Anioły i diabły w Bukownej

Jasełka w świetlicy w Bukownej jak zawsze były niebanalne. Diabły, które pomagają chronić Dzieciątko, Anioł z Rosji z kałasznikowem czy choćby mędrzec przepowiadający fiasko euro, to tylko część nietypowych postaci w przedstawieniu Kabaretu  Aktów Cztery.

Maleńka świetlica jak zwykle pękała w szwach, dla części osób nie wystarczyło miejsc siedzących, jednak ten spektakl warto było obejrzeć nawet na stojąco. Mieszkańcy i zaproszeni goście poczuli magię świąt z wyjątkową dawką humoru. Nawet diabeł Azazello z powieści mistrza Bułhakowa znalazł miejsce w jasełkach, które śmiało można nazwać sztuką teatralną. Pomiędzy aktami wszyscy razem śpiewali stare polskie kolędy i pastorałki.

Wśród zaproszonych gości był wójt Tadeusz Kielan, skarbnik gminy Marzena Kosydor oraz radni Patryk Jarkowiec i Paweł Łukasiewicz. Po spektaklu i długich, gromkich brawach wójt oraz radni wręczyli sołtysowi Czesławowi Niemcowi prezenty dla aktorów.

– Cieszę się, że jestem tu dzisiaj z Wami i mogłem zobaczyć tak oryginalną wersję jasełek. Korzystając z okazji chciałbym życzyć mieszkańcom i gościom szczęścia i zdrowia oraz opieki Bożej w Nowym 2018 Roku – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Organizatorem wydarzenia było sołectwo Bukowna oraz Kabaret Aktów Cztery. Gościnnie wystąpili mieszkańcy Zimnej Wody z sołtys Anetą Tutko na czele.  Autorką scenariusza była Ewa Jaromin.

AI/ fot. Magdalena Dziurman

źródło i więcej zdjęć: ug.lubin.pl

 

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Luzak
Luzak
11 miesięcy 1 dzień temu

Anioły i diabły w głowie Rocky`iego

wpDiscuz