Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Wtorek, 24 maja 2016r.
Imieniny:  Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
 
A A A
9 kwietnia 2013 godz. 09:02

Egzamin na prawo jazdy także w Lubinie

Egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać nie tylko w miastach na prawach powiatu, ale również w takich, w których rządzą prezydenci, czyli także w Lubinie. Umożliwia to nowelizacja ustawy, którą ostatnio uchwalił Sejm.

Nową ustawę poparły wszystkie kluby parlamentarne. W najbliższym czasie trafi ona do Senatu.

Dzięki niej miasta prezydenckie, w tym też Lubin, będą mogły starać się o przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. A i B.

Kierownik biura komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubinie Beata Rybicka uważa, że taka inicjatywa na pewno będzie odpowiadać mieszkańcom naszego regionu.

– Sporo takich ośrodków znajduje się niedaleko Lubina, nie ma też większego problemu i utrudnień by się do nich dostać. Mimo to uważam, że Lubin powinien mieć taki ośrodek – mówi Rybicka.

Stworzenie nowych ośrodków egzaminacyjnych w miastach nie jest obowiązkowe, choć władze samorządowe mogą zabiegać o pozwolenie na przeprowadzenie egzaminów u marszałka województwa.

Obecnie na Dolnym Śląsku można je zdawać w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego we Wrocławiu, Wałbrzychu, Kłodzku, Legnicy i Jeleniej Górze. Po wejściu ustawy, o uruchomienie WORD-u będą się mogły starać jeszcze miasta: Lubin, Głogów, Bolesławiec i Świdnica.

Autor: KAMA
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

Zatrzymanie w sprawie strzelaniny


W związku z wczorajszą strzelaniną policja zatrzymała jedną osobę. To 36-letni mieszkaniec Lubina. – Trwają czynności mające na celu...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (8)
29 maja 2013 godz. 11:01 - Radik
Kiedy?
Niech ktoś mi powie kiedy to będzie możliwe zdawać u nas w Lubinie?
11 kwietnia 2013 godz. 00:31 - vika
ranking
Niestety nie widziałam tego artykułu szkoda tylko ze takie suche fakty w poprzednich latach portal lepiej się postarał. Chyba brak rak do pracy aby zrobić ranking jak wcześniej. Słabnie nasz portal.
10 kwietnia 2013 godz. 01:14 - KICK
vika nerwusku...
www.lubin.pl/aktualnosci,24817,nowy_ranking_word i oczywiscie szczegóły sobie doklikaj :)
9 kwietnia 2013 godz. 23:24 - vika
ranking
A portal śpi jak zwykle, nowy ranking zdawalności już dawno na stronie WORD a wiadomości z tego nie ma. Pisać o imprezach i wyjściu przez balkon. Lepiej chyba poinformować mieszkańców, ze nasze szkoły są lepsze od Legnickich. Piszcie o czymś co będzie przydatne dla ludzi a nie o bzdurach.
9 kwietnia 2013 godz. 18:48 - P1u70
bepro1
Z tego co wiem, to kiedyś przyjeżdżali egzaminatorzy do danego miasta i ze swoim instruktorem na tym aucie, którym się uczyłeś jeździć zdawałeś.
9 kwietnia 2013 godz. 15:20 - Wiki
.
no to teraz będzie więcej osób ze zdanym egzaminem, miasta zaczną rywalizować, jak mało kto zda tutaj, to wiadomo , kandydaci będą uciekać gdzie indziej
9 kwietnia 2013 godz. 13:31 - bepro1
no to jazda
a kiedy w Lubinie się zdawało? Jestem młody i nie pamiętam tamtych czasów. Wyjaśni ktoś jak to było kiedyś?
9 kwietnia 2013 godz. 09:34 - kaman
w lubinie powinno sie
zdawac tak jak kiedyś

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących