Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Czwartek, 5 maja 2016r.
Imieniny:  Irena, Waldemar, Iryda, Tamara
 
A A A
7 marca 2013 godz. 11:48

Otworzą szkoły dla przyszłych górników

Zasadniczą Szkołę Górniczą oraz Technikum Górnicze planuje otworzyć Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr. Obydwie placówki miałyby funkcjonować od września 2013 roku w Lubinie. – Będą to pierwsze takie szkoły na Dolnym Śląsku – informuje wiceprezes zarządu MCKK, Monika Gazda.

– W zeszły piątek otrzymaliśmy ze starostwa pozwolenie na otwarcie placówek ponadgimnazjalnych. Oferta szkół skierowana jest do absolwentów gimnazjów, którzy swoją przyszłość związać chcą z przemysłem górniczym Będziemy kształcili techników górnictwa podziemnego oraz górników eksploatacji podziemnej – mówi prezes MCKK, Tadeusz Borysiak.

Zasadnicza Szkoła Górnicza oraz Technikum Górnicze najprawdopodobniej będą mieściły się w budynkach firmy przy ul. Osiedlowej lub Odrodzenia, który w tygodniu nie jest w pełni wykorzystany. – Placówki będą kształciły bezpłatnie, w oparciu o dotacje państwowe, wykorzystując pełen potencjał szkolenia górniczego zgromadzony przez naszą firmę – dodaje prezes.

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie MCKK przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 84, w pokoju nr 3, lub pod numerem 76 749 89 10

Autor: MAF
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

W kolejce po miliony


Lubinianie od rana ustawiają się w kolejkach z kuponami do kolektur Lotto. Dzisiaj ktoś może wygrać nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Osiem ...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (6)
19 marca 2013 godz. 21:06 - MCKK
załatwianie spraw
Można współczuć tylko ZS Nr 1 w Lubinie którzy od lat kształcą górników i zawsze są kojarzeni z górnictwem. To jest wbijanie w plecy nożna. Ktoś chyba komuś kazał podpisać taką decyzję. Brakuje jeszcze aby oferowali od razu po skończonej szkole pracę w KGHM i załatwia od razu ZS Nr 1. Może o to chodzi staroście. Gratuluję.
8 marca 2013 godz. 08:50 - GD
Super!
Sam kończyłem MCKK i wiem, ze jest to wspaniała baza wyjściowa na studia, czy też przyszłej pracy zawodowej. Nauczyciele wspaniali, z ogromną wiedzą i doświadczeniem PRAKTYCZNYM. Pozdrawiam p.Wiesława R. :)
8 marca 2013 godz. 07:55 - mark50
...
Po co szkoła wystarczą znajomości a cukiernik też będzie górnikiem.
7 marca 2013 godz. 22:56 - scrabble
A warsztaty będą na zakręcie tak jak Pudełko na jednej z sesji wyjaśniał
Dziwi jedynie, że POwiat wydaje zgodę na szkołę, której pierwowzór prezydent uznał za niepotrzebną. Co to za miasto??
7 marca 2013 godz. 16:15 - Alenka
co za bzdura??!!
A technikum w Głogowie czy Lubinie ??
7 marca 2013 godz. 15:38 - jaxon
Zamknęli zakręt i otwierają prywatę...
Zamknęli szkoły zawodowe, zaorali zakręt, a teraz otwierają kierunki w prywatnym kołchozie, gdzie wykładać będą emerytowani dyrektorzy. Szkoła przyzakładowa na swój sposób :P

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących