Australian Open: Kubot i Zeballos odpadli z turnieju

22

Pomimo wielkiej szansy na wywalczenie miejsca w półfinale Wielkiego Szleba, duet Łukasz Kubot i Argentyńczyk Horacio Zeballos odpadli z gry. Ich przygodę w turnieju zastopowała para Ryan Harrison i Sam Querrey.

Już w pierwszych gemach dało się zauważyć lepszą grę polsko-argentyńskiego duetu. Amerykanie popełniali też sporo błędów własnych. Pod koniec pierwszego seta rywale zaczęli jednak gonić wynik, choć ostatecznie padł on łupem Łukasza Kubota i Horacio Zeballos’a. W drugim secie po tie-breaku lepsi okazali się rywale polsko-argentyńskiego duetu. Do samego końca spotkanie było wyrównane, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się Amerykanie, którzy o finał debla Australian Open 2019 zmierza się z Francuzami Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

Ryan Harrison (USA) / Sam Querrey (USA) – Łukasz Kubot (Polska, 7) / Horacio Zeballos (Argentyna, 7) 3:6, 7:6(5), 6:4