Bitwa o Anglię w Kulturze Dostępnej

0

W najbliższej Kulturze Dostępnej w lubińskim Heliosie będzie można obejrzeć film „303. Bitwa o Anglię”.

„303. Bitwa o Anglię”

Kultura Dostępna to cykl, w ramach którego pokazywane są tylko polskie filmy, a bilet kosztuje zaledwie 10 zł. Seanse odbywają się w czwartki, od tego roku nie tylko o godzinie 18, ale i o 13.

W najbliższy czwartek, 14 marca, wyświetlona zostanie produkcja „303. Bitwa o Anglię”. Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów.

Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

W kolejnych tygodniach w cyklu Kultura Dostępna pokazane zostaną:

21 marca – „Twój Vincent”

28 marca – „Serce nie sługa”

4 kwietnia – „Eter”

11 kwietnia – „Atak paniki”

18 kwietnia – „Planeta singli 2”

Szczegóły na temat Kultury Dostępnej można znaleźć na stronie helios.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość