Blisko mieszkańców

0

Starostwo Powiatowe w Lubinie uruchomiło aplikację Blisko. Jest to bezpłatny mobilny system powiadamiania mieszkańca. Aplikacja działa od niedawna, a liczba jej użytkowników systematycznie rośnie.

telefon 2

Aplikacja Blisko jest mobilną wersją SMS-owego systemu powiadamiania mieszkańca, który na terenie całej Polski ma aż milion użytkowników. Aplikację można pobrać na telefon typu smartfon. Kiedy po zainstalowaniu wpiszemy w odpowiednim polu Lubin, na liście aktywnych nadawców pojawi się Powiat Lubiński. Klikamy na ikonę powiatu i wybieramy moduł tematyczny, który nas interesuje. Szczegółowe instrukcje można znaleźć poniżej.

– W tej chwili dostępne są trzy powiatowe serwisy informacyjne – mówi Damian Stawikowski, wicestarosta lubiński. – Sport, zagrożenia i awarie oraz moduł dla mieszkańca. W szybki i prosty sposób możemy wysłać mieszkańcom wiadomość na przykład o przerwach w dostawie wody, gwałtownych zjawiskach pogodowych czy ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Dla nas najważniejszym jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i zapewnienie sprawnego dostępu do ważnych informacji – podkreśla.

To użytkownik decyduje, które informacje chce otrzymywać. Komunikaty wysyłane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie przychodzą w formie podobnej do SMS-a. Jeśli nie zdecydujemy się na zainstalowanie aplikacji, nadal możemy otrzymywać powiadomienia z powiatu. Wystarczy zarejestrować swój adres e-mail na stronie sisms.pl i wszystkie wiadomości trafiać będą na naszą skrzynkę pocztową.
– Aplikacja Blisko pozwala nam być bliżej mieszkańców, a mieszkańcom bliżej informacji dla nich istotnych – zapewnia Damian Stawikowski. – Zachęcam wszystkim do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu powiadamiania.

MAG

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość