróstnik i krzeczyny a przesuwa na tereny leżące po prawej stronie s3 czyli rzeszotary, dobrzejow,… Czytaj więcej »
C.Colon
Gość
C.Colon
1 rok 5 miesięcy temu

Ziemia jest płaska na co dowodem jest mapa.

Tak
Gość
Tak
1 rok 5 miesięcy temu

ziemia, jest płaska.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec
1 rok 5 miesięcy temu

pewnie znowu chodzi o spekulacje ziemią…..temat wraca ceny spadają

wpDiscuz