Basen w Rudnej już otwarty po remoncie

Dobra wiadomość dla amatorów pływania – mogą ponownie korzystać z basenu w Rudnej. Pływalnia była w ostatnim czasie zamknięta ze względu na przeprowadzaną modernizację stacji uzdatniania wody.

Fot. Pixabay

Woda w basenie każdego dnia jest wystawiona na różnego rodzaju obciążenia – kąpiący się i otaczające basen środowisko wprowadzają nieuchronnie do wody basenowej zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne. Stąd też tak ważne jest prawidłowe działanie urządzeń mających zapewnić utrzymanie higienicznie i krystalicznie czystej wody.

Zakres remontu stacji obejmował:

– wymianę instalacji odprowadzającej wodę z rynny przelewowej do zbiornika wyrównawczego,

– przebudowę stacji uzdatniania wody na układ podciśnieniowy: wymiana filtrów i pomp, wymiana instalacji od pomp do filtrów i od filtrów do wymiennika, montaż lampy UV,

– wymianę rozdzielni technologii basenowej wraz z urządzeniem kontrolno-pomiarowym, dla obsługi filtrów w trybie automatycznym,

– wymianę instalacji elektrycznej stacji uzdatniania wody.

Ponadto uszczelniono, metodą natrysku polimocznikem, rynny przelewowe wokół niecki basenu.

Po wykonanym remoncie zostały przeprowadzone badania wody. Wyniki były prawidłowe, zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Koszty remontu zamknęły się w kwocie 745 537,61zł, które w całości poniosła gmina Rudna.

Przypominamy: z basenu można korzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach 15:00 – 20:00, ostatni wstęp na pływalnię o godz. 19:00. Szczegółowe informacje o obiekcie (grafik wynajmów oraz cennik) dostępne są na stronie internetowej szkoły w Rudnej www.zsrudna.info oraz pod numerem telefonu 76 846 40 44, w godz. otwarcia basenu.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Hieronim
Hieronim
11 miesięcy 16 dni temu

A co wspólnego z jakością wody w basenie, ma otaczające go środowisko? Ktoś wie?

wpDiscuz