ARiMR: składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

91

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu o dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019. Decyzja ta oznacza, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

Fot. Pixabay

Z wnioskiem, by rolnikom dać dodatkowy czas na ubieganie się o dopłaty, wystąpiła do ministra Krajowa Rada Izb Rolniczych, uzasadniając go m.in. problemami pogodowymi.

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Co roku o dopłaty ubiega się ponad 1,3 mln rolników. Do 9 maja złożyli oni niespełna 740 tys. wniosków przez internet. Wraz z oświadczeniami do Agencji wpłynęło do piątku łącznie blisko 950 tys. formularzy.   

ARiMR apeluje, by ze składaniem wniosków za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus nie czekać do ostatniej chwili. W razie jakichkolwiek wątpliwości rolnicy mogą zgłaszać się po pomoc w wypełnianiu dokumentów czy w sprawach związanych z obsługą techniczną aplikacji do biur powiatowych ARiMR. Czynna jest także infolinia – pod numerem 800 38 00 84 można uzyskać, np. informacje w przypadku problemów z zalogowaniem się do systemu.

Warto pamiętać, że kto złoży wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich obszarowych za 2019 r. do 31 maja może liczyć na otrzymanie ich w pełnej wysokości.

Dodatkowo informujemy, że usługi związane z wprowadzaniem wniosków do aplikacji eWniosekPlus prowadzi Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Przydatne adresy:

Biuro Powiatowe ARiMR

ul. Ścinawska 19

59-305 Rudna

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ul. Kisielewskiego 6

59-300 Lubin

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7– 15

Źródło: Biuro Powiatowe ARiMR Lubin z siedzibą w Rudnej

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość