Bilardziści z czwartym miejscem w ekstraklasie

Drużyna DSB TianDe Lubin czwarta w Bilardowej Ekstraklasie 2018. Mistrzami rozgrywek zostali zawodnicy Nosan Kielce, a srebrne medale otrzymali bilardziści Konsalnetu Warszawa. Hades Poznań był trzeci.

W sezonie zasadniczym lubinianie wywalczyli trzecie miejsce i jechali walczyć w finałach ligi z zespołem z Poznania.

– Nasza drużyna kończyła sezon bez czołowych zawodników, Mieszka Fortuńskiego, Konrada Juszczyszyna i Marka Kudlika, którzy przebywają na tourne po Stanach Zjednoczonych. O punkty walczyli, Monika Ząbek, Piotr Kudlik, Marcel i Wiktor Fortuński, a także Robert Zachar. Zespół spisał się rewelacyjnie, awansując do finałów – wspomina Bogusław Fortuński, DSB TianDe Lubin.

W dwumeczu z Poznaniem zabrakło troszkę szczęścia, szczególnie w drugiej odsłonie, gdzie lubinianie prowadzili 13 do 12. Ostatecznie DSB przegrało 13 do 14 i zakończyło rozgrywki na czwartym miejscu. – Ale z przekonaniem, że mając taką kadrę będziemy się liczyć w walce o mistrzostwo w następnych sezonach. Jeszcze raz dziękuję i gratuluje mojej ekipie w składzie, Monika Ząbek, Marcel Fortuński, Wiktor Fortuński, Piotr Kudlik, Robert Zachar, Mieszko Fortuński, Marek Kudlik i Konrad Juszczyszyn – puentuje szef lubińskiego klubu.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz