Bezpieczeństwo dzieci na drodze

Funkcjonariusze policji wiedzą jak ważna jest prewencja, szczególnie ta wśród najmłodszych. Mundurowi przygotowują uczniów, głównie szkół podstawowych, do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg.

Bardzo istotne jest wyrobienie w dzieciach prawidłowych nawyków komunikacyjnych. Najmłodsi powinni zdawać sobie sprawę jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas drogi do i ze szkoły. O prewencję wśród uczniów dbają lubińscy policjanci.

Do Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie przyszła policjantka, która rozmawiała z maluchami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. By lepiej zobrazować dzieciom przepisy, funkcjonariuszka wyposażona była w mini znaki drogowe. Niektóre znaki były dla dzieci jasne i zrozumiałe, z innymi maluchy spotkały się po raz pierwszy. Najmłodsi uczyli się prawidłowych zachowań na drodze oraz chętnie rozmawiały z policjantką.

Funkcjonariuszka przypominała jak ważne są odblaski. Uczulała dzieci, że muszą być widoczne po zmroku, opowiadała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Lubińscy policjanci apelują do dorosłych, by przekazywali maluchom prawidłowe wzorce. Przypominają, że rodzic jest dla dziecka największym autorytetem, dlatego to on powinien pokazywać dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz