Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  5°C
Jutro  4°C
 
      Niedziela, 21 grudnia 2014r.
Imieniny:  Tomasz, Tomisław, Anastazy, Piotr, Jan, Seweryn, Honorata
 
A A A
6 listopada 2013 godz. 12:16

Lubinianki wśród najlepszych

Cztery uczennice Zespołu Szkół nr 2 z Lubina awansowały do drugiego etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Znalazły się w grupie 534 najlepszych. To spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w zmaganiach wystartowało prawie 7 tysięcy uczniów.

Jest o co walczyć, bo nagrody to między innymi bezpłatne studia, staże i praktyki.

Klaudia Mazur, Karolina Stolarczuk, Blanka Wójcicka i Monika Wróbel z lubińskiego Zespołu Szkół nr 2 musiały odpowiedzieć na 25 pytań testowych z podstaw logistyki oraz roli transportu i spedycji.

Przed nimi miesiąc przygotowań i kolejny etap – okręgowy – który odbędzie się 5 grudnia.

W etapie okręgowym pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne – technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 121 miast z całej Polski. Najliczniej reprezentowane jest województwo mazowieckie – do dalszych zmagań zakwalifikowało się stamtąd aż 84 uczniów, a z województwa dolnośląskiego wystartuje ich łącznie 39.

– Pokonanie prawie 7 tysięcy konkurentów to prawdziwy sukces, nie tylko zakwalifikowanych uczniów, ale także ich nauczycieli – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki, która organizuje olimpiadę. – Trudno o lepszą motywację do dalszej nauki i pracy. Udział w olimpiadzie to nie tylko walka o wynik, to szansa na dobry początek kariery zawodowej w logistyce oraz studia w prestiżowej uczelni logistycznej – dodaje.

Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca. Wyniki poznamy zaś w kwietniu.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia.

Autor: MRT/Fot. Wyższa Szkoła Logistyki
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Przedszkolaki, jedzenie i Sylwia Biały


Niepubliczne przedszkole Planeta Zdrowia rozpoczęło projekt „Otwórz drzwi do zdrowej planet...
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..