Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Poniedziałek, 30 maja 2016r.
Imieniny:  Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda
 
A A A
4 lutego 2014 godz. 14:29

Miejskie autobusy pojadą do wsi

Udało się i to wcale nie będzie primaaprilisowy żart. Już od 1 kwietnia po gminie wiejskiej Lubin będą jeździć podmiejskie autobusy linii 104 i 105. – Mieliśmy w tej sprawie wiele zgłoszeń, dlatego wójt zajęła się sprawą i udało się wypracować porozumienie z miastem – informuje Janusz Łucki, rzecznik gminy wiejskiej Lubin.

To mieszkańcy wielokrotnie apelowali do władz gminy, by wprowadzić dodatkowe kursy podmiejskich linii. Dotąd pojawiały się one tylko na czas wakacji, kiedy PKS zawieszał kurs szkolnych autobusów. – I ludzie się do nich przyzwyczaili. Kiedy kursowały, korzystało z nich wiele osób – opowiadali nam.

Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy zebrali więc 500 podpisów, które zanieśli do urzędu gminy Lubin. – Wójt Irena Rogowska uznała tę inicjatywę za niezwykle istotną i rozpoczęła z miastem rozmowy na ten temat. W ramach umowy na 300 tys. km rocznie, którą co roku podpisujemy, udało się włączyć te linie na stałe. Autobusy linii 104 i 105 będą teraz kursować przez cały rok, nie tylko w czasie wakacji – podkreśla rzecznik.

Linie będą kursować tak, jak w czasie wakacji. 104 przez następujące przystanki: KGHM – Kościuszki – Paderewskiego – Piłsudskiego – Osiek – Pieszków – Raszowa – Lipiny – Raszowa Mała – Miłoradzice – Buczynka.

Linia 105 to trasa przez przystanki: KGHM – Kościuszki – Paderewskiego – KEN – Legnicka – Chróstnik – Gorzelin – Raszówka – Karczowiska – Zimna Woda – Wiercień – Zimna Woda – Lisiec – Bukowna.

Dodatkowe autobusy będą kosztować gminę rocznie 2,2 mln zł. Do kasy miasta wpłyną też pieniądze, które mieszkańcy zapłacą za bilety.

Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Przeszli w pochodzie dla życia i rodziny


„Każde życie jest bezcenne” – takie hasło przyświecało Marszowi dla Życia i Rodziny, który dziś przeszedł ulicami Lubina. Wz...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (13)
5 lutego 2014 godz. 11:37 - Sneaky
Mam pytanie do mieszkańców Gminy Wiejskiej Lubin:
Chcecie, żeby wasze wsie zostały włączone do miasta Lubin? Jeśli nie, to wyjaśnijcie dlaczego.
5 lutego 2014 godz. 10:10 - mieszkaniec Raszówki
Gdzie są Lipiny?
Pani Mariolu! Znów się Pani musi trochę dokształcić, tym razem z geografii najbliższego otoczenia. Jest Pani mieszkanką Gminy Lubin, mieszka niedaleko Raszówki i nie wie Pani, że od dawna nie ma już miejscowości Lipiny?!!!!
5 lutego 2014 godz. 06:37 - do _Osieka
Zagęścić rozkład jazdy 4
Jeśli mogę napisać coś w temacie to dopytuję czemu autobus nr 4 do Osieka jeździ raz na godzinę? Przecież tam ludzie tłoczą się jak sardynki w puszce! Czy tak ciężko posłać jeden autobus więcej zamiast stawiać go na zajezdni przy sportowej?
5 lutego 2014 godz. 01:29 - Orange Free
INTERNET ORANGE FREE 25 GB NA KARTĘ SIM ZA 29,99 ZŁ
Na karcie SIM jest do wykorzystania transfer danych 25GB przez 30 dni. Karta fabrycznie w formacie standard SIM z wyłamką na micro SIM. Kartę SIM można użytkować w dowolnym urządzeniu np. modemie, tablecie, telefonie. Jest to najlepsza oferta INTERNETU na kartę bez rachunków, bez abonamentu i bez żadnych zobowiązań. KONTAKT: 508-442-602 Lub E-Mail: Blood.Wars12@gmail.com
5 lutego 2014 godz. 01:28 - test200
test
test
4 lutego 2014 godz. 19:34 - kalu
autobusy
Hej ludzie proszę o poparcie w sprawie linii 4 ,dlaczego nie jedzie przez KGHM chociaż w wekendy? j Bardzo ułatwiłoby to pracującym w wolne dni tj soboty i niedziele. Kiedyś tak autobus kursował...Co Wy na to?
4 lutego 2014 godz. 19:10 - Otton z Bambergu
A Rudna - Lubin
to działka wójta Bigusa. On nie ma kontrkandydata, więc nie musi się starać. Zresztą, zawsze lubił jak gmina jego leżała na zadupiu i nie miała kontaktu ze światem. Nikt wówczas go nie zapyta dlaczego nie umie do tej pory obsługiwać komputera:)
4 lutego 2014 godz. 17:47 - kalu
Autobusy
A może miasto rozważy powrót kursu lini 4 przez KGHM zwłaszcza w wekendy ułatwiłoby to dotarcie wielu osobom do pracy na KGHM-szpita?. Co Wy na to? Proszę o wsparcie.
4 lutego 2014 godz. 16:49 - Kira
A co z.....
polączeniem Lubin - Rudna wiadomo coś? Nowe przystanki stojące przy drodze wskazywały by że takowe ma powstać, jak nie do samej Rudnej to myślę że do Rynarcic jadąc trasą z miasta przez Małomice
4 lutego 2014 godz. 16:02 - smaiły
no cóż
wybory na Wójt Gminy Lubin co raz to bliżej więc czas pokazać się z tej bardziej zaradnej strony. Owszem komunikacja bardzo potrzebna ale to było wiadomo od co najmniej 2009 roku gdzie ludzie wydzwaniali i pisali petycje w tej sprawie. Wiec dla mnie sprawa jasna POSZUKIWANIE ELEKTORATU WYBORCZEGO!!!
4 lutego 2014 godz. 15:18 - pytek
?????
Ktoś tu kogoś puka i to w biały dzień. " autobusy będą kosztować gminę rocznie 2,2 mln zł. Do kasy miasta wpłyną też pieniądze, które mieszkańcy zapłacą za bilety".Ale o co kaman? Wieś dopłaci do PKS-u ponad dwie bańki a pieniądze z biletów wpłyną do kasy miasta?To chyba jednak primaaprilis.Albo się pani wójt w bambuko daje robić.
4 lutego 2014 godz. 15:03 - Zimnowodczanin
Yeah
BRAWO!!!!! Najlepszy pomysł jak do tej pory naszego samorządu!!!!!
4 lutego 2014 godz. 14:36 - mieszkaniec gminy
zawsze krytycznie odnosiłem
się do poczynań pani Wójt, ale za te autobusy to muszę pochwalić.

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących