Bieg charytatywny i przejażdżka na… wielbłądzie

2

Czy pobiegniemy, czy pomaszerujemy, to nie ma znaczenia. Najważniejszy jest cel, czyli pomoc Stowarzyszeniu Dać Nadzieję. II Charytatywny Bieg na Grzybową Górę, odbędzie się w sobotę, 16 czerwca w Koźlicach. Na imprezę zabierze nas darmowy autobus, a dzieci będą mogły przejechać się na wielbłądzie.

– Nie ważne jak szybko dotrzesz do mety, najistotniejszy jest cel – mówi Tomasz Chmielowiec, organizator biegu. Inicjatorami wydarzenia są mieszkańcy wsi Koźlice w gminie Rudna, ale wspierają ich instytucje i stowarzyszenia z całego regionu.

Biegowa impreza zaplanowana jest na sobotę, 16 czerwca. Trasa o długości 4,7 km, z licznymi zbiegami i podbiegami, prowadzi przez koźlicki las. Po drodze miniemy najwyższy punkt powiatu lubińskiego – Grzybową Górę.

Bieg rozpocznie się w samo południe. Biuro biegu rejestrację uczestników rozpocznie na półtorej godziny przed zawodami, czyli o 10:30. Wpisowe wynosi 20 zł. – Zapraszamy wszystkich chętnych. Nie trzeba pokonywać trasy, aby pomagać – zachęcają organizatorzy.

Startujemy w Koźlicach. Na bieg zabierze nas bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku „Jamniki”. Kierunek Gola, o godzinie 10.15. Powrót około 15.30.

Każdy, kto dotrze do mety będzie wygrany, ale na zwycięzcę czeka voucher na nieodpłatne wypożyczenie samochodu marki Seat Leon z pełnym bakiem na cały weekend. Co ważne, auta wcale nie trzeba z pełnym bakiem zwrócić.

W trakcie biegu sprzedawane będą cegiełki za 10 zł. Osoby, które je zakupią, będą brały udział w losowaniu nagrody głównej – jednodniowego pobytu dla pary w SPA, razem z kolacją. – Będą też inne niespodzianki. Tort bezowy z cukierni, lekcje nauki w szkole jeździeckiej – wylicza Aleksandra Kurek sołtys wsi Koźlice.

Charytatywny bieg jest formą podziękowania. – W zeszłym roku Stowarzyszenie Dać Nadzieję pomogło nam w organizacji festynu charytatywnego „Razem Przeciwko Białaczce”, dedykowanego naszej Julci. Podopieczni przekazali swoje prace na kiermasz. Teraz to my chcemy im pomóc. Zbieramy fundusze na remont pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kameleon”. Stowarzyszenie przeniosło się do nowej siedziby, ale brakuje środków na przystosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Aleksandra Kurek.

To będzie impreza dla całych rodzin. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Oprócz uwielbianych przez maluchy dmuchańców, malowania buziek i baniek mydlanych, zapewniono inne nietuzinkowe rozrywki. Będzie można przejechać się… na wielbłądzie. Przyjadą też kreciki Zagłębia Lubin.

Będą też przekąski: grochówka, chleb ze smalcem i pieczenie kiełbasek. Łasuchy znajdą domowe ciasta.

Jak mówi sołtys wsi Koźlice – lista pomagaczy każdego dnia rośnie. Cały dochód z cegiełek, zostanie przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia Dać Nadzieję i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kameleon”.

Więcej TUTAJ i TUTAJ.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość