Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Wtorek, 31 maja 2016r.
Imieniny:  Aniela, Petronelia, Kamila, Feliks
 
A A A
4 lutego 2013 godz. 00:19

Urząd pracy rozdaje pieniądze

Chcesz założyć własną firmę, ale brakuje ci środków? A może prowadzisz już działalność i chciałbyś zatrudnić nowego pracownika i otrzymać na to dotację? Lubiński urząd pracy właśnie rozpoczyna nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy oraz o przyznanie bezrobotnemu dofinansowania na rozkręcenie firmy.

Aby otrzymać pomoc na założenie firmy, trzeba przede wszystkim sporządzić biznesplan. Najważniejszy jest pomysł i skrupulatne wypełnienie gotowych formularzy. Trzeba jednak pamiętać, że dofinansowanie przyznawane jest tylko osobom bezrobotnym, zarejestrowanym w PUP.

Druga forma, to z kolei pomoc dla pracodawców, którzy zechcą zatrudnić u siebie bezrobotnych. Urząd z posiadanej puli środków może doposażyć lub nawet wyposażyć takie stanowisko pracy.

Pracodawca musi jednak co najmniej od pół roku prowadzić działalność i zadeklarować, że zatrudni bezrobotnego na co najmniej dwa lata. Wówczas można otrzymać zwrot kosztów utworzonego stanowiska pracy w wysokości nieprzekraczającej 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Wnioski przyjmowane będą od dziś do 15 lutego w pokoju nr 10 lubińskiego pośredniaka, w godzinach od 8 do 15.30. Szczegóły w załączniku.


Autor: MS
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Bez aktywności nie ma sprawności


Mistrz Polski w kręglarstwie zapalił znicz olimpijski, a następnie wszyscy zaśpiewali hymn Polski – tak rozpoczęli świętowanie Dni ...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących