Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Czwartek, 26 maja 2016r.
Imieniny:  Filip, Paulina, Marianna, Ewelina, Paweł
 
A A A
20 listopada 2009 godz. 19:11

Barbórka w PeBeKa (FOTO)

Tradycyjna akademia barbórkowa, świętowana przez aktualnych i byłych pracowników lubińskiej PeBeKi, odbyła się dziś w Muzie. To nieodłączny element ceremoniału górniczego, kultywowanego od początku istnienia spółki.

 

Podczas uroczystości podsumowano całoroczną działalność firmy i oficjalne podziękowano za zaangażowanie i pracę na rzecz firmy. Również w tym roku - w uznaniu wieloletniej pracy i szczególnych zasług dla górnictwa - nadano szereg odznaczeń pracownikom i emerytom firmy.

- Jest nam niezwykle miło poinformować, że w tym roku prezydent RP przyznał naszym pracownikom aż dwadzieścia odznaczeń państwowych za długoletnią służbę – nie krył dumy Jacek Kulicki, prezes miedziowej spółki.

Złotymi odznaczeniami zostali nagrodzeni: Emilian Kleszczyński, Bronisław Lizak i Andrzej Piekielny. Trzy złote, 14 srebrnych i 3 brązowe odznaczenia wręczył podczas tegorocznej akademii Zdzisław Średniawski, wicewojewoda dolnośląski.

 

Honorowe odznaki „Zasłużony dla Górnictwa RP”, przyznawane przez Ministerstwo Gospodarki w uznaniu za szczególne zasługi w rozwoju górnictwa, odebrało 9 osób. Cztery kolejne otrzymały, przyznane przez zarząd KGHM, medale „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź SA”, natomiast aż czterdzieści jeden osób zostało wyróżnionych tytułem zasłużonego pracownika PeBeKa.

Akademia była również okazją do nadania honorowych stopni górniczych. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczególnych przywilejów dla pracowników górnictwa, wyróżniającym się pracownikom PeBeKi nadano pięciu pracownikom stopnie inżyniera górniczego I-go stopnia, a stopnie inżyniera górniczego II-go stopnia otrzymało osiem osób. a III-go jedenaście.

Szczególnym wyróżnieniem dla ludzi górniczego stanu jest szpada górnicza. Nadawana przez Radę Ministrów stanowi najbardziej cenione, tradycyjne wyróżnienie honorowe wręczane po co najmniej 25 latach wzorowej pracy górniczej. Jej przyznanie jest traktowane jako symbol szlachectwa nabytego nie przez urodzenie, lecz dzięki rzetelnej pracy. Na tegorocznej akademii zaszczytu przypasania szpady dostąpiło 28 najbardziej zasłużonych pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń.

 

Tradycyjnie wyróżniono także matki, które wychowały trzech synów pracujących aktualnie w górnictwie. Upominek od firmy otrzymało w tym roku dziesięć kobiet. Świąteczny dzień zakończyła biesiada w Hali Sportowej Technikum Górniczego przy ul. Składowej w Lubinie.

Autor: REDAKCJA
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Procesje ulicami Lubina


Dzisiaj, jak nakazuje tradycja Bożego Ciała, wielu mieszkańców Lubina weźmie udział w procesjach. Celebracja Najświętszego Ciała i Krwi Chryst...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (3)
22 listopada 2009 godz. 14:46 - cieniasy
Trzeba im oddać cześć
przynajmniej za to, że nie zapominają o emerytach co pozostałym firmom z grupy KGHM jakoś trudno przychodzi.
21 listopada 2009 godz. 16:41 - xXx
:)
"zdjęcia zrobione telefonem komórkowym przy prędkości 50km/h"
20 listopada 2009 godz. 21:57 - gienek
oooo
widzę któregoś Bubnowskiego i faktycznie śliczną Kubicę-Radek, a co tam robi Kardela?

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących