Bezpłatne kursy językowe dla mieszkańców

6

Wciąż można się zapisać na bezpłatne kursy językowe (angielski, niemiecki, francuski) i szkolenia komputerowe finansowane ze środków unijnych. Organizatorzy szacują, że z części językowej projektu ma skorzystać 2100 osób, a ze szkoleń komputerowych 250 osób. Celem projektu jest podniesie kompetencji w zakresie języków obcych, obsługi komputera i konkurencyjności osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy z powodu niskich kwalifikacji.

W kursach mogą wziąć udział: osoby pełnoletnie o wykształceniu maksymalnie średnim, zamieszkujące (ale nie trzeba mieć meldunku), uczące się lub pracujące na terenie Legnicko – Głogowskim Obszaru Interwencji tj. Jawor, Głogów, Chojnów, Lubin Legnica, gminy wiejskie: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Lubin, Rudna, Gaworzyce, Żukowice, Krotoszyce, Kunice, Radwanice, Grębocice, Marciszów, Prochowice, Ścinawa, Chocianów, Polkowice, Przemków, Bolków)

Kurs językowy trwa 120 godzin lekcyjnych, a szkolenie komputerowe 100 godzin. Kursy, podręczniki, egzaminy są całkowicie bezpłatne, jednak organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu ani wyżywienia. Po zakończonym kursie i zdanym egzaminie każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uznawany na całym świecie

Aby zapisać się na kurs językowy, należy najpierw wypełnić test poziomujący, oceniający poziom umiejętności uczestnika oraz kwestionariusz rejestracyjny. Test poziomujący będzie można wypełnić osobiście w biurze projektu, przez internet lub przez email. Zapisy na kurs komputerowy odbywają się przez stronę internetową – https://jezykidolnyslask.weebly.com/

Więcej informacji można uzyskać w Regionalnym biurze Projektu w Legnicy, ul. Dworcowa 9, od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 18:00.

Kontakt: tel. 575 000 614, email: jezyki.dolnyslask@gmail.com

Źródło: CKwR/rudna.pl

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość