Biegli ku pamięci „ofiar sierpnia”

18

sztafetka.jpgWczoraj Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował drugą Sztafetę Maratońską ku pamięci Zbrodni Lubińskiej. Trasa zawodów biegła Aleję Niepodległości w Lubinie. Do zawodów zgłosiło się jedenaście drużyn, jednak dwie sztafety ( z Wałbrzycha i Kłodzka) nie dotarły do Lubina. W zawodach drugi rok z rzędu zwyciężyli reprezentanci Achillesa Leszno.

Pokonanie całej trasy zajęło zwycięskiej drużynie 02:20:40. Najlepsi wystąpili w składzie:

1. Jerzy Janowicz

2. Anastazja Padalińska

3. Nikolaj Ryabinin

4. Aleksander Labziuk

5. Aleksander Nikolayuk

Zwycięzcy otrzymali do podziału nagrodę wysokości 5000zł.

Drugie miejsce zajęła drużyna ZZPPMO ZG Polkowice – Sieroszowice w składzie:

1. Anna Ficner

2. Jerzy Siemaszko

3. Marcin Świerc

4. Tomasz Sobczyk

5. Dariusz Kruczkowski

Drużyna uzyskała łączny czas 02:26:10 i otrzymała 3000 zł.

Trzecie miejsce zajęła drużyna KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Lubin w składzie:

1. Ewa Grzesik

2. Adam Kończak

3. Tadeusz Ławicki

4. Paweł Szczerba

5. Mieczysław Polaczyk

Zdobywcy najniższego miejsca na podium stracili do zwycięzców ponad dwadzieścia minut i za swój start zainkasowali 2000 zł.

W kategorii firm i zakładów zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Miedź zwyciężyła drużyna KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Lubin –Ratownicy, która uzyskała 02:55:39. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Najstarszą sztafetą, która wystartowała okazała się drużyna KB Lew Legnica. „Seniorzy” uzyskali łączny czas 03:12:17 ( nie był to najsłabszy występ) i otrzymała puchar ufundowany przez Dyrektora OSiR w Lubinie. Głównym sponsorem II Sztafety Maratońskiej był Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Pol – Miedź – Trans. Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Lubinie i sklep sportowy mSport. Kolejna sztafeta już za rok.