Awans SMK na 3. miejsce

45

Udanie rok 2016 zakończyli koszykarze SMK Lubin. Lubinianie pokonali na własnym parkiecie rezerwy Turowa Zgorzelec i awansowali na trzecie miejsce w tabeli trzeciej ligi.

20161217-pa5_0776

Goście wygrali tylko jedną, pierwszą kwartę. Po inauguracyjnej odsłonie meczu było 13:16. W drugiej kwarcie lubinianie zagrali znakomicie w ofensywie, zdobywając aż 32 punkty, przy 23 punktach przeciwnika. Po zmianie stron to miejscowi nadal nadawali ton grze, spokojnie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Obie kwarty po przerwie zakończyły się takimi samymi wynikami – 20:15 na korzyść, a cały mecz lubinianie wygrali 85:69, awansując tym samym na trzecie miejsce w tabeli.

SMK Lubin – PGE Turów Zgorzelec 85:69 (13:16, 32:23, 20:15, 20:15)

SMK: Markowicz 10, Macowicz 7, Skiba 9, Olejniczak 5, Jaworski 16, Dwornik 31, Botuszyn, Szkoła 2, Styła 2, Skibiński 0, Podanowski 3.