Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Wtorek, 24 maja 2016r.
Imieniny:  Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
 
A A A
20 września 2012 godz. 10:53

Badają sprawę otrzęsin

W lubińskim gimnazjum salezjańskim dziś pojawią się wizytatorzy z kuratorium oświaty. – Będą sprawdzać czy przestrzegane są prawa dziecka i ucznia oraz czy nie doszło do naruszenia godności ucznia – mówi Janina Jakubowska z dolnośląskiego kuratorium oświaty. Oprócz kuratorium oświaty sprawą otrzęsin w gimnazjum salezjańskim zajmą się także rzecznik praw dziecka, prokuratura oraz rzecznik dyscyplinarny.

Kontrowersje wzbudziły zdjęcia, na których widać pierwszoklasistów klęczących przed księdzem dyrektorem siedzącym na fotelu. Dzieci dotykają nosami lub buziami jego kolan wysmarowanych bitą śmietaną, jak uważają jedni, lub pianką do golenia, jak twierdzą inni.

– Pani kurator od razu zdecydowała o kontroli, a ponieważ jest również pełnomocnikiem wojewody do spraw dyscyplinarnych, poleciła rzecznikowi dyscyplinarnemu, aby zajął się tą sprawą – dodaje Janina Jakubowska.

– Ta sprawa zostanie bardzo dogłębnie wyjaśniona, żeby nie pozostawić żadnych wątpliwości – zapewniała przed chwilą w TVN24 minister edukacji Krystyna Szumilas. – Zastanawiamy się, gdzie są granice i jak w takich przypadkach reagować. Nauczyciel to bardzo odpowiedzialna funkcja. Pracując z dziećmi musi przestrzegać pewnych reguł. Każda placówka oświatowa, publiczna czy niepubliczna, jest poddana tym samym rygorom – dodaje.

Tematem zainteresowała się także sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jej przewodniczący, poseł Artur Bramora poinformował naszą redakcję, że dziś wystąpił do ministra edukacji o wyciągniecie konsekwencji służbowych wobec dyrektora lubińskiego gimnazjum. Parlamentarzysta ubolewa, że w rozmowie z TVN24 szefowa resortu nie wyraziła żadnej opinii na temat otrzęsin w gimnazjum salezjańskim.

– Kurator, pełniący formalny nadzór na placówką, ma możliwość zawieszenia w obowiązkach dyrektora szkoły, do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Dziwię się, że tego nie zrobił i że ten człowiek wciąż kieruje szkołą. Moim zdaniem to jest niedopuszczalne, by dydaktyk tolerował zjawisko szkolnej fali, czego dobitnym przykładem były właśnie te sławetne otrzęsiny – nie kryje oburzenia poseł Artur Bramora.

Otrzęsinami w gimnazjum zdecydowała się zająć również prokuratura, choć z początku mówiła, że nie widzi znamion przestępstwa, a jedynie przekroczenie granic dobrego smaku. Sprawa pojawiła się w mediach ogólnopolskich, a ponieważ wzbudziła duży oddźwięk społeczny, prokuratura uznała, że w interesie społecznym jest zajęcie się nią z urzędu.

– W trakcie czynności sprawdzających prokurator oceni, czy nie zostały zrealizowane znamiona przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności mającego postać doprowadzenia małoletnich poniżej 15. roku życia do wykonania tzw. innej czynności seksualnej oraz ewentualnie innych przestępstw – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Ponadto, jak wynika z uzyskanych z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, informacji, do tamtejszej komendy wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie – dodaje.

Prokurator na przeprowadzenie czynności sprowadzających ma 30 dni. Później podjęta zostanie decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania.

Autor: MRT
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również

Zatrzymanie w sprawie strzelaniny


W związku z wczorajszą strzelaniną policja zatrzymała jedną osobę. To 36-letni mieszkaniec Lubina. – Trwają czynności mające na celu...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (256)
26 września 2012 godz. 11:54 - sieczynia
@ergo
Jakbym tak ci zabila matke, to pytalbys czy media wezma za to odpowiedzialnosć? Czemu wy katolicy macie takie wybiórcze postrzeganie rzeczywistosci
26 września 2012 godz. 11:54 - sieczynia
@ergo
Jakbym tak ci zabila matke, to pytalbys czy media wezma za to odpowiedzialnosć? Czemu wy katolicy macie takie wybiórcze postrzeganie rzeczywistosci
26 września 2012 godz. 11:27 - amoteke
@ergo
ty rozwaz czy Ksiądz weźmie odpowiedzialność ani media i dziennikarki. Jakbym to ja zrobil nikt by nie pytal czy media za mnie wezma odpowiedzialnosc. Ksiadz powinine nie dopuscic do takich zabaw i przewidziec konsekwencje. Po zobaczeniu takich zdjec kazdy normalny czlowiek by tak tego nie zostawil
26 września 2012 godz. 09:54 - ergo
proszę o rozwagę
Ta cała sprawa jest dziwna, myślę że trzeba było przykryć smród w mieście a na forum Polski skandale z ministrami, zabrakło obiektywizmu, zabrakło rzeczowej rozmowy o faktach, nikt nie czeka na opinie prokuratury i kuratorium, najbardziej szkoda mi dzieci i ich rodziców, każdy wylał wiadro pomyj na nich, ksiądz i szkoła dadzą sobie radę, będą lub nie osądzone, a dzieci i rodzice psychicznie będą zdeptani na długie lata, trzeba rozmawiać na temat pedofilii, trzeba piętnować, ale trzeba to robić z rozumem, nie pod naciskiem mediów które szukają skandalu i krwi, rodzice trzymajcie się i jesteśmy z Wami. Na marginesie jestem ciekaw czy dziennikarki z TVL Odra i ogólnopolskie media wezmą na siebie odpowiedzialność, kiedy któreś dziecko nie wytrzyma nagonki medialnej czy szyderstw z internetu i popełni samobójstwo, co wtedy powiedzą media. Proszę wszystkich o rozwagę w tej sprawie, wszystko zostało powiedziane, tak naprawdę cały syf, niezależnie od tego czy klecha jest winny czy nie, spadł na te biedne dzieci, uwikłane w całe bagno polityki, mediów,internetu i wszystkich brudów tego świata. Dajcie rodzicom, dzieciom i nam zwykłym mieszkańcom Lubina normalnie żyć.
26 września 2012 godz. 09:44 - eEle
Tylko TVN i GW
cała prawda całą dobę od rzetelnych i bezstronnych dziennikarzy...
25 września 2012 godz. 21:35 - ______
patrzac na takie komentarz
jak Sandi i Natka to nie dziwie się że Poseł Dera z PISU nazwał nas i nasze miasto PROWINCJĄ ktore źle reaguje
25 września 2012 godz. 21:29 - o co kaman
Natka
ty porownujesz tego pedofila do chrystusa? powaznie?
25 września 2012 godz. 21:28 - eEle
dokladnie tak jak napisala Mike
nic dodac nic ujac
25 września 2012 godz. 21:27 - eEle
Sandi131 paplasz się w tym gównie
Żal tkich ludzi jak Ty. Nie widzisz nic niestosownego w zachowaniu Księdza, a obsmarowujesz innych. Dlaczego wczsniej nie obrazałaś dzieci tej Pani. Inaczej się nie da obronic tego zachwania Ksiądza? Natewet jesli byś wszystkich którym sie to nie podoba poobrażała nie wiem jak nie problem tego co zrobił Ksiadz nie zniknie. Nie wierzę ze jsteś tak głupia ze nie widzisz dysproporcji miedzy tym co zrobil Ksiadz au jawnieniem tege. Gdybym ja zobaczyl takie zdjecia to ja bym je ujawnil, gdyby Pani zalozmy zetkowka to tez by ujawnila i etedy jej dzieci bys obrażała. Piszesz że Szatkowska sra we własne gniazdo. Ksiądz sran na was i te dzieci, na wszą moralność i godnośc a ty sie delektujesz tym gównem. Gdzie Twoja godność?
25 września 2012 godz. 21:22 - Mike
sandi131
ja pier... to jak twoje dziecko będzie molestowane przez ojca to też nic nie powiesz, bo ,, nie sra sie w swoje gniazdo ,, ? LECZ SIĘ
25 września 2012 godz. 21:19 - sandi131
Natka - jestes mądym człowiekiem na tym forum.
Natka - szacunek dla Ciebie , kibic Zagłebia Lubin
25 września 2012 godz. 20:45 - Natka
Historia sie powtarza...
jazgot, jazgot, jazgot..... jak przed 2 tysiacami lat. Hołota wrzeszczała nie znając człowieka : na krzyż z nim !!! i barany wtórowały. Nawet wierni uczniowie pochowali sie ze strachu i wstydu. A kto stał pod krzyżem ??? Matka, Grzesznica i jeden uczeń. I cicho szlochali a hołota wrzeszczała..... tak i teraz słychać jazgot mediów i wasz- drodzy internauci..... Zamilknijcie proszę....
25 września 2012 godz. 19:57 - sandi131
Rynku niema w Lubinie a PIANĄ z kolan się ZAJMUJĄ
Gdzie jest rynek w Lubinie , jak na razie Lubin w Anglii rozpoznawalny jest z PIANY NA KOLANACH.
25 września 2012 godz. 19:52 - sandi131
Do żłobka z kreską -----------------------------
Co to znaczy ujawnił , nie znasz tematu . Przecież wyszystko było na stronie internetowej. Sztkowska wcieła się w zycie szkoły.
25 września 2012 godz. 19:49 - sandi131
żłobku z kreską -----------------------------
Żłobku z kreską ------------------ jak Ty sie wyrażąsz ,badania masz aktualne ? Masz tką shizę jak Szatkowska.
25 września 2012 godz. 19:46 - sandi131
tatak sam jesteś zakamuflowanym pedofilem ocierającym się w autobusach
Głodnemu chleb na mysli - a co to jest pedofil. W AUTOBUSIE WSZYSCY SĄ PEDOFOLAMI - DODTYKAJA SIĘ O DZIECI.
25 września 2012 godz. 19:41 - sandi131
Szatowska - sra we włane gniazdo.
Narobiła rozhistreryzowana kobieta zamieszania na Polskę i Anglię. O bitą ślietanę ....... niech Twoje dziecko powie co robiło w szkolnej toalecie ?
25 września 2012 godz. 19:39 - sandi131
Jaskółka
Jaskółka tak płaczesz schowana za monitor komputera na sułtane , na pedofili , na zboczeńców . A napewo sama przychodzisz na slub do koscioła , albo na pogrzeby . Jakby na tych zdjeciach był pijak z bita smietana to nikt by się nieodezwał ale jest jak jest to każdy swoje płacze wywala.
25 września 2012 godz. 19:35 - tatak
pedofiliosandi
nie idzcie ta drogą
25 września 2012 godz. 19:34 - co za tempa przydupaska
sandi otzręś sobie mózg
.
25 września 2012 godz. 19:33 - ___________
do Sandi
Lepiej niech Ksiądz obsrywa i osmiesz waszedzieci a wyh mu za to zrobcie lache
25 września 2012 godz. 19:32 - ________________
@sandi
Jak nie ona to ktos inny by ujawnil pan Dera z pis nazwal wszyskich lubinian prowincją, a Księdz caly Lubin znieszławil. Jak mozna byc takim prymitywnym i obrazac kogos kto ujawnil to obrzydliswo a milczec na temat tego zboczucha. Jakby ona nie ujawnila to ten zboczuch by byl
25 września 2012 godz. 19:18 - sandi131
Sra we własne gniazdo - Szatkowska
Co to za ptak który sra we własne gniazdo (miasto) - Szatkowska
25 września 2012 godz. 19:17 - sandi131
Szatkowskiej dzieci nie bedą na otrzesinach
NiGDY dzieci Szatkowskiej nie bedą z nami na OTRZESINACH czy INTEGRACJI . bEDZIEMY SIE BAĆ ŻE MATKA WYSLE ZDJECIA NA CAŁĄ POLSKĘ I ANGLIĘ.
25 września 2012 godz. 14:42 - ______________
racja
a propo Pesel Dera PIS - "LUBIN - TA PROWINCJA XLE ZAREAGOWAŁA" - twoja krytyka Mike jest w pelni uzasadniona w przypadku Pana Dera
25 września 2012 godz. 14:18 - Mike
...
wokół tej ,,wsi,, nie ma drutu kolczastego i nikt nie stoi z karabinami, kto chce niech sobie jedzie w świat. A kto najwięcej narzeka na lubin to był pewnie tylko we wrocławiu w galerii dominikańskiej na zakupach i podniecony, że tak super w wielkim mieście. To prosze, jedź tam mieszkać, ciekawe czy zmienisz zdanie jak do lekarza bedziesz musiał jechać 20 km dalej do innej dzielnicy, albo do szpitala cie nie przyjmą bo mają komplet, albo dojazdy do pracy na drugi koniec miasta w korkach. Nie dziękuje, wole wieś ..
25 września 2012 godz. 13:26 - ergo
nauka
mam nadzieje że grohmanowa i szatkowska oglądając program Tomasza Lisa zobaczyły jak wygląda obiektywna dyskusja na każdy temat ale Tomasz Lis ma wykształcenie dziennikarskie ( nie politologia czy ogólniak) na którym uczy się też etyki dziennikarskiej.
25 września 2012 godz. 09:52 - sizar
a co ????
zdziwiona ???? w polsce jestescie prowincja za granica wsia ....
25 września 2012 godz. 09:45 - Anna1111
!!!
Słyszeliście jak poseł na sejm RP nazwał nas przed całą Polską "ta prowincja". Będzie artykół na ten temat na lubin.pl
25 września 2012 godz. 08:37 - wasz znienawidzony asd
nie ma teleranka ale jest...
wyborcza.pl /1,75478,12546035,Dziennikarz_podszywa_sie_pod_ksiedza_geja__Po_ogloszeniu.html
24 września 2012 godz. 23:51 - sizar
taaaaaaaa
mieszkam za granica i chcialbym dobrze reprezentowc moje miasta ale sie nie da ..........pytaja czy w tej WSI sa normalni ludzie ???? odpowiadam juz dlugo mnie tam nie ma wiec nie wiem ...........wstyd hanba i zal ze dalej jestescie tacy zacofani myslicie ze zyjecie w miescie a tu wies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam tam rodzine ale wstydze sie jako polak i jako byly mieszkaniec lubina!!!!!!!!!!! unia ???????? hahahahhahah milion lat wam do niej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24 września 2012 godz. 22:40 - mieszkanie prowincji
to nas podsumowali
Poseł Dera z PISu poweidzał w TVP na temat tej sprawy i mieszkańców Lubina - PO PROSTU ŹLE ZAREAGOWAŁA TA PROWICJA
24 września 2012 godz. 20:32 - Dżandżolina
piękna wierszyna
.
24 września 2012 godz. 20:16 - Franz1
Wierszyk krążący po necie :)
Nieznana szkoła stała się znana Bo w niej się księdzu liże kolana Jak do komunii młodzież przyklęka Wszyscy zlizują i nikt nie kwęka Rodzice chwalą księdza w zachwycie Że tak wprowadza ich dzieci w życie Nie szczędzą pochwał też wychowawcy Etyki szkolnej najwięksi znawcy I my też księdzu bijemy brawa Pomysł wspaniały pyszna zabawa Tylko zbyt skromnie więcej odwagi Nic nie pozbawi księdza powagi Za rok gdy nowi przyjdą uczniowie Kto wie co zrodzi się w klechy głowie Jak będzie luzik duża swoboda Zażyczy sobie zrobienia loda.
24 września 2012 godz. 16:59 - Jaskółka _
sandi
Powiem ci jaka jest Twoja prawda Szatkowska winna bo to Ksiądz, jakby to nie byl Ksiadz to inaczej byś pisała. Taka jest wasza Katolicka moralność i sami sobie niszczycie ten Kościół. Dlatego najwiecej pedofilii jest w Kościele, że wystarczy sutanna, a tacy jak ty beda za nich skakc do oczu kazdemu kto choc powie jedno słowo nie tak. Żenujaca ta wasz pro-pedofilia sutannowa
24 września 2012 godz. 16:25 - grand protestant
wstyd
Nie pierdl....ć głupot! Pedofilię i pornografię z udziałem nieletnich należy karać z całą surowością prawa.Zboczek ksiądz na 8 latek pierdla a broniący go rodzice którzy w tych ohydnym widowisku brali udział po 3 latka odpoczynku w "sanatorium" Wołowie lub Rawiczu.Każdy kto bierze w obronę sprawców tego pornograficzno-pedofilskiego spektaklu powinien być w kręgu zainteresowania prokuratury jako potencjalny sprawca.
24 września 2012 godz. 16:14 - sandi131
Szatkowskiej dzieci nigdy nie bedą .........
Dzieci Pani Szatkowskiej nigdy nie bedą na impreze integracyjnej sięm bawić - bo podkapują matce.
24 września 2012 godz. 16:12 - sandi131
Sra we własne gniazdo - SZATKOWSKA
Co to za ptak który we własne gniazdo sra - dziennikarka Szatkowska.
24 września 2012 godz. 16:09 - sandi131
Atak na zwolenika PIS
Naqsz ksiądz jest zwolennikiem PIS. a Pani szatkowska PO , dlatego straszliwie zatakowała nasze dzieci i opiekuna a zdjecie było tylko pretekstem. Zlolennik PiS
24 września 2012 godz. 11:44 - tefefe
Zdesperowany Kolego polityczny, ktory sie podszywasz pode mnie
Ponizej moje dwa komentarze w tym temacie.
24 września 2012 godz. 11:43 - tefefe
Dystans intymny
No właśnie, sprawa jest tak "nośna" że jest mnóstwo relacji i komentarz. W tym gąszczu oczywiście można znaleźć nierzetelna zarówno w jedną jak i druga stronę. Nie trzeba do tego redaktorki Nykiel, można to zrobić samemu. Można odpowiedzieć tej Pani znajdując inne cytaty niż ona znalazła i można tak się grzebać w różnych wypowiedziach cytować i budować tezy o ataku na Kościów lub z drugie strony o Pedofilii w Kościele. Ja wierzę, że nie o to nam chodzi, wierzę że potrafimy rozmawiać o istocie rzeczy o tym co miało miejsce a nie co kto powiedział. Wierzę, że jest możliwa rzetelna rozmowa o granicach zabawy o wnioskach na przyszłość. Tutaj pod rozwagę podam wyciąg z definicji dystansu intymnego - "Rozciąga się w promieniu ok. 45 cm wokół naszego ciałaObszar przestrzeni bardzo bliski naszego ciała, w którym prawie zawsze dochodzi do kontaktu fizycznego z rozmówcą. Dlatego jest to odległość zarezerwowana jedynie dla bardzo bliskich osób (małżonek, partner, dziecko)." dalej "Naruszenie dystansu intymnego wywołuje także szereg reakcji fizjologicznych...."
24 września 2012 godz. 11:42 - tefefe
Śmietana Księdza czy Dziennikarza?
Śmietana Księdza czy Dziennikarza? Może ja żyje w innym świcie. Oglądałem kilka relacji w różnych stacjach TV i czytałem kilka artykułów. Nigdzie jednak nie przeczytałem , że to afera Kościoła, że pedofilia ect. Czytam w wielu komentarzach że to media robią z igły widły, że nie są obiektywne a nawet że manipulują, być może. Ciężko mi to zweryfikować bo nikt nie podaje przykładów tego nieobiektywizmu. Czytam że zdjęcia wyrwane z kontekstu i szukam takiego kontekstu w którym to takie zdjęcia byłyby uzasadnione...nie znajduję...Tak myślę że ile byśmy nie pisali o mediach, obrzucali błotem dziennikarzy tekstami typu, "a ta swoich dzieci nie potrafi wychować, a tamta chce być sławna" nic się nie zmienia w podmiocie sprawy. Można pisać o braku obiektywizmu co niektórych oczywiście - tylko to jest margines tej sprawy a nie istota rzeczy. Z drugiej strony czytam komentarze pełne agresji, a że to pedofil a zabić go...Dobra okazja by wylać swoje pokłady nienawiści tylko co tym zyskacie...Ja nie mam wątpliwości, że to była zabawa i ze nie było w tym złych intencji a po prostu lekkomyślność, którą każdy czasem popełnia. Natomiast sam fakt że tak wiele osób zbulwersowały te zdjęcia powinien być wyznacznikiem tego że coś jest nie tak i to niezależnie od kontekstu, bo powtórzę - nie widzę żadnego kontekstu (nawet zabawy) który to usprawiedliwia. Liczyłem że ta atmosfera wokół tego się uspokoi, że Ksiądz zwyczajnie przeprosi i zapewni że otrzęsiny zostaną zmodyfikowane, bardzo liczyłem że Ksiądz jako osoba dorosła, wykształcona, inteligenta własnie w taki sposób uspokoi/zakończy ta sprawę...bo to jak to się wszystko potoczy było w jego rękach. Jednak on poszedł na wojnę, w jedynej wypowiedzi dla Radia Plus mówił że to media zmanipulowały, wyrwały z kontekstu i to własnie mnie bulwersuje. Może należałoby zacząć szukać błędu u siebie a nie rzucać kamieniem w innych. Bo nawet jeżeli może ma troszkę racji, to on powinien się tak zachowywać żeby nie dać możliwości takiej "manipulacji", żeby jakiekolwiek jego zachowanie, nawet "wyrwane z kontekstu" nie rozsławiało go i nasze miasto w taki sposób. Może, zamiast obrażać się na dziennikarzy i ludzi którym się nie podobają te zdjęcia, to jest dobry moment na dyskusje o granicach o przyzwoitości zachowań...bo tam troszkę mam wrażenie, że niektórzy chcieliby aby ta śmietana z kolan Księdza spłynęła na dziennikarzy...
24 września 2012 godz. 11:40 - tefefe
Witam
Ktos pode mnie sie podszywa. Nic nigdy nie pisałem o żadnych Borysach, Olszowiakach i Schetynach. Mam nick tefefe a nie tefefe. Krytykuje często wladze Lubina i Pana Raczyńskiego ktoś to notorycznie odbiera że dlatego jestem zwolennikiem PO. Musze cie kolego zmartwić. Działania Pana Raczyńskiego bardziej przypominają mi działania PO a nie są przeciwieństwem :) Takie głupie zabawy w poszywanie sie pod kogoś swidczą tylko o Tobie, widze ze boli Cieprada o ktorej czesto piszę i nie potrafisz tego obronic w normalny sposób. Podziwiam Twoja pomysłowość. Jak kiedys pisałem jestem zwolennikiem dyskusji co do rzeczy zamiast takiego ciapciania jak prezentujesz :)
24 września 2012 godz. 00:25 - tefefe.
Błagam was ludzie
nie głosujcie na komitety Dutkiewicza i Raczyńskiego i PiS tylko PO-najlepszy wybór dla Polski tak mówią w TV...
24 września 2012 godz. 00:23 - tefefe.
Ja będę
głosować w wyborach na pana Olszowiaka, Borysa, Schetynę i panią Drygas Majkę bo to najuczciwsi politycy o wysokich standardach moralnych i wielce sprawiedliwi i troszczą się o ludzi i region lepszych nie ma- tylko PO i jej Porozumienie Samorządowe...
24 września 2012 godz. 00:21 - tefefe.
I tylko pan
Schetyna z panem Borysem mogą załatwić nam te pociągi i załatwia w końcu ja wierzę, mimo iż od tylu last są wybierani i nas reprezentują i już mogli załatwić dawno.. I każdy powinien głosować na PO bo to jedyna uczciwa, rzetelna, sprawiedliwa i przyjazna wszystkim ludziom partia a TVN i GW piszą cały czas prawdę i dbają o pluralizm i obiektywizm medialny ja gorliwie w to wierzę reszta to propaganda pisobolszewii. I oglądać trzeba tych mądrych i prawych ludzi w rodzaju Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Lisa. A pan Adam Michnik to by za każdego Polaka oddał życie tak nasz kraj kocha.... I ja głosuję na PO bo to najlepsza partia jest i lepszej nie ma i nie będzie a każdy kto myśli inaczej to mocher, katol, prawak, oszołom, faszysta, kibol, kaczysta i fanatyk...
24 września 2012 godz. 00:14 - tefefe.
To wszystko wina
pisiorów ksiądz był wyznawcą sekty smoleńskiej i Kaczora co sobie teraz uroiła, że Anna Walentynowicz leży tam gdzie nie leży i bilion długu nasze państwo ma... A to wszystko kłamstwo bo nasz ukochany premier Tusk którego kocham jak ojca robi wszystko by się nam żyło dobrze i każdy kto wyyzwa go od złodziei, kłamców i mataczy to wredny pisior, fanatyk RM i TV Trwa i stronnik Raczyńskiego i Pudełko, bo oni tylko są nieuczciwi, pan Premier nigdy nie oszukiwał i zawsze zadaje się z prawymi ludźmi a ten Sobiesiak, Drzewiecki i Chlebowski to wymysł pisobolszewii... Ten cały wichrzyciel Duda i oszołom Kukiz nic nie szanują naszej uczciwej władzy, apolitycznej i niezależnej prokuratury i sądów, godziwych zarobków i dobrego życia... Pałować wszystkich co kąsaja sprawiedliwą rękę Donalda Tuska i Lecha Wałęsy- co se pisobydło uroiło że pił wódkę z Kiszczakiem w Magdalence i jest esbekiem..
23 września 2012 godz. 23:32 - Mike
ha
zabawa mogła by być niewinna gdyby bawily się w nią dzieciaki rówieśnicy, ale nie z udziałem dorosłego - tymbardziej osoby poważnej , bo stanowisko dyrektorskie do czegoś zobowiązuje ...
23 września 2012 godz. 17:34 - Marfinka
popieram nienormalana
No jakby był czysty, nie wstydzilby sie tego co zrobił i nie odwracaliby kota ogonem
23 września 2012 godz. 17:33 - ta nienormalna co jej sie zle skojarzylo - a Ksiad
"pedofilski obiektywizm"
Problem nieladnie zaczyna pachniec pedofilią. Początkowo myslalam że tylko głu[i wybryk, ale jak widze sposób obrony- przytoczoby artyków i tem pedofilski obiektywizm to przypomina mi się ze identycznie broniono Samsona i dyrygenta z Poznańskich Słowików. Ani słowa o sprawie tylko że tam gdzies ktoś źle nisał, nie wolno o tym mówić bo nie wypada, bo będziesz winny i krzywdzisz niewinnych ludzi. Do tego jescza próba wmówienia że to nagonka na kościół (Ksiedzu podziekować proszę!) - standardowy sposób tuszowania spraw pedowilskich. Nie dziwcie sie że jeżeli tak bronicie tego Księdza to skojazenia sa jednoznaczne
23 września 2012 godz. 16:32 - jozia taka
ja mazna tak nieudolnie odwraca kota ogonem
wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/36793-medialna-manipulacja-bezpowrotnie-odarla-uczniow-salezjanskiego-gimnazjum-z-niewinnosci-kto-komu-zadal-gwalt
23 września 2012 godz. 14:37 - Zbulwersowana Zosia
co jeszcze
Kuźwa za rok fujarę będą lizać Ojcu Dyrektorowi ;]
23 września 2012 godz. 14:25 - cameron30
sanepid
Zastanawiam się co robi Sanepid?? Serwowanie posiłku dzieciom na zapchlonych kończynach zboczonego czarnoksiężnika to zagrożenie epidemiologiczne!!!!
23 września 2012 godz. 12:56 - anotak
aneczkaaa
dziękuję Ci za artykuł który pokazałaś wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/36793-medialna-manipulacja-bezpowrotnie-odarla-uczniow-salezjanskiego-gimnazjum-z-niewinnosci-kto-komu-zadal-gwalt Jest naprawdę mądry i co najważniejsze obiektywny ! oby więcej takich zamiast czczego i bezsensownego gadania
23 września 2012 godz. 09:54 - Tadeusz Ustronie
Event
Dobry poomysł. Ksiądz będzie miał okazje p[okazać jak to sie robi bez manipulacji mediów. Każdy będzie mał okazje zobaczyc na własne oczy.
23 września 2012 godz. 09:43 - Event - zbiorowe kocenie
Event - zbiorowe kocenie
Prawdopodobnie w przyszly weeknd organizujemy zbiorowe kocenie. Zaprosimy kaplanow a jesli nie beda mogli przybic beda plakaty bohaterskiego Ksiedza, z ktorych bedziemy zlizywac pianke lub smietanke. Kazdy obecny musi miec ze soba pianke do golenia lub bita smietane. Mile widziane dziedzi, to tylko taka fajna zabawa bedzie. Akcja odbedzie sie przed galeria CA. Wkrotce podam odnoscnik do regulaminu lub strony internetowej. Kolejne etapy w innych miastach. Bediemy lizac zawsze Ksiedza bo w tym nie ma nic zlego, natomiast nie przewidujemy mozliwosci lizania osob swickich. Zwiczeniem akcji bedzie marsz przez miasto Ksiedzem lub jego plakatem w obronie Ksiedza
23 września 2012 godz. 09:36 - gosc_2
:)
Co niwe jets zakazane jezt dozwolone. Przepisy to są rfamy i określają granice - czego nie można. Nie opisują zdażeń które możma robić. Natomiast rzeczywiście - w przy pullikacji na stronie tej szkoly Ksiadz nawet nie zmazal twarzy uczniom, cale szczescie dzinnikarze postapili o klase lepiej
23 września 2012 godz. 09:05 - gosc_1
dziękuję za wyjaśnienie
Jeśli chcesz innych przepisów proszę bardzo. Po publikacji tych zdjęć podniósł się raban że jest to inna czynność seksualna. Wyjaśniający znajdź mi przepis który mówi że można publikować zdjęcia z osobami poniżej 15 roku życia w której istnieje chociażby podejrzenie że ten przepis jest naruszony. Mnie się wydaję że zgodę na publikację takich zdjęć może wyrazić tylko sąd po zapoznaniu się z opiniami biegłych.
23 września 2012 godz. 08:35 - Kartofel
obrzydzenoe
Media bardzo wstrzemięźliwie mówia i piszą o tej sprawoe bo t woelmożny Kościół, jaby cywil tak postąpił byłby zmasowany atak. A tak nazywają to"nirprzemyślanymi zabawami" Taki to chory i obłudny kraj :(
23 września 2012 godz. 02:26 - ___________
aneczka
ty naprawde nie widzisz ani kszty winy u Ksiedza? Tu chyba wychodzi ze Ksiadz moze nie wiecej a znacznie wiecej....a media powinny milczec
23 września 2012 godz. 02:24 - _______
Pokazałem dokładnie taki sam poziom jak Ksiądz
Chce tylko się zgodzić na zlizywanie pianki z moich kolan w czym moje kolana są gorsze od Księdza?
23 września 2012 godz. 02:22 - aneczkaaa
odp
Jestem studentką, pochodzę z Lubina. Specjalnie zostałam na tej stronie, bo nawet dobrze się wymieniało argumenty. Do czasu. Pokazałeś swój poziom
23 września 2012 godz. 02:20 - ______________
aneczka
znizam sie do pozimu Ksiedza? celowo to napisałem. i wlasnie osiagnolem co chcialem Ukazalem ze wedlug twojego myslenia Ksiedzu wolno wiecej. Zakladasz ze lizanie moich kolan nie bedzie tak samo zabawne i niewinne jak lizanie Ksiedza? Dlaczego?
23 września 2012 godz. 02:18 - ___________
no wlasnie
tak ochoczo sie rozpisujesz ze media maja zle intencje, ze manipuluja a tu piszesz ze ksiadz nie byl kreatorem, nie mial na celu nic zlego. tak potrafisz sie wczuc w cudze intencje. a moze jestes tym Ksiedzem?
23 września 2012 godz. 02:17 - aneczkaaa
odp
"a moze przyjdziesz do moich ziomkow polizac nam kolana, bedzie fajna zabawa skoro lubisz, wez dzieci ze sobą?" Widzę że brak Ci już argumentów skoro zniżasz się do takiego poziomu
23 września 2012 godz. 02:16 - ________
aneczka
To po co sie na to zgodzil. Co to za wytlumaczenie ze nie byl kratorem tej sytuacji? Media tez chyba nie byly kreatorem? Zaraz dojdziesz do wniosku ze to dzieci winne...
23 września 2012 godz. 02:14 - aneczkaaa
odp
Jak dyrektor może być kreatorem całej sytuacji... nie on wymyślał zabawę.. nie on robił zdjęcia. Wyznaczyli go do tej stacji i to wystarczyło, żeby pewnego dnia się obudzić rano i zostać oskarżonym o jakieś nadużycia wobec dzieci. Spójrz na to trochę z innej perspektywy. Robisz coś zupełnie nieświadomie i zupełnie nie masz na celu nic złego , ale wystarczy zdjęcie, żeby każdy już na jego podstawie wiedział co miałeś na myśli i co chciałeś zrobić. Bo ze zdjęć wszystko widać...
23 września 2012 godz. 02:14 - ______
nie bedzie mediow
...
23 września 2012 godz. 02:13 - ________
aneczka
a moze przyjdziesz do moich ziomkow polizac nam kolana, bedzie fajna zabawa skoro lubisz, wez dzieci ze sobą?
23 września 2012 godz. 02:12 - __________
aneczka
to inny przykład. potraci mnie samochod. media pokażą zdjęcie. to bedzie wina mediów bo przedstqwią mnie i samochów w zlym świtla?
23 września 2012 godz. 02:11 - ______
aneczka
Kto wykraował. gdzie. Pisza i mówią wszędzie, że podcas otrzęsin, mówią że ksiądz popełnił błąd, mowiaz bardzo delikatnie, Przybilik w szkle kontkatowym - ze nic sie nie stalo. Prosze cie o konkret alke widze ze konfabulujesz aby uciec od tematu, czy Ksiadz ma naprawde cos wiece na sumieniu ze tak sie boisz o tym dyskutowac? Dobre imie? To Ksiadz sam sobie naruszyl publikujac te zdjecia z twarzam uczniow.
23 września 2012 godz. 02:07 - aneczkaaa
odp
Wykreowali wizerunek szkoły, jakoby zmuszała, skłaniała lub namawiała dzieci do nieprzyzwoitych zabaw podczas otrzęsin. Naruszyła dobre imię dyrektora. Nie wzięli pod uwagę całej sytuacji, która kompletnie zmienia znaczenie tych zdjęć. Mówię: ja widziałam całą galerię otrzęsin - i nie miałam żadnych skojarzeń. Z tym gwałtem to przesadziłeś....Tym uczniom nikt nie zrobił żadnej krzywdy...
23 września 2012 godz. 02:04 - _____________________
aneczka
Dla mnie zadne okolicznosci, nawet najlepsza zabawa nie sa wytlumaczeniem, zostal naruszony dystans intymny i z tego co wiem kazdy pedagog wie co to jest dystans intymny. Jak mozna te zdjecia przedstwic w dobrym swietla?
23 września 2012 godz. 02:02 - ______________
aneczka
Ja caly czas pisze, ze widze zdjecia i bez mediow i nizaleznie w jakim kontekscie to jest obrzydliwe i niedopuszczalne. chodzi ci o to ze media nie powinni o tym w ogole pisac czy jak ineczej to przedstawic?
23 września 2012 godz. 02:02 - aneczkaaa
odp
Same zdjęcia nie przedstawiają sytuacji w dobrym świetle. Mówię: gdybym nie znała okoliczności, też zapewne by mnie poruszyły i zgorszyły. Proszę Cię: publikacja zdjęć z zakrytymi twarzami nie nasuwa dobrych skojarzeń. Ale ja wiem jak jest. Dziennikarze może nie wiedzieli. Tylko szkoda, że nie zadali sobie trudu, by się do końca dowiedzieć.
23 września 2012 godz. 01:59 - _____________
aneczka
mysle ze to ksiadz powinien sprostowac zamist dzieci, i tez ksiadz jest najwiekszym kreatorem tej sytuacji a nie media. Jakby cie zgwałcil gwałciciel i media by ujawniły ten fakt to media byłyby winne?
23 września 2012 godz. 01:58 - ______________________
aneczka
co sprostowali? zdjęcia?
23 września 2012 godz. 01:58 - ___________
aneczka
Podaj przykład tego wykreowania. Wczesniej cie o to prosilem.
23 września 2012 godz. 01:57 - aneczkaaa
odp
Mówię o osobach ze szkoły, które przyszły pod budynek TVL. Tak dla sprostowania
23 września 2012 godz. 01:57 - __________
aneczka
Naprawde nie widzisz dysproporcji pomiedzy zachowanie Ksiedza, a opublikowaniem zdjęć przez media. Poczytaj teksty z regóły sa żetelne, tylka sa czasem takie jednostronne jak Pani Nykiej, w których to poszukuje sie sensacji.
23 września 2012 godz. 01:56 - aneczkaaa
odp
Naprawdę nie rozumiem o co Tobie chodzi, że się wygadałam. Byłam po prostu na obozie. Jak mnóstwo innych osób. Przechodziłam otrzęsiny. Była super zabawa. Określenie "walka z mediami" to za duże słowo. Nikt nie chce znieść mediów. Jeżeli media wykreowały coś, co nie do końca było prawdziwe to powinny się do tego przyznać. I tyle
23 września 2012 godz. 01:53 - _______
aneczka
wiem ze duza grupa dzieci nie broni ksiedza, piszac ze dzieciaki ze szkoly bronia ksiedza dopuszczasz sie manipulacji, kilku uczniow, i to osoby niepelnoletnie ktore bardzo zalezne sa od rodzicow. oni nie bronia szkoly i jej dobt=rego imienia a zlego iminia w postaci ksiedza, ktoremu moga podziekowac za znieslawienie
23 września 2012 godz. 01:51 - ______________
aneczka
No doszlas do tego pytania to po co ksiądz to robił? Ze ktos inny zrobil zle to nie jest usprawiedliwienie do ksiedza. To ze to wplynie na zycie seksulane dzieci wypowidali sie specjalisci wiec do nich sie zwroc, z calym szcunkiem dla Ciebie bardziej im wierze, tymbardziej ze probujesz udowadniac ze nic sie nie stalo a media cos wymyslily. Zdjecia kraza po internecie? to po co ksiadz je wystawiak na strone gimnazjum?
23 września 2012 godz. 01:51 - aneczkaaa
odp
Napisałam że nauczyciele obawiają się jak ta cała afera wpłynie na dzieciaki ale to że one same chcą działać to już zupełnie inna bajka. To jest ich własna inicjatywa, że chcą coś robić by bronić swojej szkoły i jej dobrego imienia.
23 września 2012 godz. 01:48 - ______________
szkoda mi takich naiwnych ludzi
No wlasnie skoro juz sama sie wygadalas ze to dla obroncow ksiedza jest "walka", wlasnie to mnie martwi tra konwencja narzucana prze Ksiedza "walka z mediami" w ten sposow manipulując was zamiata pod dywan to co sie stalo
23 września 2012 godz. 01:48 - ______________
szkoda mi takich naiwnych ludzi
No wlasnie skoro juz sama sie wygadalas ze to dla obroncow ksiedza jest "walka", wlasnie to mnie martwi tra konwencja narzucana prze Ksiedza "walka z mediami" w ten sposow manipulując was zamiata pod dywan to co sie stalo
23 września 2012 godz. 01:48 - aneczkaaa
odp
Jasne, medialny szum nie wpłynie tak samo. Człowieku te zdjęcia są wszędzie. Są już nawet przerabiane. To jest dopiero dla nich ból. Rozumiem że wszyscy ci, którzy przechodzili przez jakikolwiek chrzest/otrzęsiny na koloniach i obozach będą później mieli urazy jeśli chodzi o życie seksualne tak? Jak ktoś całował kolano Posejdona też. Aha. Może zapytajmy tych, którzy to kolano całowali. Na przykład mnie. Nie mam żadnych absolutnie urazów:) Ale znając już troszkę Ciebie, pewnie ja nie wiem że mam jakieś urazy i specjalista wie to lepiej ode mnie, co czuję i jak się zachowuję:) I nie gadaj o lizaniu, bo uczniowie potwierdzali że o żadnym lizaniu nie było mowy.
23 września 2012 godz. 01:46 - ___________
aneczka
no wlasnie raz piszesz ze nauczyciele musza chronc dzieci przed mediami, nasteponie zauwazasz ze dzie lataja po mediach z wuczynymi oswiadczeniami. tylko ze to jest mala grupka tych dzieci i to sa dzieci niestety nieuswiadomione.
23 września 2012 godz. 01:41 - aneczkaaa
odp
"poświęcać je (dzieci) i walczyć o Księdza" - to sami uczniowie walczą! Bo wiedzą, że to całe zamieszanie jest niezrozumieniem i jest bez sensu
23 września 2012 godz. 01:40 - ____________
naczko nie odwracajmy kotka ogonem, dzici nie lizały medialnego szumu tylko ksiedza
Medialny szum na pewno nie wpłynie na nich w takim stopniu jak zachownie Księdza, od ktorego to sie wszystko zaczęło, i dzieci to moga odczuś - według specjalistów - dopiero w przyszlym życiu sexulanym
23 września 2012 godz. 01:37 - aneczkaaa
odp
A co myślisz, że nauczyciele tak to zostawili? Że się nie przejmują? Najbardziej martwią się teraz właśnie o uczniów jak wpłynie na nich cały ten medialny szum. Otrzęsiny już zostaną zmienione. Nikt niczego nie próbował zatuszować. Nikt nie miał złej woli. Samo to mówi że cała to sprawa to totalne nieporozumienie
23 września 2012 godz. 01:29 - ______________
nie w tym rzecz kto wie lepiej
Rodziece dzieci wykorzystywanych prze dyrygenta churu Poznanskie Slowiki tez "wiedzieli lepiej" po prostu zamiast tego lepiej pomyslec o tych dzieciach zamiast poswiecac je i walczyc o Ksiedza. Te zdjecia sa obrzydliwe i to nie ci co je oceniają do tego doprowadzili - warto nie uciekac od tego faktu
23 września 2012 godz. 01:22 - aneczkaaa
odp
Ty w ogóle nie bierzesz pod uwagę tego, co mówią rodzice, uczniowie, nauczyciele... Dziesiątki osób. Rzadko się zdarza aby ludzie byli w jakiejkolwiek sprawie tak jednogłośni, jednomyślni.. Ale na pewno nie mają racji, prawda? Ludzie oceniający kilka zdjęć wiedzą lepiej niż osoby które w tym uczestniczyły... ciekawe..
23 września 2012 godz. 01:13 - __________
aneczka
Jest "oskarżany i napietnowany" Ujawniono co on zrobił, ale to on zrobił nie ktoś inny i on powinien za to przprosic nie ktoś innym, on sie napoiętnował nie ktoś inny. TO co lepiej byłoby h=gdyby dzinnikarka zadzwoniła do ksiedza i powiedziała mu ze te zdjecie nalezy usunąć i zamiesc spprawe pod dywan. A moze teki plus ze tes super Ksiadz wyciagnie wniski, a moze ktos nie bedzie kiedys cierpiaj. Takie zachowania zostaja w poswiadomosci dzieci i moga sie odbic w ich pozniejszym zyciu sexualnym - tak twierdza specjlisci. Moze Ksiadz nie mial zlych intencji ale zrobil źle i zamiast zrzucac odpowiedzialnośc , odwracac kota ogonem ze to media dodaly do zdjęc seksualnosci, akgresji itp powonie to wziac na klate. Jak chlop a zagubiona dziewica
23 września 2012 godz. 01:13 - aneczkaaa
odp
Ja jedynie mam nadzieję, że z tego całego zamieszania pójdzie ku lepszemu.
23 września 2012 godz. 01:08 - aneczkaaa
odp
Mogę być bezstronna po poznaniu faktów pod warunkiem że nie wyrażę na ten temat swojej opinii. Ja wyraziłam swoją opinię. Moim zdaniem media kompletnie źle odebrały całą tą sytuacje. Przykro jest mi, że dyrektor, który wiele dobrego zrobił dla tej szkoły jest oskarżany i napiętnowany, a jedyne co zrobił to włączył się w otrzęsiny nie będąc świadomym, że to tak może być odebrane.
23 września 2012 godz. 01:02 - _______________
aneczka
Przede wszystkim ksiadz powinieni przeprosc, gdyby on jako osoba dorosla do tego nie dopuśc to nie wywołal by tej "burzy w szklance wode" zgodze sieę z tobe ze media teaz powinny przeproscić jesli mi na pisze konkretni za co i kogo (bo dzieci to Ksiadz powinien pprzeprosic), bez ogolnimków.
23 września 2012 godz. 00:59 - __________
aneczka
Obiektywizm nie zalezy od tego czy dzis wtorek, czy sroda, ile znasz faktow a ile jescze nieznasz. obiektywizm to po prostu beztronność.
23 września 2012 godz. 00:58 - aneczkaaa
odp
Ja uważam, że to burza w szklance wody. Nie chodzi o to, żeby każdy teraz każdego przepraszał. Moim zdaniem zarówno dyrekcja, nauczyciele jak i media powinni się wspólnie zastanowić i może wyciągnąć jakieś wnioski. Z tego co wiem rytuał otrzęsin ma być zmieniony. I dobrze. Ale media też powinny mieć z tego lekcję.
23 września 2012 godz. 00:57 - _____________
aneczka
możesz byc obiektywna, bezstronna zarówno po poznaniu faktów jak przed. Obiektywizm redaktora nie polega na tym że ma teza i wyrywa z kontekstu dwa zdania aby ja poprzeć. Obiektywizm polega że daje cytat z jednej i drugiej strony, sa osoby ktore uwazają że zachowanie Księdza jest dopuszczalne bo, a inni uwazaja że nie bo lub iektorzy uwazaja ze media nie sa obiektywne bo...a inni uwazają ze media rzetelnie przedstawiaja sprawe booo....
23 września 2012 godz. 00:53 - aneczkaaa
odp
Tak, masz racje. Ale spójrz. Ja mogę być bezstronna ale wyrażając opinię, mam prawo stanąć po jednej ze stron. Moja neutralność ma być przed poznaniem faktów, w momencie gdy je poznaję moja opinia już sprawia że przestaję być neutralna. Rozumiesz? Obiektywna opinia na temat jakiejś sprawy to opinia osoby, która jest " bezstronna, neutralna, sprawiedliwa itp" PRZED wyrażeniem własnego zdania.
23 września 2012 godz. 00:46 - __________
DYSTANS INTYMNY
"Rozciąga się w promieniu ok. 45 cm wokół naszego ciałaObszar przestrzeni bardzo bliski naszego ciała, w którym prawie zawsze dochodzi do kontaktu fizycznego z rozmówcą. Dlatego jest to odległość zarezerwowana jedynie dla bardzo bliskich osób (małżonek, partner, dziecko)." dalej "Naruszenie dystansu intymnego wywołuje także szereg reakcji fizjologicznych...." - cytat dla tych twierdza że mamy nienormalne skojarzenia
23 września 2012 godz. 00:43 - ________
aneczka
Myslisz że to bardziej Ksiądz powinien przprosic czy może media?
23 września 2012 godz. 00:42 - _____________
aneczka
Napisałać "Ale obiektywizm nie oznacza, że ktoś nie przyznaje racji żadnej ze stron"i masz racje - to nie jest definicja obiektywizmu, to jest ANTYDEFINICJA tego pojęcia
23 września 2012 godz. 00:40 - _________
aneczka
"» Definicja nr. 1: Obiektywność, bezstronność, neutralność. » Definicja nr. 2: Rzeczowość. » Definicja nr. 3: Neutralność. » Definicja nr. 4: Sprawiedliwość, rzeczowość." jezeli autor ewidentnie opowiada sie po jednej ze stron jest nieobiektywny
23 września 2012 godz. 00:36 - aneczkaaa
odp
Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi definicje obiektywizmu? Napisałam, że jeśli ktoś staje po którejś stronie ( jak np. ktoś staje po stronie mediów i odwrotnie) to nie oznacza , że jest nieobiektywny.
23 września 2012 godz. 00:33 - ___________
no wlasnie
rozmawiajmy o tym...daj tego linka....nie wazne czy Ksiadz czy nie wlasnie. w duzej czesci sie zgadzam z postem "22 września 2012 godz. 22:28 - tefefe" nie bede cytowal bo dlugi. ale chodzi o to zeby rozmawiac o problemie a nie ktore media jak napisaly. dodam ze moim zdaniem jest to proba zatuszowania tematu, a ze ktos inny zrobil zle nie oznacza ze Ksiadz musi. ale kazy ze zdrowym rozsadkiem myslacy o dzieciach by przeprosil a Ksiadz zaatakowa!
23 września 2012 godz. 00:29 -
aneczkaaa
tak jak napisal tefefe takie zdjecia w kazdym kontekscie sa nie smaczne. z takim zalozeniem ze na pewno zle zdjecia opublikuja" to oczywiscie nikt z nikim by nie rozmawial. prosze bardzo telewizja latala za nim z mikrofonem. Maja (salezja) swoja strone internetowa no niech w koncu opublikuje te zdjecia w dobrym kontekscie...Co do twojego postrzegania obiektywizmu -hehe- nazwalbym to ob iektywizm subiektywny - heehe, skad wiełaś taka definicje -prosze podaj źródło. Wracając jeszcze do podktsów zdjęcia i dorabiania historii, mysle ze najwiecej robi jednak to co jest na zdjeciu i to jest problem obroncow Ksiedza ze nie da sie temu zaprzeczyc. To co jest na zdjeciach zupelnie wystarczy juz nie dorabiajcie zadnych historiii, to jest wystarczjaco niesmaczne i obrzydliwe...
23 września 2012 godz. 00:23 - po
__________
czy ktoś oglądal zdjęcia z innych otrzęsim ( link ponizej).......... może rozpoczniecie nagonkę na tamte dzieci......o przepraszam nie ma tam księdza nie opłaca się.....zastanówcie się
23 września 2012 godz. 00:22 - ________
nie da sie wszystkiego wytlumaczyc telewizją
chcesz wmówić ludzim że nie sami nie myslą że przyjmują wszystko co telewizja powie. nie prawda. ja przeczytalem tekt Pani nykiel i nie dalem sie zmanipulowac a Ty chyba tak. Kto jest podatny na manipulacje mediów?
23 września 2012 godz. 00:21 - aneczkaaa
odp
Przepraszam, źle Cię zrozumiałam w kwestii mediów. Ale obiektywizm nie oznacza, że ktoś nie przyznaje racji żadnej ze stron. O podtekstach - do każdego zdjęcia można dorobić historię, owszem, gdyby było takie jedno zdjęcie w internecie, też zapewne bym się oburzyła. Ja widziałam całą galerię i jako całość zdjęcia nie wzbudzają moim zdaniem negatywnych skojarzeń. A jeśli chodzi o Twój zarzut odnośnie tego że ks nie porozmawiał z mediami przed ani po publikacji... No rzeczywiście przed publikacją mógł porozmawiać bo na pewno wiedział, co opublikują;)
23 września 2012 godz. 00:20 - _______________
po
popatrz co Ksiadz robi, to nie telewizja tam siedzi na fotelu. Wyrzuc telewizor przez okno, to co sie stalo nadal jest. juz nie te czasy ze wszystko da sie zatuszowac
23 września 2012 godz. 00:19 - _________
@anotak
No właśnie Księdzu wolno więcej....przykre,w dupie macie dziecie. Wmówcie nam ze nic sie nie stało tylko znowu te madia - dodały agresi i podtekstu seksualnego do zdjęc.Ksiądz jest zdrowy a my chorzy bo nam sie xle kojarzy ot takie to wasze wnioski!
23 września 2012 godz. 00:18 - po
__________
warto pomyśleć zanim się przytaknie bo tak w telewizji mówią
23 września 2012 godz. 00:17 - po
--------------
zatwardziałych nikt nie przekona bo nie słuchają
23 września 2012 godz. 00:16 - Anna1111
po co uciekacie od tematu
media, media, media. wiem juz co myslicie o mediach a moze kazdy z was wypowie sie czy ksiadz dobrze zrobil i czy nie powinien przeprosci zamaist spychac wine z siebie?
23 września 2012 godz. 00:15 - anotak
szkoda czasu
nie będę kontynuować tej dyskusji bo widzę, że nie ma doprawdy z kim
23 września 2012 godz. 00:15 - _______________
rzeczywiscie po i tefefe
znalazlem ta wypowiedz ksiedza, ani kszty o tym ze zle zrobil tylko tylko ze media zmanipulowaly
23 września 2012 godz. 00:13 - _________
rzeczywiscie
tefefe i po
23 września 2012 godz. 00:13 - _______`
_______
kiedys taki lekarz S przeprowadzal nowatorskie leczenie dzieci tez sie to ludziom zle kojarzylo tez tam nie bylem.....hm...ale on nie jest Ksiedzem....
23 września 2012 godz. 00:12 - ___________
___
apo tym zwalajmy wine tych wszystkich bo im źle się kojarzy. byl kiedys taki pedofil co macal male dziwczynki, ale to byla wina calego swiata bo sie im zle kojarzylo
23 września 2012 godz. 00:11 - anotak
bzdura
byłaś tam? widziałaś jak to czynią? czy tylko powtarzasz bzdury pani szukające sensacji i pieniędzy? dzieci mówią co innego a one tam były
23 września 2012 godz. 00:10 - _______
czyms naturalnym jest zlizywanie
smietanki czy pianki z kolan Ksiedza?
23 września 2012 godz. 00:09 - ________
@po
Dzieci liza Ksiadza po mkolanach a ty sie obrazasz na to ze media to ujawniają? o co chodzi?
23 września 2012 godz. 00:08 - anotak
skojarzenia
czymś naturalnym jest skojarzenie pornograficzne?!!!!! chyba za dużo się tym interesujesz :-)) no cóż współczuję
23 września 2012 godz. 00:07 - _____
aneczka
To, że dziennikarze chcieli porozmawiać z dyrektorem nie oznacza , że chcieli to zrobić PRZED publikacją." a Ksiądz chcial porozmawiac? ani przed publikacją ani po i tu masz tą różnice "na tgacy" a to zdaje sie jemu powinno najbardziej zalezec na wyjasnieniu sprawy, chcoby dla tych dzieci, a tu co? buta i zrzucanie winy
23 września 2012 godz. 00:05 - ________
aneczka
"Sam fakt przedstawienia przez dziennikarzy podtekstu seksualnego w zdjęciach jest przedstawieniem nieprawdy." - zdjęcie to jest obrzek, rejezstrowany prze osobe trzymjaca parat, do zdjęcia nie dodaje sie podtekstu seksualnego, a ze wiekszośc ludzi to moze tak odbierać nie oznacza ze z nimi cos jest nie tak, ja pierw zobaczylem zdjęcia potym czytałem tekst i i zdjecia budza obrzydzenie
23 września 2012 godz. 00:03 - ____________
aneczka
"Nie twierdzę, że Polsat, TVN i inne media NIE SĄ obiektywne, twierdzę, że artykuł który podałam JEST obiektywny;" - dokladnie to napisałem, że według twojej logiki każdy artykół pisany prze sobe z zewnątrz jest obiektywny. niestety definicji logiki dalej nie znasz. Artykol Pani Nykiel zawiera jej opinie, ktora jest bardzo jednostronna, jakies wyrwane z kontekstu cytaty i taz ze sa inne podobne zdjecie w internecie.a jak Ksiadz znajdzie zdjecia z robienia loda to tez bedzie tak mogl robic, tez pani Nykiel go tak usprawieliwi?
22 września 2012 godz. 23:59 - ______
@anotak
to sa normalne skojarzenia zdrowego czlowieka, jesli cos z toba nie tak to troche wiedzy z fizjologi w donbie internetu mozesz zaciągnąc nawet z gooogle
22 września 2012 godz. 23:58 - ______
@anotak
Dokładnie Ksiadzpowidzial o manipulacji medialne i to zanim sprawa zostala rozgłosniona. Ale wina Ksiedza jest taka ze dopuscil do takiej zabawy, a to ze zwala wine na media jest po prostu zalosne. tchorzostwo
22 września 2012 godz. 23:55 - anotak
WSTYD
wina księdza że ta burza medialna jest wokół sprawy? "to on poszedł na wojnę z mediami?? ":-)) ale jaja!!!! a czy on szukał rozgłosu? gdyby wiedział ile to wzbudzi emocji i kontrowersji i brudnych skojarzeń nigdy nie odważyłby się tak zaryzykować, ale on wierzy w dobro, w czystość, wierzy w ten świat i ludzi i teraz też modli się za was, za wszystkich, chciałabym być taka jak on
22 września 2012 godz. 23:54 - tefefe
Dystans intymny
No właśnie, sprawa jest tak "nośna" że jest mnóstwo relacji i komentarz. W tym gąszczu oczywiście można znaleźć nierzetelna zarówno w jedną jak i druga stronę. Nie trzeba do tego redaktorki Nykiel, można to zrobić samemu. Można odpowiedzieć tej Pani znajdując inne cytaty niż ona znalazła i można tak się grzebać w różnych wypowiedziach cytować i budować tezy o ataku na Kościów lub z drugie strony o Pedofilii w Kościele. Ja wierzę, że nie o to nam chodzi, wierzę że potrafimy rozmawiać o istocie rzeczy o tym co miało miejsce a nie co kto powiedział. Wierzę, że jest możliwa rzetelna rozmowa o granicach zabawy o wnioskach na przyszłość. Tutaj pod rozwagę podam wyciąg z definicji dystansu intymnego - "Rozciąga się w promieniu ok. 45 cm wokół naszego ciałaObszar przestrzeni bardzo bliski naszego ciała, w którym prawie zawsze dochodzi do kontaktu fizycznego z rozmówcą. Dlatego jest to odległość zarezerwowana jedynie dla bardzo bliskich osób (małżonek, partner, dziecko)." dalej "Naruszenie dystansu intymnego wywołuje także szereg reakcji fizjologicznych...."
22 września 2012 godz. 23:53 - po
biedne media lokalne
tylko ktoś kto ma nieposzlakowana opinię i czyste serce i sumienie ma prawo oceniać innych również w temacie wychowania dzieci ....dajmy im żyć
22 września 2012 godz. 23:44 - aneczkaaa
odp
Nie twierdzę, że Polsat, TVN i inne media NIE SĄ obiektywne, twierdzę, że artykuł który podałam JEST obiektywny;) Jedno nie wyklucza drugiego wiesz? Ach to czytanie ze zrozumieniem... Sam fakt przedstawienia przez dziennikarzy podtekstu seksualnego w zdjęciach jest przedstawieniem nieprawdy. To, że dziennikarze chcieli porozmawiać z dyrektorem nie oznacza , że chcieli to zrobić PRZED publikacją.
22 września 2012 godz. 23:43 - po
biedne media lokalne
jakie jesteście pokrzywdzone , zakatowane przez księdza , rodziców i nastolatków .....obrzucane kamieniami i manipulowane :"Jednak on poszedł na wojnę, w jedynej wypowiedzi dla Radia Plus mówił że to media zmanipulowały, wyrwały z kontekstu i to własnie mnie bulwersuje. Może należałoby zacząć szukać błędu u siebie a nie rzucać kamieniem w innych"-o co chodzi ?
22 września 2012 godz. 23:28 - cuzamen
:)
Może jescze w salezjanie nie brali pojęcia obiektywizmu
22 września 2012 godz. 23:25 - ______
uuuuu
Napiasałaś "Ale powiedzcie mi, czy dziennikarz najpierw emituje news czy idzie rozpoznać , porozmawiać z tymi, których news dotyczy?" - jest tu nieprawdziwa sugestia jako to by dziennikarka nie chciała porozmawiac z Księdzem. Teraz piszesz " Co ma chodzić do wszystkich stacji po kolei?" Moze po to aby wyjasnic, a moze najlepiej byloby gdyby Ksiądz wczęsniej pomyslal co robi...to wtedy nie musiałby szukac winnych mediów. ten artykuł jest opinią osoby z zewnątrz, więc jest w miarę obiektywny. To moje zdanie" - a to juz rece opadają, pisalaś że jestes absolwętka tej szkoły? pomyśl jakie swiadectwo jej wystawiasz...a wiesz, że relacje na lubin.pl., w Polsacie, w TVN, w Gazecie Wyborczej tez były opiniami z zewnątrz czytaj tez były obiektywnw...
22 września 2012 godz. 23:19 - aneczkaaa
Zaraz
Nikim nie manipuluję, wyrażam swoją opinię jak każdy. To po pierwsze. Widziałam wypowiedź dyrektora w telewizji. Co ma chodzić do wszystkich stacji po kolei? Powiedział co o tym myśli i tyle. Jest oświadczenie na stronie gimnazjum, nie tylko jego. Po trzecie, ten artykuł jest opinią osoby z zewnątrz, więc jest w miarę obiektywny. To moje zdanie
22 września 2012 godz. 23:09 - _____
aneczko
przeciez Ksiadz odmowil wypowiedzi TVL. Lubin.pl. TVN i wszystkim poza radiem Plus w poźniejszym terminie. nie manipuluj tu nami
22 września 2012 godz. 23:07 - dżejdżej okoko
aneczka pytanie do ciebie
zacznijmy od tego czy Ksiądz najpierw przeprasza czy rzuca kamieniem w innych i butntuje ludzi przeiw mediom?
22 września 2012 godz. 23:05 - dżejdżej okoko
mdła obrona Księdza
Czytam tekst Pani Nikiel i nie wierzę, pod spodem jest napisane, że to dziewczyna po studiach. Kompozycja fatalna, wyrwene z kontekstu wygodne dla jej tezy zdania mające potwierdzic niby atak na Kościół. Pani Nikiel jak Pani nie wstyd wykorzystywać tą tragedie w kontekscie relacji -kościół - wrogowie. Pani Niekiel niech Pani wstawi w miejsce nazwisk osób które Pani oskarża nazwisko tego Księdza i zobaczy Pani slabość swojego tekstu.
22 września 2012 godz. 23:05 - aneczkaaa
odp
Wiecie w czym tkwi problem? W tym, że ktoś popełnił gafę ustanawiając taką stacje w otrzęsinach. Z rozmów uczniów wynika że to nie dyrektor był pomysłodawcą. Jego błąd polega na tym, że nie był świadomy jak to może być odebrane, ot że zgodził się wziąć w tym udział. Tylko o to chodzi. A dziennikarka dobrze, że "martwi się o dobro dzieci" chwała jej za to. Ale powiedzcie mi, czy dziennikarz najpierw emituje news czy idzie rozpoznać , porozmawiać z tymi, których news dotyczy? Ona źle zrobiła bo nadała reportażowi kontekst niemoralny, seksualny a takiego nie było.
22 września 2012 godz. 22:46 - obudz sie Polsko
do aneczki
Ten pseudo tekst zawira jedna tezę że w sieci mozna znaleść wile podobnych zdjec i to ma byc usprwaiedliwienie czynu Ksiedza Kozyry. To aneczkaaa jakby ksiadz znalazl zdjecia z sexem oralnym w sieci to znaczy tez by takie zdjęcia mógl zrobić. poza tym tekst jest słabiutki pod katem obiektywizmu, logiki,, stylistykie, spójności i merytorycznym. Poza tym wiekszośc takstu tak naprawdę mozna bardziej odniesc do Ksiedza niz do mediów np cytat "Zdarzyło się coś przełomowego. Bierzemy udział w próbie zatrucia opinii publicznej wirusem pornograficznej interpretacji rzeczywistości. " Popatrz na niektore komentarze ponize - sa na dużo wyzszym poziomie niz ten pseudo artykow w ktorym to probuje sie udowodnic ze to dziennikarka zawinila bo o tym napisala, a pomysl jakby \ksiadz nie robil nic zlego i by o tym napisali bylaby afera. Sam tekst bez czynu ksiedza nie wystarczylby do obdarcia dzieci z niewinnosci. Gdyby nie Ksiadz tego wszystkiego by nie bylo...
22 września 2012 godz. 22:34 - _____
@aneczkaaa
Troche to od dupy strony, Ksiaza tak lubią, ale prawda jest taka: Ojciec dyrektor odarł bezpowrotnie uczniów swojego salezjańskiego gimnazjum z niewinności. Kto komu zadał gwałt?
22 września 2012 godz. 22:31 - po
link
proszę wkleić bez ".com" i wszystko działa
22 września 2012 godz. 22:28 - po
polecam
wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-marzeny-nykiel/36793-medialna-manipulacja-bezpowrotnie-odarla-uczniow-salezjanskiego-gimnazjum-z-niewinnosci-kto-komu-zadal-gwalt.com
22 września 2012 godz. 22:28 - tefefe
Śmietana Księdza czy Dziennikarza?
Może ja żyje w innym świcie. Oglądałem kilka relacji w różnych stacjach TV i czytałem kilka artykułów. Nigdzie jednak nie przeczytałem , że to afera Kościoła, że pedofilia ect. Czytam w wielu komentarzach że to media robią z igły widły, że nie są obiektywne a nawet że manipulują, być może. Ciężko mi to zweryfikować bo nikt nie podaje przykładów tego nieobiektywizmu. Czytam że zdjęcia wyrwane z kontekstu i szukam takiego kontekstu w którym to takie zdjęcia byłyby uzasadnione...nie znajduję...Tak myślę że ile byśmy nie pisali o mediach, obrzucali błotem dziennikarzy tekstami typu, "a ta swoich dzieci nie potrafi wychować, a tamta chce być sławna" nic się nie zmienia w podmiocie sprawy. Można pisać o braku obiektywizmu co niektórych oczywiście - tylko to jest margines tej sprawy a nie istota rzeczy. Z drugiej strony czytam komentarze pełne agresji, a że to pedofil a zabić go...Dobra okazja by wylać swoje pokłady nienawiści tylko co tym zyskacie...Ja nie mam wątpliwości, że to była zabawa i ze nie było w tym złych intencji a po prostu lekkomyślność, którą każdy czasem popełnia. Natomiast sam fakt że tak wiele osób zbulwersowały te zdjęcia powinien być wyznacznikiem tego że coś jest nie tak i to niezależnie od kontekstu, bo powtórzę - nie widzę żadnego kontekstu (nawet zabawy) który to usprawiedliwia. Liczyłem że ta atmosfera wokół tego się uspokoi, że Ksiądz zwyczajnie przeprosi i zapewni że otrzęsiny zostaną zmodyfikowane, bardzo liczyłem że Ksiądz jako osoba dorosła, wykształcona, inteligenta własnie w taki sposób uspokoi/zakończy ta sprawę...bo to jak to się wszystko potoczy było w jego rękach. Jednak on poszedł na wojnę, w jedynej wypowiedzi dla Radia Plus mówił że to media zmanipulowały, wyrwały z kontekstu i to własnie mnie bulwersuje. Może należałoby zacząć szukać błędu u siebie a nie rzucać kamieniem w innych. Bo nawet jeżeli może ma troszkę racji, to on powinien się tak zachowywać żeby nie dać możliwości takiej "manipulacji", żeby jakiekolwiek jego zachowanie, nawet "wyrwane z kontekstu" nie rozsławiało go i nasze miasto w taki sposób. Może, zamiast obrażać się na dziennikarzy i ludzi którym się nie podobają te zdjęcia, to jest dobry moment na dyskusje o granicach o przyzwoitości zachowań...bo tam troszkę mam wrażenie, że niektórzy chcieliby aby ta śmietana z kolan Księdza spłynęła na dziennikarzy...
22 września 2012 godz. 21:58 - absolwentkagimnazjum
Znalazłam!
Polecam artykuł pani Nykiel , jest na stronie wpolityce.pl a także artykuł pana Piotra Zaręby, jest odnośnik zaraz pod artykułem pani Nykiel. Naprawdę w ciekawy sposób przedstawiony.
22 września 2012 godz. 21:55 - aneczkaaa
Ta sprawa otwiera oczy na inny aspekt
Nie widzicie jak media potrafią z igły zrobić widły? Jakim zafałszowanym obrazem mogą nas karmić media światowe, a jak widać nie tylko światowe ale tez lokalne? Okazuje się bowiem że jak wrzucasz zdjęcia do internetu nie jest ważne w jakich okolicznościach zostało zrobione. Wszystko można wyjąć z kontekstu i dorobić całą własną historię.... Naprawdę boję się mediów, boję się... Nie ważne jest dobro człowieka a liczy się sensacja i to tania sensacja.. Nieważne że przy okazji zniszczone imię szkoły, dyrektora , rodziców, nauczycieli, nie! Ważna jest pożywka dla mediów i podwyższone słupki oglądalności... Przykre..
22 września 2012 godz. 21:47 - chob
Dobry głos!
"Głuche na wyjaśnienia dzieci, ich rodziców i nauczycieli media nie biorą zupełnie pod uwagę dobra uczniów. Bezwzględna pogoń za sensacją i chęć przerobienia sprawy na pedofilską aferę Kościoła sprawia, że gimnazjaliści zostali wystawieni na pośmiewisko całego kraju. Bez wątpienia ma to na nich znacznie bardziej destrukcyjny wpływ niż otrzęsinowe zabawy. Co jeśli któreś z dzieci nie wytrzyma napięcia i zrobi sobie krzywdę?" To cytat z artykuły wpolityce.pl
22 września 2012 godz. 21:45 - aneczkaaa
Ważne!
Polecam artykuł pani Marzeny Nykiel na stronie wpolityce.pl! Bardzo dobry komentarz w tej sprawie!
22 września 2012 godz. 21:45 - cxcx
NO TO MOZE NOWE WYZWANIE DLA DZIELNEJ PANI DZIENNIKARKI
no to moze cza zajac sie naprawde powazna sprawa z lokalnego podworka (art. na wyborczej pod jakze wymownym tytulem: Sami swoi na publicznym. 490 tys. zarobił rekordzista czekam na stosowny reportaz w tivi (pewnie sie nie doczekam)
22 września 2012 godz. 21:18 - dfgtl
no pani dziennikarka
z TVL zachowala sie jak ci z mainstreamowych mediow. Mam nadzieje ze nominacja do "hieny roku" murowana
22 września 2012 godz. 20:37 - lancelot
.
Już w Wielkiej Brytanii i w Niemczech o tym wiedzą i piszą w gazetach, wstyd międzynarodowy, nie wiedziałem że Lubin będzie sławny na całą Europe akurat z tego.....
22 września 2012 godz. 20:13 - wyjaśnienie
@gosc_1
Podając źródło zawsze wolno kopiować. Wszelkie prawa zatrzeżone - odnosi sie do praw, ktore można zatrzec czyli w tym wypadku autorskich. Kopiowaniw z tzw przypisem jest w języku potocznym jakby cytowaniem, odniesieniem, wskazaniem, powołaniem się...Takie jest prawo i takie praktyki od zawsze sa na porządku dzinnym. Jeśli masz wątpliwości spróbuj znaleśc przepis albo przykład na poparcie swojej teze...nie znajdziesz. Chodzirz przepisy dot. praw autorskich i pokrewnych czesto są "interpretowalne" w tym wypadku mamy do czynienia z, jak rzadko kiedy z jednoznacznością
22 września 2012 godz. 19:26 - gosc_1
Do Radcy
Na stronie szkoły jest jak byk napisane wszelkie prawa zastrzeżone. Czyli bez zezwolenia nie wolno nigdzie publikować zdjęć pochodzących z tej strony. Jeżeli dziennikarz zobaczył fotografię przez które poczuł się zniesmaczony nie może ich pokazywać na całą Polskę i świat (na zagranicznych portalach są fotki nieprzerobione) lecz powiadomić organa ścigania czyli policję i prokuraturę. Jeśli dziennikarzowi nie odpowiada sposób działania prokuratury jest wyższa instancja czyli prokuratura okręgowa. W tym czasie administrator strony musi być poinformowany aby niezwłocznie usunął rzeczone zdjęcia aby nie zostały wykorzystane przeciwko dzieciakom. Twierdzisz że rozdmuchanie tego na cały świat jest działaniem w interesie dziecka (ups}?
22 września 2012 godz. 16:25 - Elunia
Do MIKE.
Oto co ateizm zrobil z normalnych ludzi.Ich numysly przesiakniete erotyzmem, seksizmem, juz we wszystkim nawet w wesolej zabawie dzieci, ,widziec potrafia tylko wyuzdanie,pedofilstwo i seks. Skojarzenia takich ludzi ,pozbawionych Boga, jest takie,ze juz nawet ojciec nie będzie mógł przytulic własnego dziecka,czy go pocałować publicznie ,bo wyląduje w wiezieniu. Gorzej,ze swoich grzechów nie widza ,a chcą rzucać kamieniami!! A jeszcze gorze, ze to nie ich sprawa wtykać nos w religijne wychowanie dzieci i młodzieży. Wszyscy jednak jestesmy obywatelami Polski,o nalezy nam pomyslec ,jak zmienic los ludzi,biednych, bezdomnych,bo rola rzadu RP, konczy sie przyjmowaniu nowych urzednikow ,( a jest ich juz setki tysiecy)bo przeciez maja duzo rodziny,znajomuych i przyjaciol,a tylko na stanowiskach panstwowych,mozna nic nie robic a zarobic!!!To tyle na temat ujadania ludzi o chorych umyslach.
22 września 2012 godz. 13:09 - Mike
szok
rodzice broniący księdza - oto przykład co religia robi z ludźmi, jak wyprała im umysły - że nawet pedofilstwo w otoczeniu ich dzieci nie spowodowało zapalenia się czerwonego światła w ich mózgownicach
22 września 2012 godz. 11:23 - Radca
Aspekt prawny
Rodzice w sądzie nie mają szans - dziennikarze działali w interesie społecznym i w interesie dzieci a zdjęcia zostały upublicznione, podkreślam upublicznione na stronie szkoły. To nie dziennikarze je upublicznili.
22 września 2012 godz. 10:43 - prwanik
maja prawo
Prawo w Polsce jest jakie jest i mam nadzieję że będzie respektowane, sprawą księdza zajmuje się prokuratura, a jeżeli działania dziennikarek naruszyły dobra osobiste osób nieletnich to również powinny za to odpowiedzieć, powinny przewidzieć jak to wpłynie na dzieci i rodziców, bycie dziennikarzem to przede wszystkim odpowiedzialność, której tu zabrakło, pierwszy news był bez faktów i był tylko opinią dziennikarską, więc ustawił całą sprawę bez jej znajomości i to powinno by poddane sprawdzeniu, osobiście uważam że rodzice mają pełne prawo do obrony swoich dzieci i powinny to zrobić w sądzie.
22 września 2012 godz. 08:53 - dedede
@no ja nie wiem: :) pzdr.
@stick: zapomniałeś o aferze z remontem paderewskiego... Otrzyj pianę z ryjka, bo ci kapie po wąsach.
22 września 2012 godz. 07:55 - stick
precz
z TVN, TVL, portalem Lubin.pl telewizja regionalną TVL nie jest telewizją. TVL jest producentem programów TV działa na zlecenie swojego właściciela czyli UM w Lubinie. Następna Afera TVL to most w Radoszycach, kto sie założy?
22 września 2012 godz. 04:27 - sandi131
Szatkowska naruszyła dobra osobiste.
Dziennikarka Szatkowska naruszyła dobra osobiste - finał tej sprawy zakończy się w sądzie.
22 września 2012 godz. 04:23 - sandi131
Mike - pracowniku KGHM-u nie odzywaj sie.
Idz zliż pianke swemu szygarowi - dostaniesz premię od niego.
22 września 2012 godz. 02:05 - sandi131
Precz z TVN
Precz z TVN ,TVL
22 września 2012 godz. 00:43 - Mike
:D
chyba sie za dużo nawąchałaś kadzideł na tej mszy ...
22 września 2012 godz. 00:34 - anula240569
obrońca
Drodzy forumowicze opamiętajcie się z tymi okropnymi komentarzami,czy chociaż jeden z was był na jednej Mszy Świętej o uzdrowienie i doznał uzdrowienia lub łaski o którą prosił czy widział reakcje osób uczestniczących w tych nabożeństwach widział i słyszał jak ksiądz Marcin prowadzi te nabożeństwa,jakby tak było to by się nie odważył tak zniesławiać kapłana który tak wiele dobra dla nas zrobił .Księże Marcinie modlę się za Ciebie i za twoich wrogów.Szczęść Boże
21 września 2012 godz. 23:37 - prawda
prawda
przeciez tyle afer jest w lubinie, zatrudnianie przestepcow i znajomych prze racyznskiego, wysypisko smieci dla Wroclawia, przeplacanie za ulice i mosty, mostki, brak dofinanasowan z UE na inwestycje, problemy z buda hali (cale szczesscie srodki z ministerstwa uratowaly inwestycje), ustawiane przetargi. Ale lokalni dziennikarz sa zależni od Raczynskiego i Lubin2006, a ze toso=ie zdarzylo w szkole nie podległej Raczynskiemu wkoncu mogli cos, ujawnic, wykazac sie dociekliwościa dziennikarską. ci dziennikarze byli jak bomba z opoźnionym zaplonem, ktora przyszykowal i dopieszczal Raczyński teraz madia nam to wszystko oddały...rozsławiły nas na cały świat
21 września 2012 godz. 23:27 - no ja nie wiem
@dedede
wielka to draka była dla żaka, gdy ksiądz bez śmietany nazajutrz powraca - co takiego sie stało? - pyta żak kapłana, - tak wczuraj lizales że media dały nam bana
21 września 2012 godz. 23:22 - sandi131
Szatkowska - narobiła zadymę na całą Polskę
Co to za ptak który sra we własne gniazdo - czyli Lubin.
21 września 2012 godz. 23:11 - no ja nie wiem
kłody pod nogi
a lizali lizali, a gdy się pokapowali że ktoś robi zdjęcia na sali pianke do golenia skołowali i że to niby tylko tak noski sobie maczali. wnet historia powstała o której cala polska się dowiedziała. mianowicie sprawa prosta to była pewna uczennica sobie tańczyła gdy niespodziewanie się przewróciła. tak też się przypadkiem zdżyło że koło księdza to było, a że on w tym czasie golił kolana dziwczynka na zdjeciu wyszła w piance do golenia upaprana. tewizja lokalna sprawę podchwyciła i niepotrzebnie księdza znieslawiła. wyrwała z kontekstu tą scenkę bo mediom szukanie sensacji zawsze na rękę. O Boże drogi tylko kłody rzucasz księdzu pod nogi...
21 września 2012 godz. 23:04 - Mike
;
cytat : ,selezjan wychowuje bardzo mądrą i wrażliwą młodzież ,, Mądrym człowiekiem nie może być ktoś o ograniczonym umyśle, a ograniczony umysł ma każdy katol,muzułmaniec, żyd i inne nawiedzone religie. Religia jest dla nieudaczników, którzy powierzają swój los w ręce boga bo sami nie potrafią wziąć odpowiedzialności za własne życie. Dlaczego jestem bezdomny ? ,, bo bóg tak chciał,, i koniec tematu ha ! opamiętajcie się , jeszcze ta religia w szkołach i przedszkolach co już jest niezłym przegięciem, najgorsze jest to że nikt z tym porządku nie robi. A ci wielcy przeciwnicy kościoła którzy tam wojują na forum potulnie posyłają dziecko na religie haha . Porażka
21 września 2012 godz. 22:46 - dedede
A to było tak...
To było tak: kolana lizał żak, Potem była zmiana i żak lizał kolana, Potem znowu zmiana, I pewnie tak aż do rana, Gdyby nie rzecz niesłychana, Bo w nocy skończyła się śmietana...
21 września 2012 godz. 22:41 - sandi131
BICIE PIANY - TVN szuka taniej sensacji.
TVN szuka taniej sensacji - najpierw Olci i Karola sex przd kamerką internetowa teraz zdjecia z imprezy degustacja bitej smietanki - to wszystko szukanie tanich widzów przez TVN.
21 września 2012 godz. 22:08 - sizar
do skarabeusz
ale ty glupi jestes ...w dupi..e mam tuska i innych pisze co mi sie podoba i kiedy .... ty nie pisz tylko idz do niego zrob mu laske to moze ci poda heheheheh ...a w pudelku bylem i fajnie tam jest :) wiec jakos sie nie przestraszylem.......
21 września 2012 godz. 21:36 - Skarabeusz
Skarabeusz
A ty Sizar i mujenogi myslisz że ja nie wiem że ty jesteś tefefe/ekonomista i jeśteś masonką od Tusca. Sidzisz tu cały dzień i piszesz co w centrali PO każa a ju tu jestem tylko na chwilę jestem. Napisze jutro do administratora a twoje IP i za to podległośc Tuscowi i Raczyńskiemu pujdziesz do pudełka
21 września 2012 godz. 20:40 - szyszka76
kto jest bez winy ........
Czytając te wszystkie komentarze zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści. Dziś to jest ksiądz, jutro bliska Ci osoba. Taka sytuacja może dotyczyć każdego z nas. Nieprzemyślana decyzja i potem czkawka na całe życie. Osobiście uważam, że sytuacja została sprytnie wykorzystana przez ludzi o złych intencjach, próbujących osiągnąć rozgłos w zaściankowej telewizji, której i tak nikt nie ogląda. Współczuję księdzu i dzieciakom, bo za nimi "smród" będzie się ciągnął długo, a dziś ..........chmmm no cóż portale wrzuciły nowe newsy. Kolejna pożywka dla prostaków. Komentujcie do woli, macie anonimowe pole do popisu.
21 września 2012 godz. 20:09 - kolejarz pl cb
afera ksiedza
nasze miasto potej aferze jest na pierwszych stronach gazet na wyspach brytyjskich takich jak THE SUN, THE DAILY MAIL I THE TELEGRAPH malo tego rownierz w calej anglii w telewizjach.no to jestesmy slawni po tych lizaniach.hahahahahahahahah
21 września 2012 godz. 19:57 - drt
szkoła
a może by tak kuratorium zbadał co się dzieje w szkole na ul. Kościuszki. Tam, to dopiero jest jazda. Ksiądz egzorcysta w porównaniu np. do ekscesów znienawidzonej w lubinie pani E. T to pikuś. Zapytajcie uczniów.
21 września 2012 godz. 19:39 - aaaaaaaa
wstyd
Przestańcie już pisać te prymitywne komentarze , bo nie świadczą one ani o waszej mądrości , ani o iinteligencji . Zostawcie sprawę do wyjaśnienia prokuraturze i kuratorium . Salezjan wychowuje bardzo mądrą i wrażliwą młodzież , czego nie można powiedzieć o tych . którzy piszą te komentarze .Nie obrażajcie młodzieży i ich rodziców .
21 września 2012 godz. 18:18 - Klecha
Ale jaja ! Faktycznie sprawa wylądowała nawet w brytyjskim The Sun haha
Noooo to salezjan teraz sławny jak nie wiem co. Dziewczęta i chłopcy z salezjana, lubią lizać księdzu kolana ;)
21 września 2012 godz. 18:07 - ramms
do gdddsd
fajny nick ;) taki nowatorski...jak Twoja radosna twórczość, a może nie jest tutaj brukowatość brukowaca...ALE FAKT ŻE DZIECIAKI KLĘCZĄ PRZED DUCHOWNYM I LIŻĄ MU COŚ Z KOLAN...i mam gdzieś czy się na to godzą, ich rodzice się z tego cieszą itd.
21 września 2012 godz. 17:47 - gdddsd
Wstyd po TVL
Ktoś z TVL ODRA chciał się wybić i mu się udało. Też mi sensacja. Tylko trudno nazwać ich "dziennikarzami"-BRUKOWIEC.Czy TVL jest taka czysta???Szkoda oglądać dziadów
21 września 2012 godz. 17:39 - asefasasdasdasd
dfsdf
Co sie dzieje z facetem ktory od dlugieeeego czasu nie mial seksu? Co sie dzieje z jego umyslem? Zwlaszcza latem. Prosze o konkretne dojrzale odpowiedzi.
21 września 2012 godz. 17:34 - ramms
GRATULUJĘ
hmmm, za chwilę trzeba będzie zapłacić "bohaterowi", za "sławienie" nazwy LUBIN ;) Daily Mail, New York Daily News, Telegraph już o "nas" piszą...ale jakoś tak negatywnie, why? ;) a na poważnie: jakoś nikomu się to nie podoba oprócz "bohatera" , rodziców i zindoktrynowanych ;)...do rodziców - zbierzcie się wszyscy razem na sali gimnastycznej, zwołajcie media od TVN poprzez TVP po BBC i do kamery powiedzcie całemu światu, że nie widzicie nic zdrożnego w tym że Wasze dzieci zlizują z kolan księdza "coś białego" (bo nie wiem już co to było)
21 września 2012 godz. 17:13 - sizar
kurde!!!!!!!!
Lubin taki juz znany.... a mowicie ze w lubinie nic sie nie dzieje hahahahahah wstyd byc mieszkancem LUBINA i obywatelem polski !!!!!!!!!! ( mnie to juz nie dotyczy mam inne obywatelstwo )....................
21 września 2012 godz. 17:04 - myjenogi
skandal
No księżulku gratulacje jesteś już znany na całym świecie. Dlaczego go jeszcze kuratorium nie zawiesiło ?
21 września 2012 godz. 16:35 - Do Mike
Obie pozycje to brukowce
jak polski Fakt więc aż tak bym się nie przejmował, chyba że napiszą Daily Telegraph, New York Times, Daily Miror albo Le Figaro..
21 września 2012 godz. 16:32 - grand protestant
wstyd
Media brytyjskie i amerykańskie szeroko komentują zboczone praktyki łojca dyrechtóra Gimnazjum Salezjańskiego.Dziennikarze dziwią się,że polski wymiar sprawiedliwości(prokuratura)nie podjęła natychmiastowego śledztwa w sprawie pornograficznego spektaklu w którym uczestniczyli obok pomysłowego Dobromila(księżulka dobrodzieja)także rodzice uczniów.Wstyd,siara,hańba i tyle!! Do pierdla z czarnuchem, a rodziców oskarżyć o współudział w orgii!!Bo jak nazwać inaczej ten żenujący pornograficzny spektakl?!
21 września 2012 godz. 16:27 - Mike
...
słyszeliście, że o sprawie piszą brytyjskie gazety ? i to nie byle jakie bo daily mail i the sun ! hahaha ale wstyd
21 września 2012 godz. 16:27 - Mike
...
słyszeliście, że o sprawie piszą brytyjskie gazety ? i to nie byle jakie bo daily mail i the sun ! hahaha ale wstyd
21 września 2012 godz. 16:05 - Ekonomista
Ksiądz był wyznawcą sekty
rydzykowej to u nich normalne pedofilia i dewiacje a Raczyński przyzwala w Lubinie na łamanie prawa jak pozowolił swojemu kumplowi Pudełko, nie to co Tusk i PO oni są nieskazitelni... Wszyscy mają coś na sumieniu tylko nie PO...
21 września 2012 godz. 14:24 - 
do "Trochę w cieniu tej afery"
Tak ma Pan racje, i także odebrać prawo wykonywania zawodu wszystkim nauczycielom, którzy uczestniczyli w otrzesinach, a potem niech zajmie się Pan przekazywaniem opieki nad dziećmi do rodzin zastepczych za 900,00 od sztuki i będzie świetnie. Cała ta dyskusja to skandal - wypowiadaja się osoby postronne, ktorych ta sprawa nie dotyczy - nie znaja faktów - ale jak to w naszym kraju - mają na wszystko receptę. Najlepiej bedzie jak kazdy wyjmie belkę z własnego oka a nie szuka drzezgi u innych. Mam nadzieje, że rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne znajdzie siłę aby uporać się z tą bezsensowną "aferą" A tak na marginesie - wystarczy popatrzeć na zdjecia Pani Katarzyny Szatkowska czy to jest twarz życzliwej, troskliwej osoby ??????
21 września 2012 godz. 13:19 - Ekonomista
Brytyjskie media opisały sprawę
The Sun i Daily Mail opisały sprawę na swoich stronach internetowych. Po wejściu na ich strony trzeba wpisać Lubin w wyszukiwarkach.
21 września 2012 godz. 12:48 - loop
widocznie
prof. Wojciech Burszta nie jest prymusem z geografii własnego państwa. Dość słabo jak na profesora.
21 września 2012 godz. 08:16 - wasz znienawidzony asd
YES YES YES!
"W rozmowach o wydarzeniu z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie mierzymy cudze pole własną miarą. A tak wygląda polska prowincja - tam księdza będzie broniło się do końca - mówi w rozmowie z TOK FM prof. Wojciech Burszta" - w końcu ktoś nazwał rzecz po imieniu - PROWINCJA :D
21 września 2012 godz. 08:13 - górnik zg
Trochę w cieniu tej afery
Pozostaje postawa rodziców , dzieci, które w tym uczestniczyły. Mam nadzieje,że sprawą rodziców zajmie się sąd rodzinny. Rodzic który nie widzi nic złego w poniżaniu swojego dziecka,nie powinien posiadac pełnie władz rodzicielskich. Odpowiednie instytucje powinny się zająć sprawą ograniczenia władzy rodzicielskiej. Jak mozna pozwalać na takie traktowanie swojego dziecka, do tego uparcie bronić głównego sprawcę ??
20 września 2012 godz. 22:05 - katolik
katolik
Do sticka i mu podobnych. ALez oczywiscie ze wszyscy z nas sa grzesznikami. Jestesmy zli i niedobrzy. Prymitywni i ograniczeni. Grzeszymy i bluznimy. ALE MY JESTESMY ZWYKLYMI LUDZMI. A nie powazna wydawaloby sie osoba na stanowisku. Proste.
20 września 2012 godz. 21:50 - stick
hahah
ile tu świętych się wypowiada i ocenia..hoho jesteście święci jak ten portal. Fajnie jest pokazywać na kogoś, ale robi to ktoś tylko po to, żeby uwagę odwrócić od siebie. Miłej nocy świętoszki:)
20 września 2012 godz. 21:40 - Mike
.
jacy to ludzie potrafią być naiwni. Nie wyobrażam sobie żeby np. mój dziekan zrobił nam otrzęsiny i kazał sobie lizać kolana, no sorki normalne to to nie jest. Chyba bym zabrała papiery z takiej szkoły
20 września 2012 godz. 21:15 - katolik
katolik
Droga aniu76. NIe wiem czy 76 to IQ czy wiek a moze rocznik??? To samo mozna powiedziec o w/w bohaterze ktory powinien ZWLASZCZA JAKO KSIADZ swiecic przykladem. Zwlaszcza kiedy wiadomo ile sex afer zwiazanych jest z kosciolem. Wiec daj sobie na wstrzymanie gdyz to wlasnie on jako osoba DOROSLA lub duchowna powinien sie 10000 razy zastanowic przed posmarowaniem sobie kolan SMIETANA ktora doskonale widac w tle na jedym ze zdjec. WIerze w Boga i jestem katolikiem ale rzygac mi sie chce na mysl ze moja corka albo syn w takim mlodym wieku mialoby sie czolgac przed jakims mezczyzna i lizac mu kolana itp. Pozycja poddancza i upokazajaca. Do tego dwuznaczna i wyraznie kojarzaca sie z jednym. Daj spokoj. Wiesz doskonale.
20 września 2012 godz. 21:04 - DwD
nie ważne że to ksiądz....
Prawda jest taka iż jako dyrektor powinien reprezentować określony poziom przyjęty za normę dla stanowiska jakie zajmuje, niestety ksiądz chciał być inny, bliżej uczniów, ale nie tędy droga. Zresztą Jana Bosko ma szczęście do afer, wspomniany ks Matkowski, pożyczki bez pokrycia na kościół, ehhh.
20 września 2012 godz. 20:57 - ania76
WIELKIE HALLO !!!
DROGA MAMUSIU I DROGI TATUSIU , dlaczego widzicie te zabawy w środowisku szkolnym pod takim kątem , ale czemu nieprzyjrzysz się co robi twoje dziecko poza godzinami i terenem szkoły ,jak się zachowuje ,zwłaszcza jakie ekscesy wyprawiają na prywatkach ,podwórkach. Pamiętaj RODZICU ,zanim zajmiesz się taką sprawą to przypilnuj i wychowaj należycie swoje dziecko, sprawdź co robi poza lekcjami ,razem z rówieśnikami ,jakie ma ono zachowanie i zamiłowanie . Bo większości z was naprawde niewie i niezna własnego dziecka , gdyż ,to my jestesmy odpowiedzialni za jego wychowanie i charakter, a nie z rzucać winy na szkołę . Wstydź się za swoje wychowanie wobec własnego dziecka , a nieszukaj winy u innych ,przykrywając własne błędy rodzicielskie.
20 września 2012 godz. 20:47 - _____
cos niesamowitego
straty mralne? może podziekujcie Ksiedzu za to
20 września 2012 godz. 20:29 - asiek
cos takiego
szok dziwia sie ze do koscioła przestaja chodzc zamiast przykładem swiecic to co on wyprawia nie przystoi ksiedzu szok
20 września 2012 godz. 20:13 - PRAWDA
w obronie godności
Ja mam nadzieję, że rodzice uczniów Gimnazjum Salezjańskiego wystąpią do pań "dziennikarek" z pozwem zbiorowym o zadośćuczynienie za straty moralne spowodowane nieodpowiedzialnym rozdmuchaniem całej sprawy. Jak widać z wypowiedzi młodzieży godność odbiera im się teraz - poprzez manipulację i nadinterpretowanie wydarzeń. W sprawie wypowiadają się na razie wszyscy z zewnątrz, wymądrzając się i manipulując faktami bez konfrontacji z dziećmi i nauczycielami. Nie wydaje mi się aby ktokolwiek chciał poznać prawdę i ją przyjąć - ważniejsze jest nakręcanie i tania sensacja. Nikt nie liczy się z dobrem dzieci. !
20 września 2012 godz. 18:49 - Skarabeusz
Już spokojnie
choć raz jestem zadowolony, że ministra od PO zrobiła coś dobrego- w tym wypadku Szumilas zobligowała podległe sobie organy administracji zespolonej w postaci kuratorium oświaty do interwencji w szkole...Dziękuje pani ministro!
20 września 2012 godz. 18:44 - Klecha
@DSE - A salezjan jest czysty ? O Matkowskim zapomniałeś ?
Cała ta szkoła jest siebie warta. Hipokryzja i obłuda. Teraz jeszcze te zdjęcia doszły. Stają w obronie lizania kolan księdzu. Gratuluje
20 września 2012 godz. 18:41 - extazy
Do Jans
I ksieza chodza pijani, chodza po burdelach (nawet dosc czesto ,zwykle za Twoje pieniazki z tacy i za moje podatki), biora udzial w orgiach, sikaja po krzakach itp. Nie roznia sie NICZYM od przecietnego obywatela oprocz tego ze uwazaja sie za swietych a tacy ludzie jak TY ich w tym utwierdzaja i caluja raczki. Ten Ksiadz zawinil ewidentnie przekroczeniem pewnych granic. I gdyby to byl zwykly swiecki nauczyciel juz by byla masakra...juz by mial zarzuty. gdyby to byl Pan Zlota raczka szkolna -juz by byl w areszcie. ale nikomu z tych doroslych ludzi nie przyszlo do glowy zeby kazac sie calowac po kolnacah...ksiedzu przyszlo i animatorom koscielnym. gdzie Wy ludzie glowy macie? w sredniowieczu tkwicie?
20 września 2012 godz. 18:41 - wasz znienawidzony asd
radzę poczytać rodzicom którzy chcą tam posłać dzieci
gimnazjum-lubin. salezjanie. pl/dokumenty/ - to istne wodogłowie, z łacińskiego "Moherius pospolitus". Czy ludzie zapisując swoje dzieci nie widzą co po podpisują? Przecież każde dziecko które kończy tam naukę jest nie zdolne do życia we współczesnym świecie. W jak WODOGŁOWIE
20 września 2012 godz. 17:24 - DSE
Ale cyrk
Ktoś z TVL ODRA chciał się wybić i mu się udało. Też mi sensacja. Tylko trudno nazwać ich "dziennikarzami"-BRUKOWIEC.Czy TVL jest taka czysta???Szkoda oglądać dziadów
20 września 2012 godz. 17:11 - sizar
PRZEPRASZAM
zrobi to za mnie KAPITAN BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 września 2012 godz. 17:09 - sizar
polonistka ( wierzaca)
jesli nic mu nie zrobia to sam go odstrzele w czynie spolecznym!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 września 2012 godz. 17:09 - sizar
polonistka ( wierzaca)
jesli nic mu nie zrobia to sam go odstrzele w czynie spolecznym!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 września 2012 godz. 16:36 - polonistka (wierząca)
Otrzęsiny
Jestem nauczycielką w szkole świeckiej ( na szczęście). Gdyby mój dyrektor (albo inny nauczyciel) był pomysłodawcą takiej "zabawy", a jeszcze, nie daj Boże, wystąpiłby w takiej roli jak ojciec-dyrektor z Lubina,już w tej szkole nie pracowałby. W środowisku byłby skończony.Oceny i komentarze w mediach byłyby jednoznaczne. Do oceny księdza dyrektora przyjmuje się,niestety, inne kryteria. I... włos mu z głowy nie spadnie!!!
20 września 2012 godz. 16:21 - huterkonda
gyhuhyja
Gdyby chodzilo o nauczyciela ze zwyklej szkoly to juz dawno: zostalby zawieszony, zwolniony, sponiewierany, z 1252 zarzutami. A ze jest to duchowny to cisza . Takie czasy.
20 września 2012 godz. 15:27 - ANKA
do jans
chyba coś przeoczyłeś mój drogi- dziennikarz tak samo jak rolnik i wielu innych nie przysięgało tak jak KSIĄDZ życia w czystości i z dala od pokus!!! a co do zapewnień - to zastanów się nad swymi teoriami,bo wygląda na to że też brałeś udział w tych imprezach :-)
20 września 2012 godz. 14:47 - Ekonomista
Dyrektor byłw pracy
Paragraf 8 pkt 1b statutu szkoły: "Podczas zajęć poza terenem szkoły pełną odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo uczniów ponosi nauczyciel prowadzący zajęcia, a podczas wycieczek szkolnych - kierownik wycieczki wraz z opiekunami zgodnie z odrębnymi przepisami." A zatem: dyrektor szkoły prawdopodobnie był w pracy. Swoją drogą, jeszcze rozumiem, że można dyskutować o tym, czy dyrektor zachował się niestosownie czy nie, oraz czy zdeptano godność dzieci w trakcie otrzęsin czy nie. Ale żeby sprowadzać sprawę do personaliów dziennikarzy?
20 września 2012 godz. 14:23 - jans
do anki
droga koleżanko, Ksiądz też był po pracy, pracuje do 15.00, więc to jego prywatna sprawa, a co się tyczy pani z telewizji to też osoba publiczna więc powinna świecić przykładem, a zapewniam że daleko jej do tego
20 września 2012 godz. 14:21 - przodowy
Raus
Wyprowadzić selezjanów z Lubina !! tak jak cystersów z Lubiąża !
20 września 2012 godz. 14:12 - ANKA
do jans
ty się od pani z tv odp......, pilnuj swojej prywatności ,to co ktoś robi po pracy to jego prywatna sprawa!!!! co mają twoje wypociny do tego co robią księża z dziećmi? ciekawe jak byś śpiewał gdyby twoja córka lizała księżulkowi kolana?
20 września 2012 godz. 14:07 - Ekonomista
Zrozumcie, czym zajmuje się prokuratura
Argumenty o decydującej roli prokuratury są nietrafione - naruszenie prawa karnego to jedno, a sprzeniewierzenie się powinnościom pedagoga, naruszenie praw dziecka to drugie. Moim zdaniem nie naruszono prawa karnego, natomiast naruszono, zdeptano godność dzieci w trakcie otrzęsin. A dyrektor, który brał w tym czynny udział powinien zostać odwołany. Obawiam się, że gdy prokuratura nie stwierdzi naruszenia prawa, tacy forumowicze jak ci poniżej będą twierdzić, że nic się nie stało, co będzie świadczyć, poza brakiem wrażliwości, o niezrozumieniu roli prokuratury. Smutne jest to, że godności dzieci nie bronią członkowie wspólnoty, ale musi to robić Ruch Palikota... PS Dziennikarze wykonali świetną robotę
20 września 2012 godz. 14:06 - Józzef
do po po
ty obłudniku ! zamiataczu pod dywan! wstyd ! pracownicy telewizji Odra - nie lękajcie się!!
20 września 2012 godz. 14:02 - Józzef
purysta
kocenie ?? co za obrzydliwe słowo ! i to w katolickiej szkole
20 września 2012 godz. 13:50 - potwierdzam
po
brak myślenia rozpoczęło nagonkę na dzieci .....a trzeba było chwilę podumać i wymyślić że chodzi o dzieci a nie o sławę na 5 min ( Majko, Kasiu) - już minęło 5 minut , a wasze dzieci ciągle rosną... trzeba było zacząć od prokuratury.....ale co newsa by nie było ?
20 września 2012 godz. 13:40 - po
po
na reszcie prokuratura zbada sprawę a nie dziennikarzyny które nie wiedzą co robią ich dzieci ale wypowiadają się na temat innych rodziców .......tak należało zrobić na samym poczatku ale wtedy trzeba by było głowę mieć do myślenia...a zarówno u p.Katarzyny i p. Majki to nie jest najmocniejsza strona
20 września 2012 godz. 13:34 - .
PAPARUCH
jak dla mnie powini powiesic paparucha
20 września 2012 godz. 13:32 - jans
sądzenie
wy wszyscy oburzeni, wy którzy jesteście kryształem życia, a ile to razy zataczaliście się piani i sikali po krzakach-to jest dobry przykład dla dzieci, a ile razy chodziliście po burdelach-to jest dobry przykład dla dzieci, a ile razy itd itd itd. a pani z telewizji niech pokaże swoje zdjęcia z imprez integracji tv odra nie jedna żona czy mąż wziął by rozwód. nie sądźcie to nie będziecie sądzeni. więc troszkę przyzwoitości wy oburzeni bo nie jesteście nawet w 1% dobrzy jak Ksiądz
20 września 2012 godz. 13:30 - mnich
To naprawdę działa...sprawdzałem
wysmarowałem sobie kolana bitą śmietaną i żona z ochotą zlizywała. Satysfakcja gwarantowana, lepiej niż po mleku z gipsem. Patrząc obiektywnie, świetne przygotwanie dla przyszłych mężatek.
20 września 2012 godz. 13:18 - Joseph R.
Do obserwator
To ja przystawię ci nóż do gardła i też stwierdzę, że to tylko zabawa i nie chciałem nawiązywać do czegokolwiek...
20 września 2012 godz. 13:16 - ekonomista/tefefe
To wszystko wina
Raczyńskiego i Pudełko i kultu rydzykowo-kaczorowego mówię ja partyjny sługa PO na forum Lubin.pl tefefe... Dziękuję za uwagę...
20 września 2012 godz. 13:16 - obserwator01
Do Joseph'a R
Jeśli jedno płaskie zdjęcie, w kontekście całego wydarzenia o którym nie masz pojecia, jest dla ciebie wiarygodnym symptomem do oceny, to ci "gratuluje" obiektywizmu i współczuję wszystkim, których oceniłeś i jeszcze w życiu ocenisz.
20 września 2012 godz. 13:08 - Joseph R.
Do obserwatora
ja nie wiem gdzie tyt tutaj dopatrujesz się jakichkolwiek przejawów nadinterpretacji, konfabulacji dziennikarskiej czy przekłamań? Zdjęcia zaprezentowane całej Polsce pokazują jasno, że doszło do czegoś co nie powinno mieć miejsca nawet w ramach tzw. zabawy. Bo czyż klęczenie- czyli pozycja poddańcza, służalcza przed dorosłym facetem w dodatku klerykiem i zlizywanie czegoś co od razu budzi pewne skojarzenia jest normalne i akceptowalne? I to jeszcze w takim wieku? Moim zdaniem i zdaniem większości normalnych nie... A dziennikarce podziękować za dziennikarską wnikliwość, oby byli tak dzielni w ujawnianiu przekrętów polityków samorządowych i krajowych...
20 września 2012 godz. 13:04 - Ekonomista
Do Ines
Gdyby chodziło o dyrektora dowolnej szkoły świeckiej, prezydent czy burmistrz natychmiast, podkreślam natychmiast poinformowałby o swoich działaniach opinię publiczną - że zażądał wyjaśnień, albo że zawiesił dyrektora do czasu wyjaśnienia sprawy etc. Tu - cisza... Tego typu otrzęsiny na koloniach itp. też zasługują na potępienie, ale to nieco inna sprawa. Z dyrektorem szkoły współpracuje się przez lata, on wychowuje przez lata, daje przykład...
20 września 2012 godz. 13:02 - kleryk
Ines
Też pozdrawiam i szczęść Boże jak mąż nie może! Pardon-to nie do ciebie tylko się tak jakoś zrymowało- co by się księdzu mężatek nie chciało,choć by miały piękne ciało -bo przecież Bogu się przysięgało.
20 września 2012 godz. 12:58 - Joseph Ratzinger
And
This is the most shocking news connected with a Catholic School in a whole Christian Church history...
20 września 2012 godz. 12:56 - Ines
do- kleryk
nie wiem co Ty miałeś na koceniu- nie wnikam i pozdrawiam
20 września 2012 godz. 12:56 - obserwator01
Pani redaktor z tv odra
Pani redaktor Katarzyna Szatkowska powinna pożegnac sie ze swoja profesją, ponieważ zapada powoli na typową dziennikarska chorobę - nie będąc na miejscu, nie przeprowadzając rzetelnego wywiadu, na podstawie kilku fotek, dopowiedziała i znadinterpretowała wydarzenie otrzęsin - ta choroba dziennikarska to nadmierna patologiczna konfabulacja. Dziś dopowiedziała historię zdjęcia księdza, jutro zrobi to z innym zdjeciem, na którym bedziesz TY lub ktoś TOBIE bliski szanowny forumowiczu! Ta Pani jest już niebezpieczna, bo zatraciła poczucie rzetelności i odpowiedzialności wykonywanego zawodu. To właśnie to działanie Pani Szatkowskiej powinna zbadać specjalna komisja lub kurator, zweryfikować jej wiarygodność oraz osobistą umiejętność oceny ile krzywdy i zła wyrządziła wielu ludziom, gdzie w zamian nikt nie zyskał nic... może jedynie TV Odra odrobinę śmieciowego rozgłosu. Pani redaktor Katarzynie Szatkowskiej za "przewodnictwo moralne" w naszym regionie już zdecydowanie podziękujemy!
20 września 2012 godz. 12:52 - Benedykt XVI
salezjan
Das is grose scandale in Luben gimansium scheise !!!!!
20 września 2012 godz. 12:48 - kleryk
Ines
To nie kocenie tylko dupcenie.
20 września 2012 godz. 12:46 - Tomek_lu
Anula
Polecam pobyt w Lubiążu.
20 września 2012 godz. 12:46 - Ines
w obronie
Ide o zakład , że gdyby chodziło o zwykłego nauczyciela nie wywiązałaby się taka afera. w wielu miejscach w szkołach czy na koloniach dochodziło do kocenia były takie lub inne formy i jakoś nikt nie zgłaszał , że to uwłacza godności wychowanków. Jest ksiądz, jest afera.... Takie czasy :/
20 września 2012 godz. 12:37 - myjenogi
skandal
Chodziłem do szkoły o chyba najgorszej reputacji i najniższym poziomie nauczania w Lubinie a mianowicie to Technikum Górniczego. Tam nie było żadnego obrzędu kocenia, przed żadnym z nauczycieli nie musiałem klękać i lizać mu kolan. Co to za jakieś chore zabawy w tym jakże elitarnym gimnazjum salezjańskim?
20 września 2012 godz. 12:35 - kleryk
anula240569
Szczęść Boże siostro!Masz rację,nasz ukochany ksiądz Marcin to człowiek skromny który z seksem nie ma nic wspólnego-to widać i czuć.Na zdjęciu jego członek spoczywa w spokoju w spodniach.
20 września 2012 godz. 12:28 - marys10
smutne milczenie
Ekonomista popieram twoje zdanie
20 września 2012 godz. 12:24 - anula240569
obrona Księdza
Szczęść Boże Księżę Marcinie jestem z Księdzem całym sercem proszę się nie załamywać przecież naszego Pana Jezusa też niesłusznie skazali no cóż nadeszły takie ciężkie czasy trzeba się modlić o zmianę serc dla niektórych a na sam koniec kto jest niewinny niech sam pierwszy rzuci kamieniem .Pozdrawiam wszystkich naszych kochanych salezjanów.Z Panem Bogiem nowoczesny moherek Anna
20 września 2012 godz. 12:23 - kleryk
Ekonomista
Reakcji nie będzie, ponieważ dzieci urzędników właśnie zdobywają szlify moralne w tej szkole życia jaką jest "Salezjan".
20 września 2012 godz. 12:19 - Ekonomista
Smutne milczenie
Jestem zbudowany reakcją instytucji państwa, do której pewnie by nie doszło, gdyby nie media. Urzędnicy nie chowają - jak na razie, zobaczymy co będzie dalej - głowy w piasek i nie udają, że nic się nie stało. Właściwie jedyną widoczną grupą dorosłych, która nie rozumie, że podczas otrzęsin brutalnie podeptano godność dzieci, są ich rodzice. Widoczni są też absolwenci tej szkoły. Być może kiedy dotrze do nich skala oburzenia, jakie wywołało całe zdarzenie, zrozumieją. Smutne jest natomiast milczenie ważnych osób w Lubinie - samorządowców, dyrektorów innych szkół, nauczycieli.
20 września 2012 godz. 12:11 - kleryk
zamknąć
Zamknąć szkołę natychmiast!
20 września 2012 godz. 12:06 - agatw
spektakl
Jeżeli to jest taka fajne zabawa to niech wyjdą na rynek i przy szerszej publiczności zaprezentują lizanie pianki z kolan ,pewnie będzie równie ciekawe jak skok przez skórę tylko że przy skoku rodzice są dumni a tu to chyba nie ma czum się chwalić.
20 września 2012 godz. 12:00 - marys10
badają
Ja czekam kto doniesie do prokuratora że redaktorka TV ODRA kłamała mówiąc o lizaniu śmietany z kolan. Oświadczam że nie popieram takiej formy otrzęsin ale dla dodania dramatu dodano śmietanę i lizanie
20 września 2012 godz. 11:34 - Xris
TAAAAAAAAAA
Czy ktoś wie co słychać u Pani Waśniewskiej
20 września 2012 godz. 11:28 - stick
Tropicele afer
a dlaczego nie piszecie o aferze sm.rod.owej i dzisiejszej piki.ecie pod urzędem miasta o 15
20 września 2012 godz. 11:21 - sdpk
tred
kacperku. Nie wiem czy masz dziecko czy nie, ale uwierz mi. Nie skakalbys z radosci gdyby twoj syn albo corka lizaly kolana doroslego faceta.
20 września 2012 godz. 11:09 - Kacper445
parodia
Nie jestem fanem Kościoła katolickiego i jego przedstawicieli, ale to co się dzieje w sprawie salezjana jest lekko niezdrowe. Różnej maści psychologowie i seksulogowie wszędzie widzą tzw. inne czynności seksualne. Zastanawiam się, czy niedługo nie dojdzie do tego, że jak rodzic ucałuje własne dzieco, to nie zrobią z niego pedofila. To państwo jest coraz bardziej chore. Prokuratorzy niech się zajmą osobami, które pozbawiły życia swoich dzieci, bo osób tych jest coraz więcej.
20 września 2012 godz. 11:01 - tefefefe
To wszystko wina
ojca dyrektora, PiS-u i Roberta Raczyńskiego... Małe pisiorki uwierzyły w dobre chęci księżulka... Sprawdźcie czy w gimnazjum nie było kultu wielkiego Jara i Roberta... Dzięki ci TVN-ie najbardziej wiarygodna i uczciwa telewizjo za wykrycie tych pisowskich ekscesów..

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących