Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Wtorek, 24 maja 2016r.
Imieniny:  Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
 
4 września 2013 godz. 08:16

Miedź w architekturze

Prof. Ewa Kuryłowicz, niemiecki architekt Herbert Mock oraz Kazimierz Zakrzewski z Polskiego Centrum Promocji Miedzi to prelegenci, którzy wezmą udział w seminarium poświęconym wykorzystaniu miedzi w architekturze. Spotkanie odbędzie się 26 września br. we Wrocławiu. Organizatorem seminarium jest Polskie Centrum Promocji Miedzi.

– Naszym celem jest przedstawienie korzyści, jakie niesie wykorzystanie miedzi we współczesnej architekturze – mówi Michał Ramczykowski, prezes Zarządu PCPM. Miedź i stopy miedzi (mosiądz i brąz) od wieków wykorzystuje się do wyrobu ozdób oraz elementów dekoracji budynków. Pod wpływem czynników atmosferycznych miedziane pokrycia dachowe czy okładziny elewacyjne ulegają procesowi naturalnego starzenia się i zmieniają barwę z czerwono-różowej poprzez brunatną do niebieskawej bądź zielonkawej. Blachę miedzianą można stosować na dachy i elewacje budynków jako osłonę odporną na wpływ pogody, a także we wnętrzach.

Gościem specjalnym seminarium będzie prof. Ewa Kuryłowicz, znakomita polska architekt, współautorka szeregu projektów, w których wykorzystano miedź (między innymi Wydział Lingwistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki). Temat jej wystąpienia to: „Barwy miedzi. Życie z materiałami i życie materiałów”.

W spotkaniu weźmie też udział niemiecki architekt Herbert Mock, który w swojej prezentacji opisze, jak pod wypływem pogody zmieniają się barwy miedzi. Skład prelegentów uzupełni Kazimierz Zakrzewski, kierownik projektów budowlanych w PCPM, który opowie o programie Copper In Architecture (wykorzystanie miedzi w architekturze).

– Realizowany przez PCPM program ma za zadanie popularyzowanie zastosowania miedzi w architekturze i w swojej prezentacji przedstawię za pomocą jakich narzędzi dążymy do tego celu – mówi Zakrzewski.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września. Ilość miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Osobą kontaktową jest Elżbieta Dajer – mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl, tel. 22 649 76 69/71, fax: 22 649 76 83.

Program konferencji:
11:00 – 11:30 rejestracja uczestników
11:30 – 13:00 „Barwy miedzi. Życie z materiałami i życie materiałów” Motto: „ Cała teoria, Drogi Przyjacielu, jest szara , ale złociste drzewo prawdziwego życia bije wieczną zielenią” J.W. GOETHE - prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz-Kuryłowicz & Associates Architecture Studio
13:00 – 14:30 „Miedź w architekturze – ponadczasowa rewolucja. Okładziny z naturalnie zmieniającymi się powierzchniami” - Dipl. Ing. Arch. Herbert Mock - KME Germany
14:30 – 15:00 „Copper Concept - Europejski program o zastosowaniu miedzi w architekturze” – Kazimierz Zakrzewski, Polskie Centrum Promocji Miedzi
15:00 lunch
Miejsce:
Wrocław, Hotel Sofitel Stare Miasto, ul. Św. Mikołaja 67.

Autor: materiały organizatorów
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

GUS przeprowadzi badania wśród rolników


Od 1 czerwca do 29 lipca Główny Urząd Statystyczny przeprowadzać będzie statystyczne bada...
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących