Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Poniedziałek, 30 maja 2016r.
Imieniny:  Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
 
A A A
21 marca 2010 godz. 08:12

KGHM. Sprawdzą firmy zewnętrzne

Większą kontrolę wobec firm wykonujących zlecenia w kopalni zapowiada zarząd KGHM. Podwyższenie standardów ma zapobiec wypadkom, do których coraz częściej dochodzi przy pracy pod ziemią.

 

Ostatni taki wypadek miał miejsce w ubiegłym miesiącu. W wyniku detonacji materiału wybuchowego trzech mężczyzn zostało rannych, a jeden zginął na miejscu. Wszyscy byli pracownikami Przedsiębiorstwa Usług Górniczych i Budowlanych Częstochowa, które wykonywało prace na rzecz KGHM.

Według wstępnych opinii lubińskiej prokuratury zawinił człowiek. Takich sytuacji chce właśnie uniknąć zarząd Polskiej Miedzi.

- Wiele firm zabiega o kontrakty w KGHM, a ponieważ rywalizacja jest duża, szukają sposobów na obniżenie kosztów – mówi wprost Ryszard Janeczek, wiceprezes miedziowego holdingu. - Niestety, często oszczędza się na bezpieczeństwie pracowników, dlatego teraz szykujemy się do wprowadzenie jeszcze wyższych standardów. Dokładniej przyjrzymy się firmom, których pracownicy wykonują prace pod ziemią – zapewnia.

Zarząd spółki nie ukrywa, że firmy, które nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa pracy, będą wykluczane z przetargu.

- Powiemy takiemu wykonawcy wprost: nie kwestionujemy waszej jakości pracy, ani oferowanych cen, ale nie spełnienie podstawowego wymogu, jakim jest higiena pracy, eliminuje wasze przedsiębiorstwo – ucina wiceprezes Janeczek.

 

Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Śpiewają i tańczą z Amerykanami


W Lubinie rozpoczęły się trzydniowe warsztaty językowo-artystyczne z The Young Americans. To ostatnia okazja, aby skorzystać z tal...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (10)
22 marca 2010 godz. 07:35 - Lubinek
A za co zarząd KGHM-u weźmie premie ???
Co ten facet gada ???? Żyłuje KGHM firmy zewnetrzne do granic mozliwości, stawki za godzinę dla usługodawców sa jak w Korei Płn lub na Białorusi, a ten co pieprzy o standartach !!! Bierze facet premie za oszczędności kosztem firm zewnętrznych i opowiada tu takie głodne kawałki, oszczędności w KGHM-e polegaja na okradaniu firm zewnetrzych w których pracuja dawni pracownicy KGHM-u których związkowcy sprzedali do smiesznych firm , tworów w 100% zaleznych od kombinatu a teraz pieprzą coś o firmach zewnętrzych , a te musza jakoś wychodzić na swoje więc wypadki były i bedą.
22 marca 2010 godz. 04:20 - stefan
WINNI
Niestety prezes i tak jest winny bo te wypadki już się stały i za doprowadzenie do tej sytuacji, przymykania oka na bhp z żądzy zysku , w demokratycznym państwie powinni być już ukarani ale u nas jest co najwyżej namiastka demokracji.
21 marca 2010 godz. 20:13 - BUMEK
DO GÓRNIKÓE
Większość firm żeruje na KGHM-ie, jak zresztą większość ich pracowników, od siebie zero a wymagania maksymalne
21 marca 2010 godz. 20:09 - górnik LW
BHP
A pan Prezes powie dziękuję firmie jakiegoś byłego nadsztygara???
21 marca 2010 godz. 16:54 - ....
.
Pani rzecznik pisze tylko o wypadkach jak sie dowie pierw z tvn24 bo tu jej nikt nie informuje :] Lubin zachodni człowiek w pt na nocnej zmianie spadł podczas budowy kraty i połamał sobie miednice , kilka dni wczesniej z tej samej firmy rowniez został wywieziony górnik na którego spadł rurociag.
21 marca 2010 godz. 16:14 - xXx
Tak, jeden wypadek się zdarzył w "firmie"
To teraz będą zwalać winę na podwykonawców za wszystko co złe, bo przecież oszczędzają żeby być najtańsi
21 marca 2010 godz. 12:54 - ktoś tam taki.
aha
i po kieszeni dostaną pracownicy firm, a BHP jakie było takie będzie.
21 marca 2010 godz. 12:30 - Krzysztof
Taaa...
Pierdu pierdu. Od lat przetargi wygrywają najtańsi. Tak jest praktycznie w każdej branży na rynku. Przy wyborze firm liczy się to jaką kwotę zaoferują a nie to co zaoferują. Nie wierzę, ze "oszczędzający" KGHM nagle postawi na jakość.
21 marca 2010 godz. 09:12 - górnik
Pan Janeczek przyjrzy się dokładniej !
To znaczy, że do tej pory się nie przyglądał ?Ale co może dojrzeć radca prawny, któremu wydaje się, że zna się na górnictwie !
21 marca 2010 godz. 08:19 - hr
wypadek
wypadek za wypadkiem a tu cisza pani rzecznik widac nic niewie ......jak zwykle w spiatek na nocnej zmianie na Lubinie zach. tez byl wyp.tez czlowiek z firmy .....i cisza widac opisuja tu tylko to co mozna napisac

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących