„Blade Runner 2049” w lubińskiej Muzie

35

To z pewnością będzie gratka dla wielbicieli science fiction. Od piątku, 27 października, w lubińskim kinie Muza wyświetlany będzie „Blade Runner 2049”. Ponadto nadal można obejrzeć film animowany „Potworna rodzinka” oraz polską produkcję „Ach śpij kochanie”.

Wszystkie trzy filmy będą pokazywane do 2 listopada. „Potworną rodzinkę” można obejrzeć zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Specjalnie dla najmłodszych widzów przygotowano także pokaz w cyklu „Mamo, tato, zabierzcie mnie na poranek”. W niedzielę, 29 października, o godzinie 12 wyświetlony zostanie film „Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski”. Bilety kosztują 10 i 12 zł.

Wyjątkowo, w przyszłym tygodniu nie odbędzie się natomiast DKF. W środę wypada bowiem 1 listopada i kino Muza będzie nieczynne.

Szczegółowy repertuar kina oraz cennik biletów można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Blade Runner 2049”

Kiedy w 1982 r. „Łowca androidów” Ridleya Scotta trafił do kin, świat oszalał na punkcie śmiałej wizji przyszłości, a film szybko stał się jednym z najważniejszych obrazów science fiction w historii kinematografii. Za reżyserię sequela filmu odpowiada Denis Villeneuve („Sicario”, „Labirynt”, „Enemy”). W rolach głównych zobaczymy Ryana Goslinga i Harrisona Forda, który ponownie wciela się w postać Ricka Deckarda. Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w 1982 r. Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

„Potworna rodzinka”

Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Ich rodzice są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne.

Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością – Sielscy zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się jednak, że bycie potworem ma też swoje dobre strony.

„Ach śpij kochanie”

W rolach głównych: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik i Andrzej Grabowski.

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości.

Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

„Smerfy: poszukiwacze zaginionej wioski”

W całej wiosce Łasuch, Ważniak, Papa Smerf, Laluś mają jakieś zadania. Co jednak ma robić Smerfetka? Jedyna dziewczyna w całej grupie niebieskich smerfów? W poszukiwaniu odpowiedzi towarzyszyć jej będą inne Smerfy. Wspólnie wyruszą w wielką podróż, która odkryje przed nami niezwykłą tajemnicę… Ale, uwaga, każdy ich krok śledzi Gargamel.


POWIĄZANE ARTYKUŁY