Brązowy medal panczenistek w Pucharze Świata

20

Polskie panczenistki zajęły w Heerenveen trzecie miejsce w wyścigu drużynowym w zawodach o Puchar Świata. Biało-czerwone uzyskały czas 3.03,50. Wygrała Japonia 2.59,51 przed Niemcami 3.02,47.

Polski zespół – Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak – biegł w trzeciej parze z Koreą. Pewnie pokonał groźne Azjatki i objął prowadzenie w klasyfikacji. W kolejnym duecie Japonki i Niemki uzyskały lepsze wyniki, ale kolejność czołowej trójki już nie uległa zmianie.

W ostatnim biegu startowały Holenderki i Rosjanki. Na początku dystansu jedna z zawodniczek gospodarzy miała upadek i faworytki pogrzebały swoje szanse na wysokie miejsce. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 9 pozycji.

W klasyfikacji Pucharu Świata po czterech startach prowadzi Holandia 310 przed Japonią 280, Rosją 280, Niemcami 250, Polską 225 i Koreą 205.

Holandii nie udało się również zwyciężyć w biegu drużynowym mężczyzn. Gospodarze uzyskali czas 3.43,04. Wygrała Norwegia 3.42,43. Na trzecim miejscu uplasowali się Włosi 3.43,53.

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęli siódme miejsce 3.47,89. Biało-czerwoni biegli w parze z Rosją, która nie ukończyła rywalizacji.

Źródło: pzls.pl