B. Karkut: Nikt medalu bez walki nie odda

15

Spodziewałam się trudnych spotkań, bo przecież stawką jest medal Mistrzostw Polski i na pewno nikt go bez walki nie odda – mówi trener Interferii Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

W rywalizacji o brązowy medal prowadzicie już 2:0. Politechnika postawiła chyba jednak trudne warunki?

Spodziewałam się trudnych spotkań, bo przecież stawką jest medal Mistrzostw Polski i na pewno nikt go bez walki nie odda. Politechnika przystąpiła do meczów z nami dodatkowo zmobilizowana, gdyż w rundzie zasadniczej zremisowała z nami w Lubinie i wygrała na własnym parkiecie, do tego pierwszy raz w historii walczy o medal. Mobilizacja i wola walki koszalinianek jest więc niesamowita.

Szczególnie emocjonujący był pierwszy mecz…

W pierwszym meczu szczególnie gra w pierwszej połowie nie układała nam się najlepiej. W drugiej połowie, a szczególnie w końcówce spotkania zagraliśmy dobrze w każdym elemencie gry i wygrałyśmy spotkanie.

Teraz rywalizacja o brąz przenosi się do Koszalina, gdzie w rundzie zasadniczej przegrałyście z Politechniką. Jak musicie zagrać tym razem, aby wynik tamtego meczu się nie powtórzył?

Ten mecz nam nie wyszedł w pierwszych siedmiu minutach drugiej połowy, kiedy rywalki nam odskoczyły i nie udało nam się ich już dogonić. W pierwszej połowie trwała wyrównana walka ze wskazaniem na nas. Ciężko jednak porównywać mecze w rundzie zasadniczej do spotkań play-off, szczególnie kiedy gra się o medal. Na pewno ten najbliższy będzie inny niż w lidze. Zdajemy sobie sprawę, że w Koszalinie nie będzie łatwo wygrać, ale wiem, że dziewczyny mają tyle motywacji, aby powalczyć tam o zwycięstwo.