Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  0°C
Jutro  0°C
CHF 3.4074
0.12
EUR 4.1398
0.1
GBP 5.2247
-0.29
USD 3.0702
-0.02
      Czwartek, 24 lipca 2014r.
Imieniny:  Kinga, Krystyna, Olga, Michalina
 
A A A
4 lutego 2013 godz. 00:19

Urząd pracy rozdaje pieniądze

Chcesz założyć własną firmę, ale brakuje ci środków? A może prowadzisz już działalność i chciałbyś zatrudnić nowego pracownika i otrzymać na to dotację? Lubiński urząd pracy właśnie rozpoczyna nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy oraz o przyznanie bezrobotnemu dofinansowania na rozkręcenie firmy.

Aby otrzymać pomoc na założenie firmy, trzeba przede wszystkim sporządzić biznesplan. Najważniejszy jest pomysł i skrupulatne wypełnienie gotowych formularzy. Trzeba jednak pamiętać, że dofinansowanie przyznawane jest tylko osobom bezrobotnym, zarejestrowanym w PUP.

Druga forma, to z kolei pomoc dla pracodawców, którzy zechcą zatrudnić u siebie bezrobotnych. Urząd z posiadanej puli środków może doposażyć lub nawet wyposażyć takie stanowisko pracy.

Pracodawca musi jednak co najmniej od pół roku prowadzić działalność i zadeklarować, że zatrudni bezrobotnego na co najmniej dwa lata. Wówczas można otrzymać zwrot kosztów utworzonego stanowiska pracy w wysokości nieprzekraczającej 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Wnioski przyjmowane będą od dziś do 15 lutego w pokoju nr 10 lubińskiego pośredniaka, w godzinach od 8 do 15.30. Szczegóły w załączniku.


Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

Wpadła w poślizg i wylądowała w rowie


Rzęsisty deszcz dał się we znaki kierowcom z naszego powiatu. Około godz. 14 kobieta jadąca daewoo lanosem nagle straciła pa...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..