Sklep gastronomiczny
Oficjalny portal miasta Lubina
Dziś  °C
Jutro  °C
 
      Wtorek, 31 maja 2016r.
Imieniny:  Aniela, Petronelia, Kamila, Feliks
 
A A A
27 kwietnia 2012 godz. 10:44

Miłek przejmuje Chróstnik

Najpierw nabył ruiny pałacu, które prawdopodobnie mają się zmienić w centrum biznesowe z zapleczem hotelowym, a teraz budynek po zespole szkół – jak informują pracownicy lubińskiego starostwa biznesmen Dariusz Miłek kupił właśnie kolejną nieruchomość w Chróstniku.

Za nieruchomość w Chróstniku Dariusz Miłek zapłaci powiatowi prawie 4,4 mln zł. Akt notarialny ma być podpisany 15 maja. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zniszczone budynki po szkole szpeciły teren, dlatego biznesmen postanowił szkołę wykupić. Potem prawdopodobnie budynki zostaną zrównane z ziemią, a plac wykorzystany na poszerzenie parku wokół pałacu.

Na razie w szkolnym internacie mieszkają budowlańcy, którzy remontują wspomniany pałac. Prace mają jednak potrwać jeszcze około trzech lat.

O oficjalny komentarz biznesmena poprosiliśmy w sekretariacie firmy NG2. Jak nas zapewniono, odpowiedź otrzymamy w ciągu najbliższych dni.

Oprócz terenów w Chróstniku powiat sprzedał jeszcze jedną nieruchomość, na którą od dawna szukano nowego nabywcy. Pod młotek, za ponad 760 tys. zł, poszedł też budynek po poradni psychologiczno–pedagogicznej. Nabywcą budynku przy ul. Kopernika zostało Towarzystwo Edukacji Bankowej z Poznania. Zakupiona nieruchomość ma być przeznaczona na działalność oświatową. Być może będzie to szkoła policealna. Planowany termin podpisania aktu notarialnego to 14 maja.

Autor: MS, SOBO
R e k l a m a
Galeria
Zobacz również
zdjęcie

Żeby zrobić park militarny, potrzebne było muzeum


W Lubinie powstała nowa instytucja: Muzeum Historyczne. Jest ono potrzebne do stworzenia w mieście parku militarn...

Skomentuj Zaloguj / Zarejestruj
Nick:
Tytuł:
Komentarz:
Kod z obrazka:
captcha
Regulamin
Komentarze (26)
28 kwietnia 2012 godz. 23:55 - Wiki
......
Niedługo zmieniaja nazwę wioski z Chróstnik - na Miłkóstnik, światła też założyli na wniosek prywarnej niezadowolonej osoby, reszta się potoczy, ale komu tak naprawdę szykuje tą wies pan M. wtajemniczeni już wiedzą
28 kwietnia 2012 godz. 19:32 - Franz1
Do gregorio
Jakbym nie miał wykształcenia, fachu w ręku i zdolności do zarabiania pieniędzy, to pewnie bym się zapisał do Lubin 2006 i prosił o pracę w UM. Wybrałem inną drogę :) Ty skomlałeś i dostałeś pracę. Teraz w ramach obowiązku po godzinach chwalisz swego chlebodawcę wesoło merdając ogonkiem.
28 kwietnia 2012 godz. 19:26 - gregorio
@Franz1
Ty chyba nie dostałeś kiedyś pracy w UM, bo szczekasz na Raczyńskiego, jak Spocony Janek na Zagłębie, które też go kiedyś nie zatrudniło. No to za ile ci "kolesie" zmienią plany? Napisz, nie krępuj się, kundlu!
28 kwietnia 2012 godz. 18:36 - Franz1
Do gregorio
Bez problemu z pomocą niewielkiego kredytu mógłbym kupić ten budynek. Tylko po co mi on? Przecież ja nie mam kolesi w UM, którzy specjalnie dla mnie zmienią zapis w planie zagospodarowania przestrzennego. Szkoły nie mam zamiaru otwierać, a kilka ładnych mieszkań po adaptacji można tam zrobić. P.S. szczekać i lamentować na tym forum potrafi tylko taki wierny pies Raczyńskiego jak ty Burku.
28 kwietnia 2012 godz. 16:47 - Mike
:)
a co będą pisać o takich pierdołach, tutaj sie pisze o pijanych pracownikach KGHMu i o dwóch małolatach uprawiających seks ...
28 kwietnia 2012 godz. 16:25 - gregorio
@Pysiek
Bo redakcja ma 9 dni wolnego :-)
28 kwietnia 2012 godz. 16:23 - Pysiek.
W Y P A D E K
NIC REDAKCJA NIE PISZE O WYPADKU DO JAKIEGO DOSZŁO DZIŚ PRZED POŁUDNIEM NA JANA PAWŁA-SKRZYŻOWANIE NA WYSOKOŚCI PARKINGU SAMOCHODOWEGO A LIDLA..JAKIŚ KIEROWCA MOTORU UCIERPIAŁ-KARETKA GO ZABRAŁA..
28 kwietnia 2012 godz. 16:10 - gregorio
@Franz1
Coś jest tyle warte, ile ktoś jest gotowy za to zapłacić. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, jest zwykłym komuchem. Skoro było tak tanio, to mogłeś kupować, a nie szczekać i lamentować na forum.
28 kwietnia 2012 godz. 11:46 - qsdad
asdas
mogac
28 kwietnia 2012 godz. 11:45 - asdasd
adsasd
Szlag was trafia ze nie macie nawet 1/10000 tego co on. Zastanawiam sie ilu z was moga zrobic jakies przekrety i zarobic full $ nie zrobiloby tego. Dajcie juz sobie na wstrzymanie.
28 kwietnia 2012 godz. 08:56 - łup.
bum.
no to będzie MirMiłkowo.
28 kwietnia 2012 godz. 04:08 - nayum
no Darek
Tak bię nie rozpędzj i nie wykup szkoły ,,Na Zakręcie", gdyż tam mozna wyłapać kosę!!!!
27 kwietnia 2012 godz. 22:02 - okienko
srebrniki dla polityczków
"Nieruchomość, przy ulicy Kopernika, wyceniono na prawie 828 tys. zł. W jej skład wchodzi budynek poradni oraz przylegający do niej teren. " to info z 21 kwietnia ubiegłego roku. + jakieś 20 tys za operat daje pi razy oko 860 tys., czyli jakiś nieodpowiedzialny urzędas sprzedał majątek Lubina poniiżej wartości?!!? Do du py z takimi zarządcami! W kodeksie takie działanie nazywa się szkodą na rzecz ... i jest po prostu karane. 31 lipca natomiast starostwo informuje, że sprzedać zamierza za 1.2 miliona ponieważ:" Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tej i innych powiatowych nieruchomości mają być przeznaczone na remonty dróg i realizację innych inwestycji, które w budżecie zaznaczył poprzedni zarząd powiatu, bez zabezpieczania na ten cel odpowiednich środków. Starosta mówił o tym jeszcze w ubiegłym roku, zaraz po wyborach samorządowych."- czyli budżet kuleje, bo ktoś dał ciała 18 lutego tego roku i przecenił wywoławczą z 1.2 na 600 tys!!!! Co nie zmienia faktu, że poniżej wartości!! Ciekawe kto o tym wiedział i zaakceptował takie g ówno?
27 kwietnia 2012 godz. 21:37 - Mike
...
szkołe zamknięto myślicie z jakiego powodu, bo książe miłek sobie tak zażyczył, no ale wcisneli nam kit, że niby nie szkoła traciła zainteresowanie, bzdura, szkoła miała ciekawe kierunki po których można było zdobyć fajny zawód, np. technik planowania krajobrazu ( lub technik architektury dokładnie nie pamiętam) nie wierze, że młodzież wolała iść bo jakiegoś ogólniaka po którym gó*wno się ma i jest tylko przedłużeniem gimnazjum. Podobno droga która biegnie koło jego pałacu też ma być zlikwidowana bo co mu będą samochody pod oknami jeździć . Sodówka tak zwana ...
27 kwietnia 2012 godz. 21:08 - Franz1
Dobra
To teraz wam coś powiem. Budynek po poradni przy ulicy Kopernika (ten z trzeciego zdjęcia) poszedł za 760 tysięcy złotych. Budowa kładki nad smródką przy kortach tenisowych kosztowała ponad 300 tysięcy. Za pieniądze ze sprzedaży tego budynku można wybudować dwie nowe kładki nad smródką. Nie dziwi Was to? Przecież działka w centrum miasta na której stoi ten budynek jest więcej warta... Ja jestem przekonany, że w planie zagospodarowania przestrzennego zostanie zmieniony zapis o przeznaczeniu budynku na działalność społeczno - oświatową.
27 kwietnia 2012 godz. 18:53 - op
kurniki
Kupując działki koło fermy " biedne dziady " po pierwsze kupiły je taniej a po drugie te fermy już tam były . A teraz wielkie pretensje .
27 kwietnia 2012 godz. 13:44 - kollolubin
GRoVe
Jak zarazie to Ty spamujesz. Powiedz w takim razie co jest takiego "konstruktywnego" w Twojej wypowiedzi
27 kwietnia 2012 godz. 13:21 - shark10
a co
a co z ZDP w Lubinie????????????????
27 kwietnia 2012 godz. 12:42 - niemiłek
mr Chrost
Mam nadzieje, że wykupi też śmierdzącą ferme lisów i kurniki, bo my nie możemy już znieść tego zapachu. Ale my za biedne dziady ... Widok budynków też nas drażnił i nic. On wykupił i zburzy. Może to samo zrobi z tymi fermami.
27 kwietnia 2012 godz. 12:35 - Ustrolubin
Zagrywka z góry ukartowana.
Budynki po szkole szpecą otoczenie ? Ha.Ha. To już teraz wiemy dlaczego ją(szkołę)zlikwidowano ! To było z góry ukartowane.
27 kwietnia 2012 godz. 12:34 - GRoVe
kollolubin
co ty pie..... miska ryżu nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie spamuj, a następnym razem sprawdź najpierw inf zanim zaczniesz głupoty wypisywać
27 kwietnia 2012 godz. 12:30 - SOWA-WAGA
A NIEBAWEM..
...na Ustroniu przy markecie "Biedronka" powstanie KOLEJNY MARKET!! za kilka miesięcy mieszkańcy Gwarków i Jana Pawła będą wychodzili na spacery do marketów..
27 kwietnia 2012 godz. 12:17 - portero4
hh
a w realu, tesco, ikei, biedronce za co pracuja ? cieszcie sie pazie, bo gosc moglby wyjechac za granice i lezec na wszystkich plazach świata. a on inwestuje w to zadupie
27 kwietnia 2012 godz. 12:16 - Maruś
do kolo
to za jedyne 2 miski ryżu możesz ich przejąć.
27 kwietnia 2012 godz. 12:09 - kollolubin
portero4
No az bez takiej podniety, bo tam pracują ludzie za miskę ryżu. Co do artykułu to można sobie odszukać mojego komentarza w którym właśnie taki scenariusz podałem gdy zapadła decyzja o likwidacji szkoły. Tak wiec wszystko z planem, zabrać biednym dać bogatym:(
27 kwietnia 2012 godz. 11:03 - portero4
brawo
no i pieknie. cieszmy sie ze inwestuje w regionie. gdyby nie ccc,boti, quazi, Cuprum Arena, czy ten palac ilu ludzi nie mialo by pracy ? aktualnie we wszystkich wspomnianych zatrudnia okoo 4000 ludzi. brawo !

..
zwiększ kontrast dla osób słabowidzących