Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Poniedziałek, 2 maja 2016r.
Imieniny:  Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola
 
A A A
30 sierpnia 2012 godz. 07:13

Czeskie safari

Z Ośrodka Kultury w Chobieni wyruszyła wycieczka do ZOO Safari w Dvur Kralowe w Czechach. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ grupa uczestników liczyła aż 85 osób, w różnym wieku.

W ZOO Safari jest wiele ciekawych ekspozycji. W pawilonach są lwy, tygrysy, flamingi, okapie, surykatki, słonie, świat wodny i wiele innych atrakcji, których nie sposób wymienić. Trzeba to po prostu zobaczyć. W budynkach z terrariami są nawet realistyczne dinozaury.

Jednak magnesem, który przyciąga tak wielu zwiedzających, jest afrykańskie ZOO Safari, gdzie można oglądać zwierzęta w warunkach zbliżonych do naturalnych. Wycieczka nasza przemieszczała się bardzo wolno autokarami między stadami różnych zwierząt, przy czym pierwszeństwo na drodze mają czworonogi, które nas polubiły i bardzo często zachodziły nam drogę, pozując do zdjęć, a my czuliśmy się jak na naturalnej afrykańskiej sawannie, gdzie można było stanąć twarzą w twarz z wielbłądami, zebrami, nosorożcami i innymi interesującymi zwierzętami.

Trochę zmęczeni, ale pełni przeżyć i wrażeń, wracaliśmy do swoich domów, a dzieci prześcigały się w swoich opowiadaniach co widziały, i jak potrafią naśladować niektóre ze zwierząt, przy czym nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy.

Autor: Irena Żyła, młodszy instruktor CHOK
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Maluchy świętują Dzień Flagi


Aby wzbudzić zainteresowanie dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwinąć w nich poczuci...
Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (0)
Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących