Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Czwartek, 26 maja 2016r.
Imieniny:  Filip, Paulina, Marianna, Ewelina, Paweł
 
11 grudnia 2013 godz. 10:46

ePłatnik i Płatnik – nowe wersje programu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową wersję aplikacji ePłatnik, działającej w ramach portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl). Płatnicy składek mogą już również, za pośrednictwem internetu, pobrać nową wersję programu PŁATNIK 9.01.001.

Platforma Usług Elektronicznych to zestaw nowoczesnych usług dla klientów ZUS, umożliwiających załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi przez internet, bez konieczności wizyty w placówce ZUS. I właśnie w ramach PUE, specjalnie dla małych i średnich płatników składek, zakład udostępnił aplikację ePłatnik. Może z niej korzystać każdy przedsiębiorca rozliczający do 100 ubezpieczonych.

ePłatnik umożliwia wypełnianie i przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych przez internet, z wykorzystaniem danych bezpośrednio z systemu ZUS. Jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki zastosowaniu kreatorów, a wykorzystanie funkcji weryfikacji on-line blokuje wysyłanie do ZUS błędnych dokumentów.

Za pomocą ePłatnika można również opłacać składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz pozostałe fundusze. Aplikacja pozwala na podpisywanie dokumentów nie tylko podpisem kwalifikowanym, ale również profilem zaufanym ePUAP, który – w odróżnieniu od podpisu kwalifikowanego – jest całkowicie bezpłatny.

ePłatnik działa na dowolnym systemie operacyjnym z przeglądarką internetową i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych programów, a aktualizacje instalowane są automatycznie i na bieżąco. Aktualnie dostępna, nowa wersja, uwzględnia zmiany w formularzach oraz kodach wykorzystywanych przy ich wypełnianiu, wprowadzone rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej 9 września 2013 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów (Dz. U. 2013, poz. 1101).

Aplikacja ePłatnik jest bezpłatna i aby z niej korzystać, wystarczy posiadać profil na PUE. Można go uzyskać, rejestrując się samodzielnie przez internet na portalu www.pue.zus.pl , lub z pomocą pracownika sali obsługi klientów w każdej placówce ZUS w Polsce.

Natomiast udostępniana aktualnie nowa wersja programu PŁATNIK 9.01.001 dedykowana jest wyłącznie dla płatników zatrudniających do 7 tys. ubezpieczonych. Program można pobrać ze stron: pue.zus.pl/platnik lub platnik.info.pl. W terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS, przy stanowiskach w salach obsługi klientów, dostępne są również nieodpłatne płyty DVD z nową wersją programu. Wsparciem dla klientów przy uruchomieniu nowego oprogramowania będzie udostępniana broszura informacyjna „Zmiany w programie Płatnik” oraz szkolenie elektroniczne.
Wersja oprogramowania, dedykowana płatnikom zatrudniającym powyżej 7 tys. ubezpieczonych, udostępniona będzie na początku 2014 r.

Autor: Elżbieta Kurek, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Legnicy
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

Środa z funduszami unijnymi


1 czerwca w legnickim Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich zorganizowane zostanie spotkanie dla ...
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących