Bezpartyjni poszerzają kręgi. Tym razem w lubuskim

Bezpartyjni Samorządowcy poszerzają kręgi. Dziś dołączyli do nich także radni sejmiku z województwa lubuskiego – oba ruchy podpisały porozumienie o współpracy. Sygnatariusze porozumienia zapowiedzieli dążenie do startu pod jednym bezpartyjnym ogólnopolskim szyldem już w najbliższych wyborach samorządowych.

Porozumienie o współpracy podpisano dziś w Zielonej Górze pomiędzy Ogólnopolskim Ruchem Samorządowym Bezpartyjni, a Klubem Radnych Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Dokument podpisał prezydent tego miasta Janusz Kubicki, ale też włodarze Lubina – Robert Raczyński i Szczecina – Piotr Krzystek oraz przewodniczący Klubu Bezpartyjni Samorządowcy Łukasz Mejza.

– Razem twórzmy Polskę i regiony pozbawione partyjnych sporów – mówią jednym głosem samorządowcy.

– Partie nie rozwiązują problemów lokalnych społeczności. Mają zupełnie inne interesy, niż lokalne interesy. Wszystkie decyzje podejmowane w partiach, podporządkowywane są wyborom i uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego społeczeństwo ma dość partii politycznych – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński.

Jak czytamy w podpisanym dokumencie, samorządowcy liczą, że poprzez szeroką współpracę różnych środowisk, będą w stanie zrobić wiele dla lokalnych społeczności. „Zobowiązujemy się do tego, że będziemy dążyć do startu pod jednym ogólnopolskim szyldem w najbliższych wyborach samorządowych. W samorządach rodzi się to, co łączy Polaków, dlatego stanowczo sprzeciwiamy się, aby decyzje o naszych małych Ojczyznach, były podejmowane w zaciszu warszawskich biur partii politycznych” – czytamy w podpisanym dziś dokumencie.

Dodajmy, że Bezpartyjni Samorządowcy aktywnie działają już w jedenastu województwach.

Fot. Ogólnopolski Ruch Samorządowy Bezpartyjni

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
marek
marek
1 rok 5 miesięcy temu

Panie Prezydencie Raczynski,czy już zbrzydło Panu zajmowanie sie m.Lubin oraz strefą wolno cłową?Jest jeszcze duzo do zrobienia ,tylko więcej paweru.

Sopecki
Sopecki
1 rok 5 miesięcy temu
Bezpartyjnym brakuje miejsc w Radach Nadzorczych w naszym mieście, tak więc liczą na łupy polityczne w innych miastach i województwach !! Dla mnie nie zrozumiale jest np to , że kolega że szkoły średniej V-ce Starosty (Damiana S) oraz Dyrektora MPWiK (Tymoteusza M) dostał kierowniczy stołek w Starostwie w wydziale architektury i nieruchomości. Tenże kolega z wykształcenia jest ekonomistą i pracował wcześniej w banku w Niemczech. Z architekturą i budownictwem miał tyle wspólnego co mają Czechy z morzem albo Putin z demokracją. Tak mili Państwo, wydziałem architektury i nieruchomości w naszym mieście nie kieruje architekt ani nie inż budownictwa……. tylko… Czytaj więcej »
gosc
gosc
1 rok 5 miesięcy temu

Tak długo będą jednością, dopóki RR nie zechce zawłaszczyć przywództwa. To jest jawne łamanie zasad demokratycji, gdyż BS próbują administracyjnie wyaautować partie polityczne od samowólki samorzadowej. A Lubin, jak zauważył Matka Kurka już jest prywatnym miastem RR!!!!Nie ma na to zgody!!!

Mroczny Złomiarz
Mroczny Złomiarz
1 rok 5 miesięcy temu

Napiszcie że Legia Warszawa odpadła z Ligi Europy z jakimś Szeryfem z Mołdawi !!! To jest info dnia a nie jacyś bezpartyjny dla mnie mogą być nawet bezdomni !!!

Mówię Jak Jest
Mówię Jak Jest
1 rok 5 miesięcy temu

Jednych interesuje Legia, albo „Trudne sprawy”, czy „Rolnik szuka żony”. Inni interesują się tym, kto i na co wydaje ich podatki, oraz innymi realnymi problemami. Trzymaj dalej głowę w chmurach – obudzisz się z ręką w nocniku. Pozdrawiam.

Konrad
Konrad
1 rok 5 miesięcy temu

Szanowna redakcjo dlaczego nie opublikujecie artykułu którego link wkleiłem??? aaaaaa zapomniałęm przecież to portal przychylny R.R.

Rocky
Rocky
1 rok 5 miesięcy temu

Jak się patrzy na wybryki Ciamajdanu i do czego są zdolni to rozwiązania obronne są wskazane a wręcz konieczne – o tym powinni decydować tylko wyborcy

Narodowiec2
Narodowiec2
1 rok 5 miesięcy temu

„Bezpartyjni” celowo wzięte w cudzysłów,to ludzie,którzy próbowali przykleić sie do Kukiza.Ten ich olał i teraz przymilaja się do Liroya 🙂

Arkady
Arkady
1 rok 5 miesięcy temu

niech ktoś mi powie, czym się różni partia i decydowanie w gabinecie w w-wiwe, a bezpartyjni i decydowanie przez prezydenta jednosobowo w jego gabinecie bez porozumienia z mieszkańcami? Tu i tu tworzy się prywatny folwark tylko skala jest różna. Oczywiście gdyby był prezydent słuchający mieszkańców, ich problemów, to inna sprawa, ale niestety władza rozleniwia i mozna się czasem pogubic i zapomniec o tych, którzy wybrali. Licza sie układy wśród swoich, coraz większa kasa dla swoich, a mieszkańcy? A gdzieś tam na szarym końcu, skoro nawet nie można się z nimi spotkać w swoim gabinecie przez ileś tam lat.

Julek
Julek
1 rok 5 miesięcy temu

A co wspólnego ma portal Lubina z Bezpartyjnymi z woj. lubuskiego?

Narodowiec2
Narodowiec2
1 rok 5 miesięcy temu

Dopóki w bezpartyjnych jest RR,to ma 🙂

Karol
Karol
1 rok 5 miesięcy temu

W Lubuskiem lub w województwie lubuskim, nigdy nie piszemy w lubuskim.

wpDiscuz