Biało-czerwoni remisują z Wyspami Owczymi

34

Kadra narodowa w kategorii U-21 w swoim siódmym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy, zremisowała 1:1 z Wyspami Owczymi. Polacy stwarzali więcej sytuacji i niewiele brakowało, aby mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Z początku podopieczni Czesława Michniewicza przystąpili do ataku, ale niestety w ofensywie byli nieskuteczni. W 16. minucie po stracie piłki przez Polaków, reprezentacja Wysp Owczych wyszła na dynamiczną kontrę i po strzale Thomsena, goście otworzyli wynik meczu. W 35. minucie mogliśmy mieć remis. Po centrze do piłki wyskoczył grający na co dzień w Legii Warszawa Mateusz Wieteska i próbował pokonać golkipera przyjezdnych strzałem futbolówki głową. Karstin Hansen nie dał się zaskoczył o wybronił ten atak. Do przerwy zaskakująco Wyspy Owcze prowadziły.

W drugiej połowie biało-czerwoni przystąpili do ataku. Niestety szarże na bramkę Wysp Owczych nie przyniosły skutku. Szansy szukał także wychowanej Zagłębia Lubin – Filip Jagiełło. W bezpośredniej konfrontacji lepszy okazywał się jednak golkiper gości. Dopiero w 71. minucie Polska doprowadziła do remisu 1:1. W polu karnym rywali, faulowany został Dawid Kownacki. Poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Do końca spotkania żadna z ekip nie cieszyła się już ze zdobycia bramki. Mecz zakończył się podziałem punktów. Choć w głowach kibiców było jeszcze zwycięstwo nad Danią, która obecnie jest liderem grupy, a także nad Litwą, to po mecz z Wyspami Owczymi pozostał spory niedosyt.