Bezpartyjni poszerzają kręgi. Tym razem w lubuskim

0

Bezpartyjni Samorządowcy poszerzają kręgi. Dziś dołączyli do nich także radni sejmiku z województwa lubuskiego – oba ruchy podpisały porozumienie o współpracy. Sygnatariusze porozumienia zapowiedzieli dążenie do startu pod jednym bezpartyjnym ogólnopolskim szyldem już w najbliższych wyborach samorządowych.

Porozumienie o współpracy podpisano dziś w Zielonej Górze pomiędzy Ogólnopolskim Ruchem Samorządowym Bezpartyjni, a Klubem Radnych Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Dokument podpisał prezydent tego miasta Janusz Kubicki, ale też włodarze Lubina – Robert Raczyński i Szczecina – Piotr Krzystek oraz przewodniczący Klubu Bezpartyjni Samorządowcy Łukasz Mejza.

– Razem twórzmy Polskę i regiony pozbawione partyjnych sporów – mówią jednym głosem samorządowcy.

– Partie nie rozwiązują problemów lokalnych społeczności. Mają zupełnie inne interesy, niż lokalne interesy. Wszystkie decyzje podejmowane w partiach, podporządkowywane są wyborom i uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego społeczeństwo ma dość partii politycznych – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński.

Jak czytamy w podpisanym dokumencie, samorządowcy liczą, że poprzez szeroką współpracę różnych środowisk, będą w stanie zrobić wiele dla lokalnych społeczności. „Zobowiązujemy się do tego, że będziemy dążyć do startu pod jednym ogólnopolskim szyldem w najbliższych wyborach samorządowych. W samorządach rodzi się to, co łączy Polaków, dlatego stanowczo sprzeciwiamy się, aby decyzje o naszych małych Ojczyznach, były podejmowane w zaciszu warszawskich biur partii politycznych” – czytamy w podpisanym dziś dokumencie.

Dodajmy, że Bezpartyjni Samorządowcy aktywnie działają już w jedenastu województwach.

Fot. Ogólnopolski Ruch Samorządowy Bezpartyjni

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość