Alicja Kmiecik: Lubię wyzwania jakie daje gra w rugby

8

Lubin coraz częściej jest miejscem, na które zwraca uwagę sztab szkoleniowy kadry narodowej rugbystek. Kolejna zawodniczka Miedziowych będzie miała okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas zgrupowania biało-czerwonych. Swoją szansę otrzymała Alicja Kmiecik, kapitan lubińskiej drużyny. Prezentujemy państwu wywiad z rugbystką, w którym dowiemy się jaki cel stawia sobie podczas kilkudniowego zgrupowania.

Przypomnijmy tylko na początku jak długo rugby zajmuje wyjątkowe miejsce w pani sercu i kto sprawił, że wybrała pani ten sport?

Alicja Kmiecik: Rugby w moim sercu jest powyżej dwóch lat i od początku myślałam co by tu zrobić, żeby grać lepiej. Lubię wyzwania jakie daje gra w rugby.

Gratuluję wyróżnienia. To już nie pierwszy raz, kiedy Lubin znajduje się w kręgu zainteresowań sztabu biało-czerwonych.

Alicja Kmiecik: Dziękuję. Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Fakt, nie jestem pierwsza i myślę, że nie ostatnia, która może sprawdzić się w kadrze narodowej.

Marcelina Falkiewicz, Patrycja Sierżanowska i Paulina Kucia, a teraz pani w kadrze Polski. Miedziowe rugbystki walczą solidnie o miejsce w reprezentacji.

Alicja Kmiecik: Walczymy i teraz czas i na mnie. Każda osoba w niej zasłużyła na to swoją ciężką pracą.

W maju 2018 roku kadra narodowa Polski zawitała do Lubina. Obiekty zrobiły wrażenie na sztabie szkoleniowym i zawodniczkach. Miały też panie okazję rozegrać sparing z zawodniczkami Janusza Urbanowicza?

Alicja Kmiecik: Tak były u nas na zgrupowaniu i były zadowolone z możliwości jakie daje nam miasto Lubin. Nie miałyśmy takiej okazji.

Trener Urbanowicz jest rekordzistą jeśli chodzi o zdobyte punkty w lidze. Jaki jest pani cel w rozgrywkach kobiet?

Alicja Kmiecik: Bardziej pytanie jaki jest nasz cel jako Miedziowe w  rozgrywkach. Jako, że jestem kapitanem, moim celem jest dążenie do jak najlepszego zgrania całej drużyny przez co gramy coraz lepsze mecze. Priorytet na sezon… wejść do ekstraligi!

Zgrupowanie reprezentacji Polski to na pewno wielkie wyzwanie i okazja to wykazania się przed trenerem. W jakiej jest pani obecnie dyspozycji?

Alicja Kmiecik: Jest to idealna okazja, żeby pokazać czego nauczyłam się przez te lata. Dam z siebie tyle ile będę w stanie. Takie okazje zdarzają się rzadko, więc nie można ich marnować.

Niegdyś Modliszki, teraz Miedziowe Rugby Lubin. Mocno stąpacie po ligowych boiskach i nawet w osłabieniu jesteście groźne. Co powoduje, że miedziowe rugbystki są nie do zatrzymania?

Alicja Kmiecik: Jesteśmy mocno zżyte nie tylko na treningach, ale też jako przyjaciółki w życiu. Motywacji nam nie brakuje, a upartość w czasie gry wygrywa. 

Na koniec muszę zapytać o cel i marzenia na 2019 roku, choć już jedno będzie się chyba realizowało się właśnie na zgrupowaniu kadry Polski?

Alicja Kmiecik: Dobrze pan mówi, jedno już się spełniło. Teraz trzeba wykorzystać szansę. Następny cel.. występowanie na oficjalnych meczach reprezentując Polskę na światowym poziomie Rugby z orzełkiem na piersi.

Z Alicją Kmiecik rozmawiał Mariusz Babicz

O powołaniu Alicji pisaliśmy TUTAJ

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość